reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniówki 2021

Inka91

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Ja jeszcze mam pytanie głównie do dziewczyn, które korzystają z bezpłatnych badań prenatalnych ze względu na wiek czy z projektu. Czy miałyście wykonywane też podczas nich UsG 3/4D i możliwość nagrania na pendriva filmu? Bo zastanawiam się czy trzeba wcześniej to zgłosić lekarzowi, że chciałoby się takie zdjęcia otrzymać i zapytać o ewentualną cenę czy jak to wygląda? Bo jestem ciekawa czy sama muszę wyjść z inicjatywą, że chciałabym mieć takowe zrobione czy od górnie takie robią. Na mojej ulotce z dofinansowania z projektu jest napisane, że oferują takie badania tylko nie jestem pewna czy trzeba się o nie upomnieć itd.
W pierwszej ciąży robilam u mojego prowadzacego i zdjęcie 3d dostałam normalnie w cenie. Powiedział rez, ze możemy przyniesc pendriva, to nagra cale badanie. To tez gratis. Teraz robilam refundowane i tez dostalam zdjecia 3d, nawet je tu wrzucalam. O filmik tym razem nie pytalam. Generalnie moj lekarz na kazdym usg kilka razy włącza widok 3d, fajne to :)
Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi pensjami.
Ja wiem, że od 34 dnia płaci zus, ale to oni przelewają pracodawcy i on następnie mi.
Czy może prosto z zusu dostajemy przelew?
Tak jak dziewczyny pisaly, wszystko zalezy odod wielkości firmy. Ponad 20 pracownikow placi zus, a mniej to placi pracodawca, któremu potem zus zwraca.
Wróciłam 🙂 głowa mnie boli chyba stres schodzi. Na Usg wszystko dobrze dzidzia na tym etapie nie ma żadnych wad genetycznych wyniki z krwi będą pod koniec tygodnia będą do mnie dzwonić. Sprzęt na najwyższym poziomie ale wymaltretowal mnie lekarz i przez brzuch i do pochwowo pięknie było wszystko widać nawet maleńkie paluszki. I uwaga na 90 % jest to....... Helenka ❤. Wiem nie nastawiam się. Choć sama widziałam wargi sromowe ale różnie to może być 🤭. Połówkowe mam 8.09 na 15:45
Gratuluję pięknej Helenki! :)
Ale na wrzesień jeszcze nie pisze 😅

reklama

Tangerine

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi pensjami.
Ja wiem, że od 34 dnia płaci zus, ale to oni przelewają pracodawcy i on następnie mi.
Czy może prosto z zusu dostajemy przelew?
Ja nawet powyżej 34 dni dostaje od pracodawcy i wtedy oni dostaja za mnie zusu.

malwa882

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny ja juz po wizycie. Dzidzia starsza o 3 dni, czyli termin porodu z usg wychodzi na 18 stycznia. Serduszko pieknie bije, widac bylo jak sie rusza i rączki i nózki.. wzruszajacy widok:) teraz prenatalne 13 lipca a 28 lipca normalna wizyta. Cukier na czczo mialam 92, wiec dostalam skierowanie do diabetologa.

Klaudiaxx

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny ja juz po wizycie. Dzidzia starsza o 3 dni, czyli termin porodu z usg wychodzi na 18 stycznia. Serduszko pieknie bije, widac bylo jak sie rusza i rączki i nózki.. wzruszajacy widok:) teraz prenatalne 13 lipca a 28 lipca normalna wizyta. Cukier na czczo mialam 92, wiec dostalam skierowanie do diabetologa.
na prawdę? ja miałam cukier na czczo 91, u mnie norma 99.

Pawlinka82

Rozwiązania
0
hej dziewczyny, jak zwykle tyle wiadomości, że hoho
cieszę się Waszymi badaniami, piękne zdjęcia
ja dzisiaj wyszłam ze szpitala, nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa co prawda mam zaraz stawić się na kontrolę ale jak jestem w domu to już wszystko jest lepsze właśnie sobie walnęłam 3h drzemkę w swoim łóżku i chyba będę żyć
Super wiadomość , dużo zdrówka i oby więcej nie było takich niemiłych niespodzianek

Klaudiaxx

Rozwiązania
0
W pierwszej ciąży robilam u mojego prowadzacego i zdjęcie 3d dostałam normalnie w cenie. Powiedział rez, ze możemy przyniesc pendriva, to nagra cale badanie. To tez gratis. Teraz robilam refundowane i tez dostalam zdjecia 3d, nawet je tu wrzucalam. O filmik tym razem nie pytalam. Generalnie moj lekarz na kazdym usg kilka razy włącza widok 3d, fajne to :)

Tak jak dziewczyny pisaly, wszystko zalezy odod wielkości firmy. Ponad 20 pracownikow placi zus, a mniej to placi pracodawca, któremu potem zus zwraca.

Gratuluję pięknej Helenki! :)
Ale na wrzesień jeszcze nie pisze 😅
a nie na odwrót? moja koleżanka pracuje w firmie gdzie jest 5 osób i dostaje z zusu. powyżej 20 pracowników płaci chyba pracodawca, któremu zwraca ZUS chyba.

reklama
Do góry