reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Chłopiec! :D nie mogę dostać się na swoje konto i musiałam założyć nowe :/. Dziewczyny jak tam wasza waga? Ja byłam dziś u lekarza i na plusie 8/9 kg. Jeszcze szwagierka mnie dobiła mówiąc mi że dużo przytyłam że ona w ciągu całej ciąży 12 kg :x tylko nie wzięła pod uwagę tego że ona zaczynała ciążę z nadwagą a ja nie więc co ona porównuje. Nie wiem czy to tylko w moim gronie ale ciągle jestem poddana ocenie i macaniu brzucha przez ludzi których mało znam, niektórzy nie zapytają tylko sobie dotkną, albo ciągle masz mały brzuch albo duży, ja miałam taki w 9 miesiącu.Milion porad i to zazwyczaj matki które mają jedno dziecko... Nic tak mnie nie męczy w tej ciąży jak inni ludzie :DD
Ja nienawidzę jak mnie dotykają bez słowa po brzuchu albo pieszczotliwie grubaskiem nazywają. Bywa tez, ze rizmawiaja ze mna, a patrza caly czas na brzuch.:/ A tak naprawdę nie mam dużego brzucha. Ja się wagi boję w drugą stronę przez wcześniejszą hipotrofie.. od miesiąca właśnie stoi w miejscu.
Zaraz się zbieram do lekarza to się dowiem czy wszystko ok, bo niby wizyta za tydzień, Ale ruchy dziecka bardzo słabe i tylko 5 dziś od rana. Wczoraj to samo..
 
reklama
Niestety ale zawsze znajdzie się ktoś kto nie ma kompletnie wyczucia i palnie głupotę w stylu "ale jesteś gruba; ale masz malutki brzuszek, czy Ty w ogóle jesteś w ciąży?", na takie osoby trzeba brać poprawkę, każda ciąża jest inna, każda kobieta jest inna i najważniejsze to żeby Maleństwo było zdrowe! ❤️ Więc nie ma co przejmować się osobami które porównują, lub bez zastanowienia komentują wygląd przyszłej Mamy 🤷‍♀️
 
U mnie 22+4 i przytylam 7kg. BMI przed ciaza 21. Wyglądam tak samo, tylko mam brzuch a i to raczej mniejszy, za to jestem dość wysoka- 175cm i mam szerokie biodra to może dlatego tak nie widac. Siostra jest w ciazy 2 tyg starszej i wygląda prawie jak do porodu a przytyla 4 kg, jest niższa. Moje dziecko 4 dni temu wazylo 500g, więc dość sporo, jej wazylo "w moim" tygodniu niecale 400g. Tak sobie tylko porównujemy między sobą z ciekawosci, ale to w ogóle o niczym nie swiadczy. Kazda kobieta ma inaczej i tyle:) ja przytylam 6kg do 16tc!!!, potem cisza i ostatnio 1kg więcej, ona nie tyla wcale, a nagle w ostatnim miesiącu +10kg. A co do dotykania brzucha to nienawidze:p meza odganiam jak mi dotyka, a komuś obcemu to już w ogóle bym sie nie dala:)
No bo to geny ;)u mnie ciaza tydz starsza bo rosną ponad normę bede miala wysokie dzieci a sama bede niska u mnie tesc to az brzuch mi szarpie bo tu dziadek...
 
ja 26 tydzien i na plusie póki co 7kg. pierwszy trymestr to dla mnie smak ogórków małosolnych, drugi jest słodki, ciągnie strasznie do ciast i czekolady. zobaczymy jak będzie w trzecim ;)
 
Dasz radę kochana. Co nas nie zabije to wzmocni. A jak na grzyby chodzisz?
Byłam 2 tygodnie temu [emoji6] W niedzielę zajechaliśmy do lasu zobaczyć jak sytuacja to były ususzone te grzyby, a jak na nie deszcz popadał to pleśnieć zaczęły. Nie wiem czy jeszcze pojadę w tym roku. Nie chce mi się schylać już [emoji39]
 
U mnie 23 plus 6 i 2kg na plusie,168 wzrostu i 73kg.Teraz dopiero zaczęłam coś tyć.Brzuszek jeszcze mały,nikt nie zauważył że jestem w ciąży (ten kto nie wie)
 
reklama
ja 26 tydzien i na plusie póki co 7kg. pierwszy trymestr to dla mnie smak ogórków małosolnych, drugi jest słodki, ciągnie strasznie do ciast i czekolady. zobaczymy jak będzie w trzecim ;)


To prawie tak jak u mnie. Dzisiaj właśnie zaczynam 26 tc. Waga do przodu o 6 kg. I rzeczywiście pierwszy trymestr to królowałyogórki małosolne a teraz krówki i sezamki. Mniam. 🤪
 
Do góry