reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Też bym chciała jescze zajść w ciąże. No, ale po cesarce to jednak przydałoby się trochę odczekać. Jak w szpitalu przed porodem leżałam na patologii to spotkałam dziewczyny co po 6-8 tygodni leżały, bo blizna na macicy im się rozchodziła. Tego bym bardzo nie chciała.
A w domu czekały pozostałe dzieci. 😭
Da się to ocenić zaraz po porodzie czy po jakimś czasie ?
 
reklama
Dziewczyny, dziś o 13:18 urodzilam I ja:) 40+3, 2 dni przed indukcja. Wczoraj położna nie była w stanie mi zrobić masażu szyjki, bo tak bolało, a dziś urodziłam tylko na gazie. Musieli mnie naciąć i użyć tego zasysacza odkurzacza (nie wiem jak to się nazywa poprawnie:p) dziecko równo 4kg, główka 36cm, stopa tak wielka, że nie weszła w śpioszki do 4.5kg, musieliśmy wyciąć i założyć skarpetki :) skurcze z grubej rury co 3-4min od razu, cała akcja 9h, z 3 do 8 cm przeszłam w 4h. Mąż miał być tylko na parcie, ale wpuścili go na calosc:)
 
Dziewczyny, dziś o 13:18 urodzilam I ja:) 40+3, 2 dni przed indukcja. Wczoraj położna nie była w stanie mi zrobić masażu szyjki, bo tak bolało, a dziś urodziłam tylko na gazie. Musieli mnie naciąć i użyć tego zasysacza odkurzacza (nie wiem jak to się nazywa poprawnie:p) dziecko równo 4kg, główka 36cm, stopa tak wielka, że nie weszła w śpioszki do 4.5kg, musieliśmy wyciąć i założyć skarpetki :) skurcze z grubej rury co 3-4min od razu, cała akcja 9h, z 3 do 8 cm przeszłam w 4h. Mąż miał być tylko na parcie, ale wpuścili go na calosc:)
Gratulacje! Przed wywoływaniem miałaś jakieś rozwarcie?

My jesteśmy po wizycie. Na ktg spokój 🙈 Lena ma 3200 g. Więc tak jak mówiliśmy 3500 nie przekroczy. Przepływy i łożysko są ok, więc te kilka dni jeszcze wytrzyma. Szyjka jest miękka i skrócona, gotowa do porodu. Ale bez rozwarcia. 🤷 Lekarz mówi, że jak się zaczną skurcze to pójdzie ale no na razie cisza. Skierowanie mam na niedzielę, że już ją muszą wywoływać więc będę dzwonić do szpitala i pytać kiedy przyjechać bo czasem już chcą dzień wcześniej na jakieś badania czy coś. Także ten.. za tydzień o tej porze już na pewno będzie z nami 🙈 ale nadal mam nadzieję że ruszy samo... Ma jeszcze 4 noce.
 
Dziewczyny, dziś o 13:18 urodzilam I ja:) 40+3, 2 dni przed indukcja. Wczoraj położna nie była w stanie mi zrobić masażu szyjki, bo tak bolało, a dziś urodziłam tylko na gazie. Musieli mnie naciąć i użyć tego zasysacza odkurzacza (nie wiem jak to się nazywa poprawnie:p) dziecko równo 4kg, główka 36cm, stopa tak wielka, że nie weszła w śpioszki do 4.5kg, musieliśmy wyciąć i założyć skarpetki :) skurcze z grubej rury co 3-4min od razu, cała akcja 9h, z 3 do 8 cm przeszłam w 4h. Mąż miał być tylko na parcie, ale wpuścili go na calosc:)
Suuper gratuluję
 
Gratulacje! Przed wywoływaniem miałaś jakieś rozwarcie?

My jesteśmy po wizycie. Na ktg spokój 🙈 Lena ma 3200 g. Więc tak jak mówiliśmy 3500 nie przekroczy. Przepływy i łożysko są ok, więc te kilka dni jeszcze wytrzyma. Szyjka jest miękka i skrócona, gotowa do porodu. Ale bez rozwarcia. 🤷 Lekarz mówi, że jak się zaczną skurcze to pójdzie ale no na razie cisza. Skierowanie mam na niedzielę, że już ją muszą wywoływać więc będę dzwonić do szpitala i pytać kiedy przyjechać bo czasem już chcą dzień wcześniej na jakieś badania czy coś. Także ten.. za tydzień o tej porze już na pewno będzie z nami 🙈 ale nadal mam nadzieję że ruszy samo... Ma jeszcze 4 noce.
Dziekuje:) tutaj w UK rozwarcia nie sprawdzają, dopiero podczas porodu, także nie mam pojęcia. Bóle się zaczely o 4 rano, o 6 pojechałam do szpitala, bo nie czułam ruchów, a ból zupełnie nie przypominal skurczy, bo był stały i tylko w podbrzuszu. Jak mnie podłączyli do ktg to się okazało, że to normalne skurcze i są co 3-4min, dopiero po czasie zaczęłam czuć inaczej, że przychodzą i odchodzą. Na początku po prostu stały ból jak na okres, także ja nie sądziłam, że rodze 😬 dzień przed położna mi dała jakies olejki i powiedziała, żeby mąż mi zrobił nimi masaż stop, zwłaszcza podeszw I kostek, kości ogonowej i ramion, to niby newralgiczne punkty odpowiadające za skurcze macicy. Nie wierzyłam w to jakoś, ale mówię a co nam szkodzi. Masaż miałam o 21, a o 4 rano się zaczęło, więc kto wie? Moze pomogło? Wcześniej zupełnie zero oznak porodu.
 
Dziewczyny po CC. Sączyło wam się coś z rany? Ehh mi się sączy woda z krwią i się strasznie martwię :(
 
Dziewczyny, dziś o 13:18 urodzilam I ja:) 40+3, 2 dni przed indukcja. Wczoraj położna nie była w stanie mi zrobić masażu szyjki, bo tak bolało, a dziś urodziłam tylko na gazie. Musieli mnie naciąć i użyć tego zasysacza odkurzacza (nie wiem jak to się nazywa poprawnie:p) dziecko równo 4kg, główka 36cm, stopa tak wielka, że nie weszła w śpioszki do 4.5kg, musieliśmy wyciąć i założyć skarpetki :) skurcze z grubej rury co 3-4min od razu, cała akcja 9h, z 3 do 8 cm przeszłam w 4h. Mąż miał być tylko na parcie, ale wpuścili go na calosc:)
Wyciągali Ci dziecko przez wakum? Tego pod0bno już się nie robi.

Na szczęście wszystko w porządku jest :) A jaki powód był, że musieli użyć tego urządzenia?
 
reklama
Do góry