reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A ja mam pytanie, bo mi ogólnie lekarz już po 1 wizycie powiedział że jak będzie mnie bolał jajnik, kręgosłup w dole itp to mam wziąć bez zastanowienia nospe bo tak nie może być, bo wtedy macica się spina itp, na ostatniej wizycie właśnie mi powiedział że czuje ze miałam mocno spieta macice przez te 2 tyg jak się nie widzieliśmy i dał mi duphaston, powiedzcie czy bierzecie do tego jeszcze dodatkowo nospe jak jest taka potrzeba? Bo wczoraj wieczorem właśnie bolał mnie jajnik i tak się nad tym zastanawiałam czy jak biorę duphaston to nospe też mogę 🤔

Możesz brać nospe z duphostanem. Mi od wczoraj dokuczają stawy ;/. Kręgosłup lędźwiowy.

Z synem miałam termin na 9 marzec a urodził się przez cc 4 lutego a z córcia miałam na 10 kwiecień a 8 marca w dzień kobiet miałam cc.

A czemu tak wcześnie cc? Tak zaplanowali czy były jakieś komplikacje? Ja z uwagi na bardzo dużą wadę i ryzyko utraty wzroku muszę mieć cc. Zawsze jak jestem w ciąży wzrok mi się pogarsza.

Ja pierwsza ciążę zakończyłam 40+5, a druga 40+4. Nie nastawiam się na przed terminem. Dlatego boję się, że wiecie. Będę miała w karcie ciąży termin na 17.01 (bo tak było w gabinecie), a w aplikacji, biorąc pod uwagę długie cykle pokazuje mi.nawet na 24.01. Więc teoretycznie kiedy będę musiała stawić się na wywołanie, to jeszcze będę miała czas wg tej apki. Rozumiecie o co mi chodzi?

Pewnie ostateczny termin ustalą Ci na prenatalnych II trymestru,

A u mnie dziś miły poranek narzeczony wpadł przed 7 z kwiatami i prezentem urodzinowym ♥♥:) a mój dla niego jeszcze nie doszedł niestety :) (tak mamy w ten sam dzień urodziny) ale czuje się fatalnie salbo mi się robi jak wstanę

Ojj jak fajnie. Na pewno nigdy nie zapomnicie o urodzinach drugiej połówki. Wszystkiego naj :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a robicie pappe bo macie jakieś wskazania do badania, czy profilaktycznie?
Bo u nas wygląda to tak, że robi się prenatalne usg i jeżeli wychodzą źle wyniki, to dopiero lekarz kieruje na pappe.
Moja Gin też mi tak zaleciła. Więc narazie umówiłam się na samo usg, ale cały czas się zastanawiam czy nie zrobić od razu tego testu pappa.
 
U mnie też będzie podobna różnica wieku, dokładniej 6 lat i 3 miesiące. Mam wózek i inne takie większe rzeczy. Ubranka też odkladalam, ale nie wiem, czy to się nada. I tak będę kupować.
Czy Twój synek już wie o rodzeństwie?
Wie . Ale dopiero mu nie dawno powiedzieliśmy dlatego że rok temu w lipcu poroniłam i wtedy wiedział szybciej i nie mógł pojac gdzie dzidzia.
Powiem Ci że jak rzeczy dobrze przechowane to pewnie się nadają , chodź obawiała bym się białych że żółkną. Na początek myślę że kupię kilka ciuchów w Pepco bo cenowo super , i będę polować w lumpeksie bo mamy świetne jakościowe rzeczy.
 
A czemu tak wcześnie cc? Tak zaplanowali czy były jakieś komplikacje? Ja z uwagi na bardzo dużą wadę i ryzyko utraty wzroku muszę mieć cc. Zawsze jak jestem w ciąży wzrok mi się pogarsza.
W obu ciążach miałam cholestazę ciężarnych jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka w łonie matki. Objawia się swędzeniem stóp i dłoni szczególnie w godzinach nocnych najczęściej występuje w 3 trymestrze ok 30 tyg teraz już wszystkim ciężarnym robi się badania enzymów wątrobowych Alat Aspat bilirubina oraz poziom kwasów żółciowych. Wyniki miałam tak ogromne że wyplukiwali mi kroplówkami oraz brałam ursofalk lek za który musialam placic sama 30 tabl 130 zł. i stosować dietę wątrobową. Każdy dzień w łonie matki był ryzykiem. Kazali mi obserwować ruchy nie tylko w dzień ale i w nocy cały czas od 31tyg byłam w szpitalu robili przepływy i sprawdzali stan łożyska. W dniu cc w 35 tyg łożysko miało już 4 stopień starości czyli dziecko nie dostawało pokarmu. Syn urodził się z zaburzeniami oddychania i zakazenie okołoporodowe. Córcia natomiast wypisali mnie na tydzień po 3 tyg leżenia w szpitalu do domu i kazali przyjść 9 marca na cc a 7 jeszcze zrobić wyniki i wysłałam do mojego ginekologa wyniki jak zobaczymy że znowu skoczyły to kazał 8 marca rano stawić się na cc. W pół godziny od badania wód płodowych przed cc od czystych zrobiły się zielone więc mała oddała smułkę więc jakby mi kazali 9 marca przyjść to by się udusiła 😞. Także strasznie się boję mam nadzieję tylko że nie będę po raz kolejny królikiem doświadczalnym i że z biegiem lat medycyna poszła do przodu.
 
czy któraś pomoże rozwiać wątpliwości w sprawie umawiania się na badania prenatalne? w którym tygodniu się umawialyście, którym tygodniem się sugerowałyście, tym skończonym czy bieżącym?
Ja sie umawialam wtedy kiedy moja Gin mi wyznaczyła termin. Myślę, że lekarz prowadzący będzie tutaj najlepszym wyznacznikiem. Ja dostałam info, że mogę się umówić na prenatalne od 6.07 przez 2 tygodnie i umówiłam się na 13.07 u mnie to powinno być 12 t 6 d. 🙂
 
My zaczeliśmy remont w kwietniu. Bo mam coraz więcej zleceń i potrzebowałam biura - takiego swojego miejsca na dokumenty, notatki, laptopy. Nadal jesteśmy w rozsypce. Bo musieliśmy zmienić rozkład pomieszczeń tj. rozburzanie i budowanie ścian :D. Nie chcemy zmieniać płytek i paneli bo kładliśmy je 3 lata temu i tylko 3-4 szt paneli musimy wymienić. Ale przez przestawianie ścian musimy dokupić 2-3 paczki paneli. I mamy jeszcze szczeniaka który maty pod panele używa jako maty na siusiu i kupe. Ja dalej się upieram, że ten pokój to będzie moje biuro przynajmniej do końca 2021 roku. Ale ściany będą niebieskie :D. Nie zmieniamy mebli tylko manewrujemy tymi co mamy. Musimy wymienić tylko 2 płyty bo są uszkodzone w szafach i zastanawiam się czy robić biurko tak jak chciałam na całej długości ściany z oknem czy nie skoro dzidziuś pewnie i tak prędzej czy szybciej zagarnie moje biura. A mamy teraz po zmianie układu dwa pokoje takie małe i otwarty salon i półotwarta kuchnia. Mamy możliwość jeszcze przesunąć kuchnie do salonu i zrobić mi biuro w kuchni. Ale to już na za 5 lat jak zrobią remont bloku i będę robić remont łazienki. Mamy 5 okien więc mamy możliwość manewru. Ale czekałam na decyzję o biurze 2 lata ;(. Ale jak mi tak dobrze pójdzie to za 5 lat może wybudujemy dom ;).
Widzę, że mamy podobne plany :) my będziemy robić sypialnie w miejsce „biuro-graciarni”, a pokoik tu gdzie teraz śpimy. Mąż też chce wyburzać ścianę i powiększyć trochę „salon”, ale też myślimy o działce i budowie, więc go stopuje. Dla mnie to niepotrzebny wydatek, też byśmy musieli podłogę wymieniać, meble ogarnąć, a przeżyje jeszcze to 5 lat bez stołu jadalnianego :) przynajmniej nie muszę robić Wigilii 🤪
 
W obu ciążach miałam cholestazę ciężarnych jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka w łonie matki. Objawia się swędzeniem stóp i dłoni szczególnie w godzinach nocnych najczęściej występuje w 3 trymestrze ok 30 tyg teraz już wszystkim ciężarnym robi się badania enzymów wątrobowych Alat Aspat bilirubina oraz poziom kwasów żółciowych. Wyniki miałam tak ogromne że wyplukiwali mi kroplówkami oraz brałam ursofalk lek za który musialam placic sama 30 tabl 130 zł. i stosować dietę wątrobową. Każdy dzień w łonie matki był ryzykiem. Kazali mi obserwować ruchy nie tylko w dzień ale i w nocy cały czas od 31tyg byłam w szpitalu robili przepływy i sprawdzali stan łożyska. W dniu cc w 35 tyg łożysko miało już 4 stopień starości czyli dziecko nie dostawało pokarmu. Syn urodził się z zaburzeniami oddychania i zakazenie okołoporodowe. Córcia natomiast wypisali mnie na tydzień po 3 tyg leżenia w szpitalu do domu i kazali przyjść 9 marca na cc a 7 jeszcze zrobić wyniki i wysłałam do mojego ginekologa wyniki jak zobaczymy że znowu skoczyły to kazał 8 marca rano stawić się na cc. W pół godziny od badania wód płodowych przed cc od czystych zrobiły się zielone więc mała oddała smułkę więc jakby mi kazali 9 marca przyjść to by się udusiła 😞. Także strasznie się boję mam nadzieję tylko że nie będę po raz kolejny królikiem doświadczalnym i że z biegiem lat medycyna poszła do przodu.
Współczuję przeżyć ja też miałam cholestaze kilka dni przed porodem wysypało mi nogi, brzuch, ręce, ciąża już była o tydzień przenoszona i jak robili CC też zielone wody były, mam nadzieję ze tym razem nas to ominie.
 
Ja sie umawialam wtedy kiedy moja Gin mi wyznaczyła termin. Myślę, że lekarz prowadzący będzie tutaj najlepszym wyznacznikiem. Ja dostałam info, że mogę się umówić na prenatalne od 6.07 przez 2 tygodnie i umówiłam się na 13.07 u mnie to powinno być 12 t 6 d. 🙂
Będę miała badania prenatalne również w 12t+6d. Też mi lekarz wyznaczył sam. U mnie to wychodzi 3.07
 
reklama
W obu ciążach miałam cholestazę ciężarnych jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka w łonie matki. Objawia się swędzeniem stóp i dłoni szczególnie w godzinach nocnych najczęściej występuje w 3 trymestrze ok 30 tyg teraz już wszystkim ciężarnym robi się badania enzymów wątrobowych Alat Aspat bilirubina oraz poziom kwasów żółciowych. Wyniki miałam tak ogromne że wyplukiwali mi kroplówkami oraz brałam ursofalk lek za który musialam placic sama 30 tabl 130 zł. i stosować dietę wątrobową. Każdy dzień w łonie matki był ryzykiem. Kazali mi obserwować ruchy nie tylko w dzień ale i w nocy cały czas od 31tyg byłam w szpitalu robili przepływy i sprawdzali stan łożyska. W dniu cc w 35 tyg łożysko miało już 4 stopień starości czyli dziecko nie dostawało pokarmu. Syn urodził się z zaburzeniami oddychania i zakazenie okołoporodowe. Córcia natomiast wypisali mnie na tydzień po 3 tyg leżenia w szpitalu do domu i kazali przyjść 9 marca na cc a 7 jeszcze zrobić wyniki i wysłałam do mojego ginekologa wyniki jak zobaczymy że znowu skoczyły to kazał 8 marca rano stawić się na cc. W pół godziny od badania wód płodowych przed cc od czystych zrobiły się zielone więc mała oddała smułkę więc jakby mi kazali 9 marca przyjść to by się udusiła 😞. Także strasznie się boję mam nadzieję tylko że nie będę po raz kolejny królikiem doświadczalnym i że z biegiem lat medycyna poszła do przodu.
Dużo przeszłaś. Na pewno dużo stresu. Oby teraz było Ci choć odrobinkę lżej. 😘
 
Do góry