reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Ja wiem, że nie mnie to dotyczy. Ale jest okazja wyjaśnić, dlaczego nie udzielam się codziennie. Choć wszystko czytam na bieżąco to udzielam się jedynie wtedy gdy posty dotyczą typowo ciąży. Dlaczego? Dużo postów dotyczy mężów, partnerow, rodziny... Ja nie mogę się w tej kwestii wypowiadać, bo jestem całkiem sama. Mam jedną kumpele, która od czasu do czasu mi pomaga. Nie mam żadnej rodziny, męża, rodziców, teściów... a ojciec dziecka jak się dowiedział o ciąży zaproponował usunięcie. Nie zgodziłam się więc zniknął. Także pamiętaj, że jestem. I w sprawach ciąży się udzielam, w sprawach rodzinnych niestety nie 😞

Lepiej być samej niż z takim kimś. Moja Mama odeszła od mojego ojca jak była ze mną w ciąży bo podniósł rękę na starszego brata.

Dobra teraz wyjadę z tematem z czapy ale muszę wiedzieć czy chociaż jedna z Was ma takie obawy zanim uznam, że jestem niewdzieczna życiowo i zajmuje się nie tym co powinnam. Marzę o tym dziecku zaplanowaliśmy ciążę, ciągle myślę czy wszystko jest dobrze i jestem szczesliwa myśląc, że będę mamą jednak co jakiś czas wpadam w taką przygnębiajacą myśl. Czy macie z tyłu głowy obawę, że ciąża bezpowrotnie zniszczy Wasze ciała ?

Ja nie akceptowałam przed ciążą więc na razie nie obawiam się tego. Obawiam się jak moje stawy zniosą ciąże i mój wzrok.

Niqui ja bardziej uwielbiałam swoje ciało po porodzie . Syn tak bardzo płakał ze ciagle go nosiłam i wyrobiłam brzuch jak nigdy w życiu :) ogólnie uwielbiam ciążowe krągłości i nawet ten czas po cc i brzuch który chwilkę był mi wcale nie przeszkadzał :)

Długo miałaś brzuch po CC?


Dziewczyny ja też mam obawy, nie dotyczą one ciala, bo wiem że można wrócić do formy.
Ja najbardziej obawiam się tego że chce wrócić szybko do pracy i będę musiała dzieciątko zostawić z niania albo dać do żłobka prywatnego. Jakoś ostatnio między wierszami to powiedziałam w większym gronie i już widziałam te spojrzenia..... Ze jestem pewnie egoistka i wyrodna matka 😬

A może resztę urlopu wykorzysta ojciec dziecka lub rozwazysz powrót na cześć etatu. Ja chcę tak zrobić.

Ja tak samo, 3 lata temu otworzyłam swój wymarzony salon kosmetyczny i od marca przez koronawirusa zamknięty, a jak miałam wrócić do pracy to wylądowałam w szpitalu...
Nie będę mogła pozwolić sobie na roczny macierzyński, bo stracę klientki i to wszystko na co tak ciężko pracowałam 🙄 trzymam kciuki za Was dziewczyny i za siebie, za te które nie planowały ciąży, aby wszystkie sprawy nam się poukladaly.
Ja wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji ❤

Może powrót na cześć etatu będzie lepszy? Na macierzyńskim możesz też normalnie pracować. A jeśli masz własną firmę to według ZUS to nawet wskazane.

Dziewczyny kochane może zadam teraz głupie i durne pytanie jeśli tak to sory 🙊🙈
Ale doradzcie jaki kupić płyn do higieny intymnej bo właśnie będę zmieniać a tyle jest różnych rodzajów i firm preferujących kosmetyki dla kobiet w ciąży ze już sama nie wiem co lepsze i skuteczniejsze 😔🙉

Polecam provag
 
reklama
Dziewczyny kochane może zadam teraz głupie i durne pytanie jeśli tak to sory [emoji87][emoji85]
Ale doradzcie jaki kupić płyn do higieny intymnej bo właśnie będę zmieniać a tyle jest różnych rodzajów i firm preferujących kosmetyki dla kobiet w ciąży ze już sama nie wiem co lepsze i skuteczniejsze [emoji17][emoji86]
ja natomiast używam żelu pod prysznic physiogel, dla mnie jest najlepszy, co prawda nie jest tani ale odkąd go używam moje problemy z częstymi infekcjami zniknęły. jak zaszłam w ciążę kupiłam jakiś inny dedykowany dla kobiet w ciąży ale szybko się z nim pożegnałam [emoji4]
Screenshot_20200621-210536.jpeg
 
Nie powiedziałabym, że zniszczy, ale na pewno zmieni 😋
za chwilę uznacie, że jestem głupia, że się tym przejmuje, ale napisze Wam.
Ja sie bardzo martwię tym jak będę po ciąży wyglądała. Wiem, że poruszałyście już temat rozstępów i nie wypowiadalam się wtedy. Ale ja się smaruje 2 razy dziennie 🤦‍♀️ liczę na to, że to coś da 🙂 wiem jak mój narzeczony patrzy na kobiety, które zbyt długo wracają do formy po narodzinach dziecka i nie chciałabym żeby na mnie kiedykolwiek patrzył w ten sposób 😔
Ja jestem jedna z tych co miały problemy z ciążą i faktycznie wygląd, rozstępy i cała reszta mi nie straszne... Ale rozumiem kobiety, które są w innej sytuacji i dla nich wygląd po, ma znaczenie. Natomiast muszę napisać, że my musimy się czuć dobrze same ze sobą i nigdy nie patrzeć przez pryzmat innych osób 😊 jeżeli po ciąży będziemy się czuły źle, to znak żeby ruszyć tyłeczek, ale jeżeli ktoś będzie się czuł źle z naszym wyglądem to to nie jest nasz problem 😉
 
W ogóle jestem głodna, ale na nic nie mam smaku, nie mam pojęcia co zjeść... W ogóle to boję się cokolwiek zjeść, żebym znowu nie umierała pół nocy przez wzdęcia, a już czuję się jak balon 🥺
Za mną od tygodnia chodziła pizza ale bałam się że jak zamówię to po jednym kawałku reszta pójdzie do śmietnika , a że dziś odwiedziny u znajomych to pizza zamówiona i uwaga zjadłam dwa kawałki ale to było to czego potrzebowałam, mam nadzieję że nocka będzie spokojna 😁😁 a ogólnie to od dwóch dni mam tak kwaśno w buzi przez co cały czas mdłości więc zdycham dalej pomimo tej dobrej pizzy.
 
reklama
Do góry