reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

A jeśli chodzi o obawy o ciało po ciąży to mam różnie. Generalnie że mnie jest leń patentowany, kiedyś miałam super figurę. Później zaczęłam jeść więcej śmieciowego jedzenia i w ogóle jakiegokolwiek jedzenia, ćwiczenia i aktywność fizyczna odeszły w zapomnienie i teraz nie jest już tak kolorowo. Chciałabym żeby w ciąży urósł mi tylko brzuszek i żeby każdy zachwycał się jak pięknie wyglądam i jak ciąża mi służy 😂 ale ja teraz pochłaniam tyle jedzenia że już nie mieszczę się w żadne spodnie 🤷‍♀️ a przypominam, że to dopiero 8 tydzień😋 staram się walczyć z cellulitem na nogach i pośladkach szczotkowaniem na sucho ale ciężko u mnie z systemtycznością. Do tego moje nogi mają tendencje do puchniecia, więc już teraz łydki mają dziwny wygląd. Jestem za to dumna z moich piersi 🤩🤩🥰🤪 zawsze miałam mały biust a tłuszczyk odkładał się w pośladkach. Za to teraz moje małe morelki wyglądają dość zadowalająco. Mąż tylko chodzi i podnosi mi koszulkę 😂 (w domu nie gniotę się biustonoszem). I nie potrafi wyjść z podziwu 😅😁
Ja też mam teraz biust idealnej wielkości, wreszcie mogę sobie kupić stanik bez usztywniaczy i coś do niego włożyć 😅 ale jak to w życiu coś za coś - mam teraz sutki jak smoczki od butelek - może nie wielkie ale naprawdę duże i to wygląda poprostu śmiesznie 🤣🤣🤣
 
reklama
Dziewczyny kochane może zadam teraz głupie i durne pytanie jeśli tak to sory 🙊🙈
Ale doradzcie jaki kupić płyn do higieny intymnej bo właśnie będę zmieniać a tyle jest różnych rodzajów i firm preferujących kosmetyki dla kobiet w ciąży ze już sama nie wiem co lepsze i skuteczniejsze 😔🙉
Bardzo, bardzo Ci polecam odkąd go używam nie miałam żadnej infekcji, zmieniłam na taki dedykowany kobietą w ciąży w ciągu tygodnia nabawiłam się infekcji (oczywiście nie było to związane bezpośrednio z płynem) i zaostrzał objawy, poszukałam tego i dosłownie po pierwszym myciu poczułam ulgę. Myje nim też czasami twarz gdy mam wysuszoną skórę też pomaga :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20200621-204045_Free Adblocker Browser.jpg
    Screenshot_20200621-204045_Free Adblocker Browser.jpg
    129,8 KB · Wyświetleń: 53
Hmm ja sie w sumie nie obawiam jak będe wyglądać po ciąży. W pierwszej ciąży sie bałam, ze duzo przytyje, bo praktycznie prawie 5 miesięcy przelezalam. Ostatecznie waga skoczyla 7 kg. Teraz juz kij, ile przytyje tyle bedzie :D
 
A ja używam do higieny intymnej płynu z emolientami dla dzieci.
Te dedykowane do higieny intymnej mi nie służą i często miałam infekcje 🙈
Taka wrażliwa ta moja 🍑 🤣😅🙄🤭
 
Ja też jakoś nie myślę o tym że ciało mi się zmieni i traktuję to bardziej w katerogii skutków ubocznych posiadania dzidziusia 😁 co do wagi po pierwszej ciąży zrzuciłam bez żadnego wysiłku i to z nawiązką bo sama opieka nad synkiem to była niezła jazda 😁 a w ciąży przytyłam 20 kg... Jedynie sflaczały brzuch i rozstępy mi zostały, myślę że teraz gorzej już być nie może, bo i tak jest cały w paski 🤷 martwię się tylko jak zachowa się moja blizna po CC, czasem oczami wyobraźni widzę, jak ona pęka 🤦😁 myślę że nie można się obwiniać o to, że któraś się martwi o swoje ciało, bo każda ma do tego prawo. Ja nieraz martwię się czy dam radę z dwójką, jak to ogarnę wszystko, jak syn będzie reagował na siostrę lub brata i czy będę miała do synka cierpliwość i czas po 364638282 nieprzespanej nocy... teraz jest jedynakiem, więc siłą rzeczy ma nas tylko dla siebie, początki pewnie będą trudne... No i że znowu powrót to nieprzespanych nocy, ząbkowania itp. Boję się też samego porodu, jak sobie przypomnę pierwszy to mi słabo🤦ale mimo wszystkich obaw nie cofnęłabym czasu, gdybym miała taką możliwość i jednocześnie jestem szczęśliwa, że rodzinka się powiększy :-)
 
Dziewczyny kochane może zadam teraz głupie i durne pytanie jeśli tak to sory 🙊🙈
Ale doradzcie jaki kupić płyn do higieny intymnej bo właśnie będę zmieniać a tyle jest różnych rodzajów i firm preferujących kosmetyki dla kobiet w ciąży ze już sama nie wiem co lepsze i skuteczniejsze 😔🙉

Ja bardzo polecam Ci ten żel ziołowy - ma praktycznie same naturalne składniki i u mnie sprawdza się super 😊
 

Załączniki

  • Screenshot_20200621-204748_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200621-204748_Samsung Internet.jpg
    158,8 KB · Wyświetleń: 36
Bardzo, bardzo Ci polecam odkąd go używam nie miałam żadnej infekcji, zmieniłam na taki dedykowany kobietą w ciąży w ciągu tygodnia nabawiłam się infekcji (oczywiście nie było to związane bezpośrednio z płynem) i zaostrzał objawy, poszukałam tego i dosłownie po pierwszym myciu poczułam ulgę. Myje nim też czasami twarz gdy mam wysuszoną skórę też pomaga :)
Bardzo Ci dziękuję 😘 no właśnie mam takie dziwne uczucie że i u mnie zaczyna się coś dziać nie dobrego 🙊
 
W ogóle jestem głodna, ale na nic nie mam smaku, nie mam pojęcia co zjeść... W ogóle to boję się cokolwiek zjeść, żebym znowu nie umierała pół nocy przez wzdęcia, a już czuję się jak balon 🥺
 
reklama
Bardzo Ci dziękuję 😘 no właśnie mam takie dziwne uczucie że i u mnie zaczyna się coś dziać nie dobrego 🙊
Jeszcze łykam iladian probiotyk w tabletkach i też działa profilaktycznie, i jak coś już się zaczyna to jest niezastąpiony - pytałam ginekologa i powiedziała, że można go brać a nawet to dobry pomysł więc myślę, że też mogę Ci polecić :)
 
Do góry