reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

4 kg to za mało, chyba że BMI przed ciąża miałaś z nadwagą to ok. Dziecko w brzuszku to taki mały pasożyt, nie da się oszukać jeśli mu nie dostarczysz odpowiednich składników z pożywienia to wszystko wyciągnie z organizmu matki. Po porodzie lecą włosy, zęby, osteoporoza . Tym bardziej że czeka nas jeszcze karmienie.
O nie tylko nie zeby..
 
reklama
Haha u mnie podobnie. +10kg a wszyscy mówią, że nie wyglądam. Siostra w ciąży starszej o 2.5tyg, jak jakis czas temu wysłała mi zdjęcie zdjecie, gdzie była +5kg, to wyglądała jakby przytyła z 15 conajmniej. U mnie brzuch mały, dziecko duże, raz jak poszłam na usg to lekarz od razu zapytał ile ja ważę, jak tylko weszłam do gabinetu. Powiedział, że nie zauważył na pierwszy rzut oka, że jestem w ciąży, a w karcie miał, że to 27tc. Wczoraj robiłam trochę zakupów na wyprawkę, założyłam luźna bluzę i pani kasjerka zagadala: ale to chyba jeszcze czas, co? Znacie już płeć? (tu się poznaje na USG połówkowym), na co ja, że jestem w 31tc I tak, już dawno znamy:) otworzyła szeroko oczy i mówi, że chyba dziewczynka, bo taki mały brzuch, na co ja, że nie, chłopiec. Mam wrażenie, że patrzyła na mnie jak na wariatkę :) waga to tylko liczby, jakoś się zrzuci:) startowałamnz BMI 20.2, wzrost 175cm, waga 62kg, obecnie 72kg I dalej się mieszczę w BMI normalnym. Zero stresu o wagę, mimo +10kg.
Mi wczoraj kasjerka wieczorem mowi oo juz końcówka co a
Ja no tak na dniach blizniaczki;)a ta ale fajnie.
 
Ja to juz wogole gelupieje,bo to moze byc kazdy dzien w dodatku od jakiegoś czasu mam taki gesty bardzo przeźroczysty sluz i to duzo zastanawiam sie czy sie ujscie nie otwiera..
Moze byc, ale też niekoniecznie. Ja mam od dłuższego czasu taki, a szyjka była zamknięta 32mm ponad tydzień temu. Staraj się odpoczywać jak najwięcej, unikać schodów i będzie dobrze. Z resztą, ponoć z rozwarciem kobiety chodzą nawet czasem po kilka tygodni. Dzieciątka już są spore i dadzą sobie rade, co by się nie dzialo:)
 
No ja m
Moze byc, ale też niekoniecznie. Ja mam od dłuższego czasu taki, a szyjka była zamknięta 32mm ponad tydzień temu. Staraj się odpoczywać jak najwięcej, unikać schodów i będzie dobrze. Z resztą, ponoć z rozwarciem kobiety chodzą nawet czasem po kilka tygodni. Dzieciątka już są spore i dadzą sobie rade, co by się nie dzialo:)
Tak tylko ze ja mam szyjke juz skrócona mocno sc hodow niestety nie da sie uniknąć jutro mam wizyte u ginekologa bo wtedy usg mi nie zrobilo to zbada na fotelu szyjke i pewnie skierowanie ja blizniakow nie donoszę.
 
Lekarz stwierdzil w 30+5 szyjke 1 cm teraz mam 32+5takze juz 2 tyg tak chodze
To już moim zdaniem dobry wynik jak na bliźniaki. Wiadomo, im dłużej tym lepiej, ale to już prawie skończone 33 tygodnie, a więc późne wczesniaki. Znam kilka wczesniaczkow z okolic 28tc, żadnych powikłań, a mają już po kilka lat, a moja bohaterka jest córeczka koleżanki urodzona w 24tc z wagą 668g, ma teraz 2 latka, chodzi, mówi, rozwija się prawidłowo, żadnych oznak wczesniactwa. Dziewczynki są ponoć silniejsze.
 
reklama
To już moim zdaniem dobry wynik jak na bliźniaki. Wiadomo, im dłużej tym lepiej, ale to już prawie skończone 33 tygodnie, a więc późne wczesniaki. Znam kilka wczesniaczkow z okolic 28tc, żadnych powikłań, a mają już po kilka lat, a moja bohaterka jest córeczka koleżanki urodzona w 24tc z wagą 668g, ma teraz 2 latka, chodzi, mówi, rozwija się prawidłowo, żadnych oznak wczesniactwa. Dziewczynki są ponoć silniejsze.
Ta i lubia sie wczesniej pokazac ja tez jestem wczesniakiem.A ty ten sluz to masz tak troche?czy takie wielkie geste kleby galarety?bo ja mam takie wlasnie.
 
Do góry