reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

reklama
A jak to jest z zoltaczką u dzieci teraz? Zabieraja na oddzial na naswietlanie i nie masz kontaktu z dzieckiem?
U mnie były dwie dziewczyny, które miały dzieciaczki z zoltaczką- początkowo miały dzieci przy sobie i nagrzewały jedną lampą przy lożeczkach ale , że nie spadała za szybko ta bili to zabrali je na naswietlania dwoma lampami na oddzial noworodkow i położne przynosily do przytulania (pokarm odciągały i zanosiły).
My jesteśmy na mm, bo laktacja w szpitalu nie zaskoczyła.. W domu poźniej coś się pojawiło ale wyje jak kojot, wiec odpuszczam :( zatrzymuje laktacje i będzie na butli.
 
No moja od 3 dni też niespokojna. Ma twardy brzuszek i problemy z oddawaniem gazów. Karmię ją piersią tylko. Robimy masaże brzuszka, kąpiele i daje delicol. Póki co raz lepiej raz gorzej. Czasami złapie ją ból brzuszka w nocy no i wtedy się męczy. Już nie mam pomysłu jak jej pomóc.

Co to żółtaczki to też moja córka miała w szpitalu. Najwyżej jak miała to 12,9 ale dostałam taką matę do naświetlania do łóżeczka i po 12 godzinach miała już 10 bilirubiny. Też nas cofnęli z wypisu właśnie przez nią, ale po naświetlaniu szybko spadła.
 
A ja mam pytanie czy karmicie piersia czy mlekiem modyfikowany?
Od wczoraj nie daje malej mojego mleka bo przez dwa dni taka byla nie spokojna plakala brzuszek miala twardy. I dzisiaj jak ręką odjal spokojne dziecko. I nie wiem czy trzeba dziecku dawać wode czy nie. Wszędzie piszą że nie ale pamiętam jak syn sie urodzil tez byl na mleku modyfikowany i mial zatwierdzenia to lekarz kazal podawać wody troszke. Ile ludzi tyle opini i juz zglupialam.

karmiłam modyfikowanym w szpitalu bo miałam problem ze swoim, po powrocie do domu, z pomocą doradcy laktacyjnej pokarm wrócił i mm poszło w odstawkę. tez słyszałam ze nie powinno się podawać wody
 
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie jak to jest z tą zoltaczką teraz. Mam nadzieję, że u nas nie będzie problemu. Ale już w sumie tracę nadzieję, że mnie w końcu coś ruszy na tą porodowke..
 
Młoda ma problem z kupkami robi takie zbite bobki, polozna dzisiaj byla kazala podawać wode między kamieniami i powiem Wam, że juz widac poprawę 😊 ciężko patrzeć jak takie maleństwo sie meczy.
 
reklama
Nie dziecko jest ze mną cały czas na sali w inkubatorze pod lampa wyciagam ja tylko na karmienie właśnie kończymy dobę naświetlania. Może dzisiaj wyjdziemy.
Wiem co czujesz bo mnie dopiero za 3 razem wypisali. Pierwszy raz zostaliśmy właśnie przez żółtaczkę a drugi przez posiew bo nie było jeszcze wyników. Mąż w obu przypadkach już był pod szpitalem i na nas czekał. Aż się popłakałam jak kolejny raz nas w ostatniej chwili zostawili. Łącznie byłam 6 dób.
 
Do góry