reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dlatego też biorę na to poprawkę, syn ma dopiero 2 miesiące, ma jeszcze czas...
Kładzenie na brzuszku nic nie daje w naszym przypadku, bo ładnie trzyma, nie wiem czy to nie jest jego urok, chyba że coś źle robię.

Dziewczyny czy wasze maluchy śpią same ? Boje się małego odstawić do łóżeczka samego, jak długo jest ryzyko śmierci łóżeczkowej ?
U nas mała od samego początku śpi w swojej kołysce przy naszym łóżku a w dzień w salonie. Ani razu nie spała w naszym łóżku
 
reklama
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.

Moja jak miała 2 mc to ważyła 5200 a urodzona z wagą 3270. Wydaje mi się że waga jak najbardziej ok. Też karmię piersią. Na piersi dziecka nie przekarmisz, spokojnie :)
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
1 kwietnia byliśmy na szczepieniach i mały miał dwa miesiące i tydzień, ważył 5750, też tylko pierś także spokojnie :D
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
Dużo właśnie zależy od wagi wyjściowej. Mój syn skończył wczoraj 9 tygodni i waży 5800g, ale urodził się z masą 4kg, ma 65cm wzrostu i w ogóle nie jest pulchniutki. Podąża w swoim zakresie centylowym na wykresie wzrostu dla chłopców, tyje średnio niecały kg na miesiąc, więc ok. Jak karmisz piersią to chyba i tak nic nie zrobisz, bo jak płacze, że chce jeść, to przecież nie odciągniesz siła od cyca. Dzieciaczki często są pulchniutkie na początku, bo nie mają za bardzo jak spalić kalorii, a jak tylko zaczną raczkować i więcej się ruszać to chudna, już to widziałam na wielu przypadkach u dzieciaczków w rodzinie czy wśród znajomych. Na tym etapie bym się chyba tym nie przejmowała. Poza tym podobno po 3 miesiącu życia dzieci przybierają na wadze dużo mniej niż na początku, więc myślę, że jest szansa, że się unormuje.
 
Dziewczyny ile ważą wasze maluchy?
Moja była dziś ważona i waga 5600g tydzień temu skończyła 2 msc. Urodzona z wagą 3160. Powiem szczerze, że jest dość sporo tego tluszczyku, a i lekarka dziś w żartach powiedziała, żeby się hamowała z tym jedzeniem.. no i teraz nie wiem. Niby nie chce panikować ale boje się, że się roztyje zbytnio i narobi problemów ze zdrowiem.. karmię piersia.
U nas 3,5 miesiąca waży 5600 waga urodzeniowa 2600 jest na mm. Mi się z kolei wydaje że jest za mała.
 
U mnie maly urodził się 3600 i dwa tygodnie temu go ważyłam to 6200. Wszyscy jak go widzą reagują że duży jak na 2 miesięczne dziecko ale ja się nie martwię. Tylko ciągle ubranka wymieniamy :D bo jest grubiutki
 
reklama
Do góry