reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2021

Dziękuję Ci za odpowiedź. Babka mnie zdenerwowała. Jeszcze sugerowała, żebym może zamiast mleka tak często podała synowi coś do picia, np jakiś soczek, na co ja, że sok traktowany jest jako posiłek i to moim zdaniem zbędny cukier i barazie podaje dziecku do picia tylko wode, która zresztą lubi. Większość Brytyjczyków ma nadwage, więc jej rad na temat żywienia słuchać nie będę :) a Twój synek może jeszcze się odbije? Mój czasem nawet spadał poniżej 50, a teraz nagle 75.takze w sumie różnie może być.
Co za archaiczne poglądy 🤦🤦
Nie słuchaj jej tylko rób swoje, ty wiesz lepiej co dziecko potrzebuje. Akurat brytyjscy lekarze moim zdaniem są średnio wykwalifikowani, wystarczy spojrzeć ile dziewczyn wraca do pl aby donosić ciążę.
 
reklama
Kurde dziewczyny, czy dziecko z waga w 75centylu jest "grube"? Byłam dziś u lekarza, bo wyskoczylo mi coś dziwnego na sutku, jakas narośl. Lekarz ogólny (w UK ze wszystkim się idzie do ogólnego i jeśli trzeba do specjalisty to ewentualnie on kieruje, bez skierowania się nie da) stwierdziła, że to "nic" I samo przejdzie jak przestanę karmić piersią, na co ja, że mam w planach jeszcze 5 mcy (syn dziś kończy 7), a to boli, bo syn ma już kilka zębów i często to przygryza. Powiedziała, że i tak karmie piersią dużo dłużej niż inne matki (?!) I powinnam mu dawac więcej stałych posiłków (daje 2 dziennie) zamiast mleka i że syn wygląda "dobrze". Powiedziałam, że zawsze był w 50 centylu, a właśnie odkąd mu podaje stałe to troszkę przytył (dziś 7 mcy i 8980g) i obecnie jest w 75. Urodził się z waga równe 4 kg. Nie chcę mu dawac dużo stałych, żeby nie odrzucił mleka, bo to jednak podstawa do roku. Babeczka powiedziała, że wcale nie (?), że mleko mogę mu dawac raz dziennie a reszta stałe pokarmy. Ogólna sugestia była taka: dziecko jest "grubawe" i mam nie karmić tyle cycem, a najlepiej przejść na mm jak chce żeby zeszła mi ta krosta i dawać głównie stałe pokarmy. Jestem tro he zażenowana to wizyta, ale może nie mam racji, to w końcu moje pierwsze dziecko i się uczę. Co myślicie o wadze syna i podawaniu więcej stałych pokarmów w tym wieku?
Myślę że nie masz co się przejmować wagą. Starsza córka mając 7,5 mca ważyła 9080 g 90 centyl wzrost 72cm 75 centyl. Nie była gruba. Jak dziecko zaczyna chodzić to gubi kg a raczej spala więcej kalorii i nie przybiera tak. Córka ma prawie 6 lat waży 20 kg i ma 125 cm także jest w normie
 
Co za archaiczne poglądy 🤦🤦
Nie słuchaj jej tylko rób swoje, ty wiesz lepiej co dziecko potrzebuje. Akurat brytyjscy lekarze moim zdaniem są średnio wykwalifikowani, wystarczy spojrzeć ile dziewczyn wraca do pl aby donosić ciążę.
Myślę że nie masz co się przejmować wagą. Starsza córka mając 7,5 mca ważyła 9080 g 90 centyl wzrost 72cm 75 centyl. Nie była gruba. Jak dziecko zaczyna chodzić to gubi kg a raczej spala więcej kalorii i nie przybiera tak. Córka ma prawie 6 lat waży 20 kg i ma 125 cm także jest w normie
Moj syn ma 75cm wzrostu i nie wydaje mi się właśnie być gruby 🤔 stałe posiłki podaje mu zdrowe, nie zapycham go cukrem, a na cycka wola często, no ale w końcu to karmienie na zadanie. Próbuję mu dać czasem wodę zamiast, żeby opóźnić trochę karmienie, ale wypije dużo wody a i tak chce cyca😁 i to nie to, by sobie posokac, bo je dużo mleka, normalna porcje. Ja i mąż szczupli i wysocy, nawyki żywieniowe mu wpajamy zdrowe, więc mam nadzieję, że jak będzie starszy będzie ważył odpowiednio 😉
 
Moj syn ma 75cm wzrostu i nie wydaje mi się właśnie być gruby 🤔 stałe posiłki podaje mu zdrowe, nie zapycham go cukrem, a na cycka wola często, no ale w końcu to karmienie na zadanie. Próbuję mu dać czasem wodę zamiast, żeby opóźnić trochę karmienie, ale wypije dużo wody a i tak chce cyca😁 i to nie to, by sobie posokac, bo je dużo mleka, normalna porcje. Ja i mąż szczupli i wysocy, nawyki żywieniowe mu wpajamy zdrowe, więc mam nadzieję, że jak będzie starszy będzie ważył odpowiednio 😉
Będzie dobrze. Alek miał na pół roku już 81 cm i on jest większy od kolegi który jest z listopada, taka jego uroda. Jak dla mnie nie można mówić o nadwadze u takiego malucha.
 
dziewczyny poratujcie doświadczeniem...
córka zaraz 8 miesięcy a niestety nadal usypianie tylko na piersi. żadne lulanie, bujanie, nie pomagają. podejmowałam już próby innego usypiania. tylko kilka razy zdarzyło się że usnęła sama obok mnie, albo u taty na brzuszku.
czy dzieci z tego wyrastają? czy już powinnam zacząć walkę o samodzielny sen? jak to u was wygląda?
 
dziewczyny poratujcie doświadczeniem...
córka zaraz 8 miesięcy a niestety nadal usypianie tylko na piersi. żadne lulanie, bujanie, nie pomagają. podejmowałam już próby innego usypiania. tylko kilka razy zdarzyło się że usnęła sama obok mnie, albo u taty na brzuszku.
czy dzieci z tego wyrastają? czy już powinnam zacząć walkę o samodzielny sen? jak to u was wygląda?
U mnie cały czas usypianie przy cycku, nie wierzę, że z tego wyrośnie. Próbowałam samodzielnego snu, ale był tylko ryk.
 
U mnie cały czas usypianie przy cycku, nie wierzę, że z tego wyrośnie. Próbowałam samodzielnego snu, ale był tylko ryk.
Moja mloda wogole pryz mnie nie usnie. Szybko byla przestawiona na mm przez nasze problemy. I nauczyla ske zasypiać bujania w łóżeczku. Jiby dobrze ale tego usypiania przy cycku mi tak cholernie brakuje ze szok....
 
reklama
dziewczyny poratujcie doświadczeniem...
córka zaraz 8 miesięcy a niestety nadal usypianie tylko na piersi. żadne lulanie, bujanie, nie pomagają. podejmowałam już próby innego usypiania. tylko kilka razy zdarzyło się że usnęła sama obok mnie, albo u taty na brzuszku.
czy dzieci z tego wyrastają? czy już powinnam zacząć walkę o samodzielny sen? jak to u was wygląda?
U mnie też tylko usypianie na piersi. Już pomijam że usypiam w nocy non stop bo budzi się kilkanaście razy i ćwiczy siadanie.
 
Do góry