reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki gotują!!! przepisy!!

babeczki czekoladowe.jpg

Babeczki czekoladowe - Wybrane przepisy kulinarne Przepisy kulinarne Gazeta.pl
 
reklama
Asteria Ty dziewczynke bedziesz miec:-D babunie przeurocze i zapewne przesmaczne. Mnie poki co nie chce sie jeszcze w kuchni stac...


biszkopt z galaretka

1 szklanka cukru
1 szklanka maki
6 jaj

zoltka+cukier+maka+ubita piana

leje na blache z wglebieniem na galaretke
wrzucam do piekarnika na 175 stopni/ ok 15 -20 minut zwykle sprawdzam patyczkiem czy srodek jest dopieczony

po wyjeciu ciasta z blachy wrzucam jakies owoce a potem zalewam galaretka po odpowiednim jej stezeniu w lodowce

chwile czekam az stezeje do konca

jem poki maz sie nie dostawi;-)

lubie wrzucac do goracej galaretki rodzynki, wtedy nie sa takie twarde, bo zdaza dobrze nasiaknac


ciasto prezentuje sie tak jak na tej stronie http://aronia-wiemcojem.blogspot.com/2011_06_01_archive.html
 
Ostatnia edycja:
To ja też podam swój przepis na takie ciasto z sezonowymi owocami.. teraz dorzucam głównie śwliwki, a juz jesienia jabłka
Potrzeba
5 jajek
1 szkl cukru
1 szkl mąki
1/2 szkl maki ziemniaczanej
łyżeczka proszku do pieczenia
kostka margaryby lub masła 250 g

Margarynę lub masło rozpuszczamy i zostawiamy, żeby przestygło

Do miski wrzucamy jajka+cukier i miksujemy
a następnie mąki i proszek
Na końcu dolewamy rozpuszczony tłuszcz i koniec. Na wierzch wrzucamy owoce. Radzę nie przesadzić z ich ilością, bo wtedy puszczaja soki i ciasto słabo rośnie...
Podawać posupane cukrem pudrem

Wychodzi taka babka piaskowo z owocami... Ja to ciasto lubię robić, bo wrzucę do miksera, a mam taki ze stojeczkiem, wiec nawet nie muszę nad nim stać, tylko dorzucam po kolei składniki i tyle...Smacznego!!!
 
Dzieki megi pegi zrobie z jabłkami bo sliwki cos mi sie nie podobaja w tym roku:)

a to przepis na fajne pizzerinki. rewelacyjne ciasto wychodzi
Wielkie Żarcie - Przepis - Pizzerinki

wszystkim smakowalo

a tu przepis na moja ulubiona sałatkę

seler naciowy
winogrono zielone
piers z kury
cytryna
bazylia, sol, pieprz
jogurt naturalny grecki plus łyzka majonezu

seler pokroi w cienke paseczki skropic cytryna i odstawic na 20 minut. potem dolozyc pokrojone winogrono piersi i polaczyc z jogurtem i majonezem. Dodac peeeelno bazyli troche soli pieprzu i voila. Najlepsza na drugi dzien. Taka do pochrupania sałatka :)
 
ZIEMNIAKI PIECZONE W PIEKARNIKU

Składniki:
Małe ziemniaki, vegeta, sól, ser zółty, masło

Jak przyrządzić?
Jeśli ktoś nie ma możliwości upieczenia ziemniaków w ognisku, nastomiast posiada piekarnik w domu, to zje świetny smakołyk. Ziemniaki pieczone jem przynajmniej raz w tygodniu:) Polecam, gdy niespodziewanie pojawią się wam goście... Wówczas: Trzeba zorganizować mniejsze ziemniaki. Sama jestem w stanie zjeść 5 szt. Analogiczną liczbę dokładnie wyszorujcie i osuszcie w ręczniku. Następnie ziemniaki w łupinach, pojedynczo, zawijamy w kawałki folii aluminiowej. Rada: zostawcie taki rożek aluminiowy - ziemniak ma wyglądać jak bombka choinkowa;) A po co to? A po to, że po upieczeniu można rękami wyjmować ziemniaki z piekarnika za te rożki, a potem goście mogą brać je z talerza - nie parzą w ogóle. Tak przygotowane ziemniaki wsadzamy do piekarnika, na półkę "jak suszarka" na 50-60 min do temeratury ok. 160 stopni. Po upieczeniu w zależności od gustu można posmarować masłem, posypać vegetą, solą lub położyć ser zółty. Mnie najlepiej smakują z łupinami. Smacznego!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wrzucam na prośbę przepis na tego kurczaka w sosie jogurtowo - serowym.
Piersi z kurczaka kroje w takie cieńsze paseczki wrzucam na patelnie. Czasem jak mam dorzucam tez trochę pokrojenej w kostkę papryki (czerwona, zielona, żółta), ożywia kolorystycznie danie.
Biorę kubeczek jogurtu (zamiennie jak kto woli można śmietanę) + pół szklanki wody + zioła przyprawy (sól, odrobina pieprzu, czosnek i generalnie co mi tam jeszcze do głowy przyjdzie). To wszystko mieszam w jakims garnuszku. Jak już mięso jest usmażone, to pozbywam się nadmiaru tłuszczu i dodaje te moją powyższą miksturę. Trzymam do zagotowania i pozniej podduszam ok. 10 min, tak, żeby się zagęściło. Mam też ze 100 - 150 g sera żółtego startego na grubej tarce. Zamiennie jak kto woli można stosowac rozkruszony pleśniowy np. mazur. Na koniec dorzucam ser i jeszcze trochę mieszam i trzymam na ogniu, żeby się rozpuścił. Podaje z makaronem kokardki.
Nie żałujcie przypraw. Smacznego :-)
 
reklama
Do góry