reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki gotują!!! przepisy!!

Kurczaczek pod szpinakiem:

Piersi z kurczak (w zależności ile Wam ich potrzeba) rozbijamy przez woreczek foliowy, żeby się nie zrobiły dziury...
Przyprawiamy, solą, pieprzem, papryką ostrą
Można zgrillować, ja jednak polecam włożyć w rękaw do pieczenia (nie będą takie suche), ale jedna obok drugiej - nie na sobie... Upiec w temp 180stopni jakieś 30-40 min

Na patalni rozgrzewamy troszkę masła, wrzucamy szpinak mrożony z sosem śmietanowym, przyprawiamy vegetta, czosnkiem granulowanym (lub świeżym), dorzucamy 2 serki topione emmentaler i trochę startego sera żółtego...
Próbujemy, by szpinak był pyszniuteńki :):)

wykładamy na talerz pierś z kurczaka i przykrywamy szpinakiem, mozna posypać parmezanem i włożyć listek mięty lub pietruszki dla ozdoby...

do tego frytki lub ziemniaki pieczone
i sałatka: pomidor, ogórek, papryka, oliwa i sos vinegrette :)

pychotka
 
reklama
Puszysto- chrupiące gofry

Składniki:

2 szklanki mąki
2 szklanki mleka
2 jajka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
5 łyżek oleju
szczypta soli

Wykonanie:
Żółtka oddzielić od białek. Do żółtek dodać mąkę, mleko, olej, proszek do pieczenia i sól. Zmiksować na gładką masę. Ubić na sztywno pianę z białek i dodać do wcześniej zrobionej masy. Piec w gofrownicy na rumiany kolor.
Podajemy z czym nam się tylko zapragnie:)

SMACZNEGO
 
Muszę wypróbować te Wasze przepisy. Zwłaszcza rafaello i kurczak pod szpinakiem brzmi dobrze:-)

Mam identyczny przepis na sałatkę z gyrosem i uwierzycie że i w poprzedniej i w tej ciąży nie mogę nawet o niej pomyśleć a co dopiero zrobić?:szok:
 
reklama
Anisia84 efekt moich gofrów twojego przepisu mniam
 

Załączniki

  • DSC_0028.jpg
    DSC_0028.jpg
    31,4 KB · Wyświetleń: 62
  • DSC_0028.jpg
    DSC_0028.jpg
    67,7 KB · Wyświetleń: 57
Do góry