reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki gotują!!! przepisy!!

Asteria

Wdrożona(y)
Dołączył(a)
6 Luty 2008
Postów
1 545
Miasto
Katowice, Poland, Poland
zepisy:
1. Naleśniki z kasza gryczaną. str 1
2. Ciasteczka z musli. str 1
3. muffinny bananowe str.1
4. szpinak z tagiatellą str 1
5. Sosik pomodiorowy i kapusta str 1
6. Chleb str 1
7. serniczek na zimno str. 1
8. koktajl z truskawek i banana str. 1
9. Babeczki czekoladowe str 2
10. biszkopt z galaretka str 2
11. ciasto z sezonowymi owocami str 2
12. pizzerinki str. 2
13. ZIEMNIAKI PIECZONE W PIEKARNIKU str. 2
14. kurczaka w sosie jogurtowo - serowym str. 2
15 Rogaliki croissant str. 2
16. zapiekanka ziemniaczana i mięsem mielonym str 3
17. kurki w smietanie str 3
18. ciasto kruche ze sliwkami/morelami str 3
19. Salatka kebab (z kurczakiem) str 3
20. Salatka kebab (z kurczakiem) str 3
21. RAFFAELLO str 4
22. Kurczaczek pod szpinakiem str 5
23. Nedle ze sliwkami str 5
24. Puszysto- chrupiące gofry str 5
25. Pasta kanapkowa z piersi kurczaka str 6
26. KASZKOWE Z JABŁKAMI str 6
27. Chatkę Puchatka str 6
28. oponki str 6
29. FALE DUNAJU str 7
30. Dla tych, co lubia sledzie str 7
31. Nadziewane Pomidory 7
32.Ciasto na maslance z budyniem str 8
33. ciasto marcherkowe str 8
34. carbonara str 8
35. Makaron serowo-jogurtowy



Tu będziemy zamieszczać przepisy jakie mamuśki styczniowe gotują:-) ja to mam zawsze problem co na obiad gotować:-) i z mojego sposobu juz wszyscy sie smieje wpisuje w google "coś dobrego na obiad" i zawsze znajde coś fajnego:-) teraz przynajmniej moze wy cos podpowiecie:-)
ja zacznę wiec!


Składniki
Ciasto:
ok.1i 2/3 szklanki mąki
2 jajka
1 szklanka mleka
2 łyżki oliwy
Nadzienie:
1/2 szklanki kaszy gryczanej
200g sera twarogowego mielonego
1 cebula
2 łyżki kwaśnej śmietany
1 jajko
sól i pieprz cayenne (do smaku)

oliwa do smażenia


Kaszę ugotować na sypko.
W międzyczasie przygotować ciasto, mieszając jajka z z mlekiem przesianą mąką i odrobiną soli. Wyrobić gładkie ciasto, rozrzedzić odrobiną ciepłej wody, dodać oliwę i ponownie wymieszać. Usmażyć cienkie naleśniki
Przygotować farsz. Cebulę drobno posiekać i podsmażyć( ja robie tez skwarki). Wymieszać ugotowaną i wystudzoną kaszę z serem twarogowym i cebulką. Do masy dodać surowe jajko oraz sól i pieprz (do smaku) ja lubie ostro wiec dodaje tez papryki troszkę;). Wszystko wymieszać. Jeżeli nadzienie jest zbyt suche, można dodać 1-2 łyżki śmietany. Całą powierzchnię naleśnika posmarować farszem, zwinąć w rulony.
Przed podaniem podsmazyc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Apetycznie brzmią te naleśniki, mniam.
Nie dawno jadłam u koleżanki ciasteczka z musli, a właściwie batoniki zbożowe. Dzisiaj wyszperałam przepis - teraz tylko zrobić!

Składniki:

  • 1 puszka mleka skondensowanego słodzonego,
  • 250 g płatków owsianych „górskich”,
  • 75 g wiórków kokosowych,
  • 100 g suszonej żurawiny,
  • 125 g mieszanki ziaren pestek sezamu i słonecznika,
  • 125 g orzechów laskowych.

Nagrzać piekarnik do 130 stopni C. Na dużej patelni podgrzewać mleko, często mieszając, aż zgęstnieje. W tym samym czasie wymieszać pozostałe składniki, zalać podgrzanym mlekiem i staranie wymieszać drewnianą łyżką. Rozprowadzić masę na blasze o wymiarach około 25 x 35 cm, wyrównać powierzchnię. Piec przez godzinę. Po lekkim przestudzeniu pokroić na kwadratowe kawałki. Odstawić do całkowitego wystygnięcia.

Przepis pochodzi z bloga: Batoniki zbożowe
 
Za to ja dziś jadłam muffinny bananowe koleżanki :) Pychotka. Poniżej przepis:

-75g masła roztopionego
-250g mąki (czyli 1szklanka i 1/4)
-2,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
-0,5 łyżeczki sody,
-szczypta soli,
-0,5 łyżeczki cynamonu,
-0,5 łyżeczki gałki muszkatołowej,
-115g cukru (ciut więcej niż pół szklanki),
-2 duże banany,
-125ml mleka (1/2 szklanki),
-10dkg orzechów.

Mieszamy "mokre" składniki w jednej misce (banany najlepiej rozgnieść widelcem), a "suche" w drugiej misce. Potem łaczymy. Nakładamy do foremek papierowych. Pieczemy 20-25 minut wcześniej rozgrzanym piekarniku do 190stopni.

Smacznego :)
 
Wy tak tu pysznie slodkosciowo widze.....hm
To ja podziele sie pysznym przepisem na zdrowy szpinak z tagiatella!!!! Nawet moje dzieci to uwielbiaja, a moj syn nie je zadnych warzyw, wiec na prawde polecam :-)

makaron tagiatella
szpinak mrozony siekany
ser gorgonzola
czosnek
oliwa z oliwek
sol
smietana kremowa 30%
pomidorki truskawkowe
starty parmezan
(ILOSCI WEDLE UZNANIA)

czasem dla urozmaicenia mozna dodac pokrojone paluszki krabowe- pychotka

Na patelni glebszej podsmazyc delikanie czosnek na oliwie, dodac szpinak, ktory na malym ogniu ma sie rozmrozic, jak juz pozbedziemy sie wody ze szpinaku dodajemy ser gorgonzola, deliktnie solimy i na koniec podlewamy smietanka, ktora nada taki slodki posmak..... (jesli dodajemy paluszki krabowe, to podsmazamy je najpierw z czosnkiem, zamiast paluszkow jeszcze innowacja jest podsmazenie paru plasterkow szynki )
Gotowy szpinak mieszamy w duzej misce z tagiatella, wrzucamy pokrojone na pol pomidorki truskawkowe a na talerzach posypujemy parmezanem.
Smacznego :-)
 
Ja dzisiaj na obiadek robię standardowe polskie danie. Kotleciki mielone z ziemniaczkami i gotowaną kapustką młodą.
Poniżej przepisik na pyszny sosik pomodiorowy do powyżeszego dania wg mojej Mamci :) i na kapustkę gotowana wg przepisu mojej kochanej Babci Eli:)) Jak widac nic własnej twórczości hih
- sosik:
w malym ganuszku roztapiamy dwie łyzki masła lub margaryny, gdy już będzie roztopione dodajemy trzy łyżki koncentraru pomidorowego. Wszystko mieszamy. W czajniku gotujemy wodę (ok 0,5 litra) zagotowaną wodę dolewamy do masła połaczonego z koncentratem, po czym dodajemy dwie łyżki śmietany kwaśnej. Jeśli robią się grudki to najlepiej rozprawic się z nimi blenderem :) dodajemy wegetę, majeranek i dużo czosnku granulownego bądź świeżo wyciśniętego :) Sosikiem polewamy ziemniaczki mniam:)

-kapustka:
młodą kapustkę siatkujemy (kroimi cieniutko jak na łazanki) 1/2 głowki straczy spokojnie :p dodajemy dwie marcheweczki (wciermy na dużych oczkach tarki), następnie kroimy cebulę na małe kostki i równiez dodajemy do kapustki. Wszystko mieszamy i solimy obficie. następnie przesypujemy do garnka i nalewamy wody (niecałe 0,5 listra nie więcej - kapusta ma w sobie duzo soku wiec jak pusci to bedzie i tak duzo wody) gotujemy wszystko do uzyskania mieciutkiej kapustki, która rozpływa się w ustkach :) dodajemy świeżej maggi (listki) i kopeku, doprawiamy pieprzem i wegetą smacznego :*
 
Ostatnia edycja:
Nie jestem ostatnio w stanie jeść chleba kupowanego w sklepie... W związku z tym:

szklanka ciepłej wody
ćwierć kostki drożdży
pół kilo mąki
łyżka oleju
łyżeczka soli
od serca suszonej bazylii

Rozpuścić drożdże w wodzie, dodać sól, olej i bazylię. Wymieszać. Wsypać mąkę. Wyrabiać dopóki masa nie będzie gładka. Uformować bochenek. Wstawić do nagrzanego na 200 stopni piekarnika i piec około 40 minut.

Ponoć trzeba najpierw jeszcze odstawić w ciepłe miejsce i dać ciastu wyrosnąć, ale mi się nie chciało czekać. Wyrosło w piekarniku i jest pyszne. Przedwczoraj zjadłam prawie cały bochenek jeszcze gorący i nawet mnie brzuch nie bolał. Dziś już jestem mniej łakoma :) Poczekałam, aż wystygł i zrobiłam kanapki z serem, salami i pomidorem :)
 
A ja podam wam przepis na przepyszny serniczek na zimno, ja się nim zajadałam jeszcze przed ciążą ale w ciąży też pewnie będę. Jest zdrowy, bo nie zawiera surowych jajek:)

Składniki na serniczek:

- 800 g serka homogenizowanego waniliowego
- 30 g żelatyny (2 czubate łyżki)
- 400 ml śmietany 36%
- 4 łyżki cukru pudru
- 2 ulubione galaretki
- mogą być dowolne owoce, jeśli ktoś lubi

Przygotowanie:

1. Rozrabiamy galaretki. Studzimy i odstawiamy, żeby zaczęła tężeć.
2. Żelatynę wsypujemy do kubeczka i zalewamy wodą- tyle, żeby ją przykryć, dobrze mieszamy aż się rozpuści. Dolewamy troszkę gorącej wody i znów mieszamy. Powinna być gęsta ale na tyle płynna by można było ją wlać.
3. Śmietanę ubijamy mikserem z cukrem pudrem na bitą śmietanę.
4. Do tego dodajemy serek, razem miksujemy kilka sekund i cały czas miksując powoli wlewamy żelatynę.
5. Masę wylewamy do tortownicy a na wierzch wylewmy lekko wystudzoną, lekko już tężejącą galaretkę.
6. Serniczek wstawiamy do lodówki aż zastygnie.

Naprawdę jest przepyszny, polecam:)
 
sarat: dzięki za przepis na młodą kapustę! :-) Ostatnio jadłam, bo teściowa zrobiła i tak się zastanawiałam jak się to robi. No to widzę, że jednak z głodu nie umrę :-D
 
reklama
To ja podam przepis na koktajl z truskawek i banana
Składniki:
#koło 30dag truskawek
#2 banany (pokroić w mniejsze kawałki)
# śmietana 12% (2 łyżki stołowe)
# 1łyżeczka cukru
Obmyć truskawki, wrzucić do miseczki najlepiej wysokiej zmiksować blenderem, następnie wrzucić banany, cukier i śmietanę zmiksować. I mamy koktajl aby smakował jeszcze lepiej można go schłodzić w lodówce na 10 15 minut. Smacznego
 
Do góry