reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

milusia83

Podwójna mamuśka:)
Dołączył(a)
16 Listopad 2009
Postów
2 715
Hej kochane,
jako, że forum będzie się rozrastało i pogubimy się w wizytach być może ten temat ułatwi nam funkcjonowanie.
Wpisujcie proszę daty swoich wizytek, relacje, a słowem wstępu na zachętę wklejajmy swoje teściki:)

Pozdrawiam
 
reklama
no to na pierwszej wizycie lista badan do zrobienia.

jako pierwsza: GRUPA KRWI dostaje sie tzw.libretto gdzie jest wpisana grupa.sluzy przy przyjeciu do szpitala w razie W.
EMOCROMO COMPLETO
GLICEMIA
GOT-GPT
badania moczu
TOXO TEST
ANTI HIV
VDRL
TPHA
NUBEO TEST
DO KONCA 12 TYGODNIA PIERWSZE USG.
 
Z tego co mi się wydaje, to Abby miała wczoraj wizytę u lekarza. Abby napisz jak było:)
 
Witam ja sie w końcu wybieram na pierwsza wizyte strsznie sie boje pomimo tego że to moja druga ciąża. W koncu zobacze maleństwo luba maleństwa?
ticker.php

ticker.php
 
Betka odebrana - 328.97 mlU/ml
Lekarz mnie nie zbadał, wpisał do karty bardzo wczesną ciążę i powiedział, że teraz troszkę odczekamy, bo na tym etapie nie jest w stanie nic wyczuć manualnie i nie będzie mnie stresować. Nie jeść tłuszczów zwierzęcych ani słodyczy, żeby się nie roztyć. Mam przyjść 20 czerwca, chyba, że coś się wcześniej będzie działo to dzwonić do niego na komórkę, ale podobało mi się jak pochylaliśmy się nad moim kalendarzem z zajęciami, wspomniał też, że przed egzaminami mam się wyluzować, wysypiać i żadnych stresów. Na bolący pęcherz żurawina wystarczy, na nerkach mam piasek i już mnie uprzedził, że będzie się odzywał częściej w czasie ciąży. a 20 czerwca będziemy robić komplet badań, również tych ze krwi.
Rozbawił mnie tekstem, żebym nie urządzała sobie z mężem nocnego bicia rekordów, seks owszem tak, ale bez szaleństw, bo nie jesteśmy tylko we dwoje :-)
 
titilaya fajny lekarz ze tak wszystko dokładnie wytłumaczyl:)

A ja też już po wizycie.....termin porodu 18 styczeń. Robił mi USG i zobaczył ze jajeczko troszke za nisko sie zagniezdzilo:// mam zrobić badania progesteronu i luteine bede brała:/// Pytał czy zwolnienie wypisać ale póki co czuję się dobrze więc będe pracować..........jeśli poczuje sie gorzej to w każdym momencie moge przyjść i dostanę zwolnienie.
Czy któraś z Was brała może luteinę podjęzykową w ciaży? bo z tego co wiem do mega mdłości są od niej?
 
Ostatnia edycja:
gratuluje udanych wizytyt!!!!

ika z tego co wiem to ponoc lepsza jest dopochwowa, podjezykowej nie bralam wiec nie wiem ale dopochwowa jest ok i nic po niej nie mialam procz uplawow:dry:
 
Titi to Twoja pierwsza beta, czy juz jako druga robilas zeby sprawdzic przyrost? napisz z ktorego dnia cyklu jest ta beta, moja wyniosla w 30 dc 322, ale owu mialam w 12 a nie w 14dc wiec mogla byc wyzsza

Itka ja kiedys bralam luteine i taka i taka, nie mialam zadnych skutkow ubocznych, ale ta podjezykowa ponoc sie "zjada", wiec lepsze dzialanie ma na pewno ta dowcipna dziala docelowo :) Daj znac jak wyniki progesteronu, ja jak robilam bete to od razy tez zbadama i mialam wynik 31
 
ika216 też jestem z niego zadowolona :-)

Marzenixx dzięki :)

dotka85 to moja pierwsza beta, powiedział, żeby nie robić jeszcze drugiej i go posłucham, bo to lekarz starej daty, rzeczowy, konkretny i ufam tym jego sposobom chociaż mnie korci. A wynik też w 30dc :) owu miałam w 14 dc, ale różnica w naszych wynikach minimalna :happy:
 
reklama
dotka wynik progesteronu to 10,5 więc bardzo niski :((( dzwoniłam do gina i kazał mi brać lutke 3 razy po 2 tablety............już possałam i nie takie diabeł straszny;))) da się przeżyć
 
Do góry