reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowkowa apteczka pierwszej pomocy - BEZ KOMENTARZY!!

justynaj

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2005
Postów
1 531
Tutaj mozemy wpisywac nasze sprawdzone metody na "pierwsza pomoc" przy np. bolu gardla, mazidla dobre na zapobieganie i leczenie rozstepow i wszystko to, co mamy sprawdzone i mozemy sobie wzajemnie polecac. Najlepiej by nie komentowac tutaj,tylko o swoich dolegliwosciach pisac na glownym lub zdrowie i wizyty u lekarza itd,. a tutaj tylko same porady.np. bol gardla:przepis na syrop z cebuli, w tym stylu.na tej samej zasadzie co nasze polecone przepisy na rozpieszczanie brzuszkow. Wtdy w razie jakiejs dolegliwosci mozemy od razu siegnac do tematu a nie szukac po calym forum;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
O, ja jestem bardzo za - szczególnie że np. na przeziębienia ewentualne mąż mi naprodukował soku z malin, a ja potem czytałam gdzieś, że nie wolno, bo maliny mogą wywołać przedwczesny poród czy coś podobnego...
Na przeziębienie wykorzystuję sposób polecany na mdłości, tzn. herbatkę z imbiru z tym, że z dodatkiem miodu i soku z cytryny - świeży imbir kroję w plasterki, zalewam wrzątkiem, a jak nieco ostygnie, dodaję miód i sok z cytryny.
Stosowałam w zeszłym roku i pomogło.
 
Na ból gardła trzy mamine sposoby:
1. płukanie gardła roztworem wody z solą (1 łyżka soli na szkl. wody) - paskudztwo, ale pomaga
2. mleko z masłem i miodem ( po łyżeczce każdego na szkl. mleka)
3. syrop z cebuli - cebula pokrojona w krążki zasypana łyżką cukru i odstawiona na noc (puszcza pyszny sok=syrop)


 
vinga ma w 1000% racje....ja piję prawie codziennie sok z malin taki domowy bo to u mnie za kompot robi...my nie pijemy napojow sklepowych...od święta cola...i nic mi nie jest...na zime tez narobilam z 50 butelek malinowego.
znam nieciążowy sposób na gardło....sok malinowy,cytrynka i spiryt....angine tak wyleczyłam w 3 dni hehe...tylko że nawiana chodziłam.
 
Dziiewczyny a czy można używać Tamtum Rosa w ciąży?? Strasznie mi dokucza coś na zewnątrz. Zastanawiam się, czy nie zrobić z tego nasiadówki
 
Dziewczyny maliny są w ciąży zaawansowanej zabronione pod każdą postacią. Wywołują skurcze. Sama tego doświadczyłam w pierwszej ciąży. Jak ktoś ma wczesne skurcze to najlepiej unikać wszystkiego co malinowe.
dodam, że soki i herbatki żurawinowe mają więcej malin, niż żurawiny
 
Na nasiadowki pomaga bardzo kora debu, dziala przeciwbakteryjnie antysceptycznie

a przy okazji mojego kolejnego juz w tej ciazy bolu gardla to polecam- zwlaszcza w poczatkowej faxie psikac sprayem tymsal spray.jest on na bazie tymianku i spirytusu, wiadomo,ze pskiniecie nie powoduje przedostawania sie duzej ilosci alkoholu do krwii, a miejscowo dziala naprawde zaskakujaco dobrze,ale trzeba psikac kilka razy dziennie i ja uzywam tez na zmiane ze strepsils z cytryna i miodem oraz bardzo goraca herbata, ktora jakby znieczula:tak:
 
reklama
dziwczyny dla mnie najlepsze na gardlo jezeli chodzi o tabletki do ssania jest tamtum verde, ma w sobie środek znieczulajacy i od razu przestaje sie czuc bol gardla
 
Do góry