reklama

stylowe wnętrza

Temat na forum 'Modowe porady i inspiracje...' rozpoczęty przez Wiolcia_6, 7 Czerwiec 2011.

1. Wiolcia_6

Wiolcia_6 Grudniówka 2010 :)

Jest o modzie, kosmetykach więc powinno być też o wnętrzach zwłaszcza, że teraz ciągle ktoś buduje/remontuje/urządza. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na dodatki do wnętrz lub ciekawy pomysł aranżacji wnętrz - PISZCIE:tak: Jeśli nie wiecie jak umeblować salon lub jak udekorować okno - PISZCIE :-)

Oj temat rzeka więc mam nadzieje, że szybko ożyje ten watek ;-) Już nie mogę się doczekać waszych wpisów - tematy budowlane i wykończeniowe UWIELBIAM ;-)

2. cwietka

cwietka Moderator

Widzę, że wątek jednak nie cieszy się popularnością ;-)
    To może ja zacznę od pytania - FIRANKI??? Od roku mieszkamy bez :-D, ale rodzina - mama, babcia - od dawna naciskają, żebym coś na oknie powiesiła, to będzie mniej widać, że za myciem też nie przepadam :-D :-D :-D Poradźcie coś, bo nie mam pomysłu. Od razu zaznaczam, że za strojnymi nie przepadam - najlepiej, żeby były jak najprostsze i żeby nie trzeba było prasować.

3. reklama
  4. cwietka

cwietka Moderator

Aha - i polecam kilka drobiazgów:
    1. jeśli któraś z Was właśnie robi kuchnię - polecam cichozamykające się szuflady i szafki. Trochę podnoszą wartość mebli, ale są naprawdę wygodne. Mają tylko jedną wadę - człowiek się szybko przyzwyczaja i potem trzaska drzwiami u innych :-)
    2. Do łazienki - to samo - wolnoopadająca deska sedesowa. Minus - tak jak wyżej.
    3. fotel - worek sako. Naprawdę wygodnie się siedzi (i zasypia), a dodatkowo zawsze można go upchnąć gdzieś z boku. Szczególnie przydatny, kiedy ma się mały salon, lub ma się awersję do zagracania mieszkania. Jak przychodzą goście, zawsze można go wyciągnąć jako dodatkowe siedzisko :-)

5. Wiolcia_6

Cwietna nieźle trafiłaś, uwielbiam firanki w oknach, niektóre sama szyje ale to na własne potrzeby. Nie wiem na jakie okno chcesz... ja mam np. w kuchni uszyta taką:
    Kuchnia.jpg
    W salonie taką:
    z_1798_1b.jpg
    I na poddaszu "wodę" ale z czystego woalu bez zdobień taką jak ta: (tylko ma końcu mam ozdobioną koronką)
    dsc2776.jpg
    Bardzo modne ostatnio sa makarony w różnej postaci
    firana+makaron.jpg
    tecza2.jpg

Jeśli wolisz coś bardziej delikatnego to polecam:
    go5497_DSC08063.jpg 1210062856.jpg 1188997600.jpg nowaki.jpg image3581.jpg

Najbardziej lubię firany z woalu, są takie "lekkie", i najprawde bardzo ładnie sie układają.

6. cwietka

cwietka Moderator

Łooo! Ile firanek. Dziękuje bardzo :-)
    U mnie okno duże. Jutro strzele fotkę. I problem taki, że trzeba by zrobić dwie części - jedną dłuższą, drugą krótszą. Jutro pokażę, o co chodzi.

7. cwietka

cwietka Moderator

Kurcze, ciemne mi to zdjęcie wyszło, ale pod światło się inaczej moim aparatem nie zrobi.
    Generalnie z oknem chodzi o to, że jedna część to są normalne drzwi balkonowe, a dwie pozostałe są też bardzo duże, ale jednak zaczynają się 30- cm nad podłogą i jest pod nimi kaloryfer.
    No i mam dylemat - czy robić jedną firanę - ale wtedy jest problem z kaloryferem, czy też dwie - jedną dłuższą, drugą krótszą.

No i materiał - bo od tego muszę zacząć - chcę bez wzorków, jak najprostszy, ale najważniejsze - ŻEBY NIE TRZEBA BYŁO PRASOWAĆ. Co powinnam kupić?

Załączniki:

8. Wiolcia_6

na balkony masz baaardzo dużo ciekawych propozycji, gdzybyś jednak skusiła się na troszke prasowania to polecam woal i organzę:
    balkon1.jpg balkon3 woda.jpg balkon2.jpg
    Ograniczając ilośc prasowania możesz połączyć woal z makaronami:
    balkon makarony1.jpg

Natomiast jeśli ostatnia rzeczą jaką chcesz robić jest prasowanie to bardzo modne jest teraz różne zestawienie makaronów:
    makarony.jpg

Ewentualnie na wpół firana z makaronem:
    balkon4.jpg

Ewentualnie panel/ekran:
    ekrany.jpg

W tych ostatnich prasowanie masz znikome a nawet żadne. Zależny też jak masz urządzone wnętrze bo jak elegancko to lepiej firany z woalu, dodadzą większego szyku. Jeśli bardziej modernistycznie to na czasie będą makarony lub panele.
    a co do tych twoich balkonów to najlepiej firanę dzieloną na 2, chyba że wybierzesz ostatnie propozycje to nie będziesz miała problemów z otwieraniem drzwi balkonowych.

9. cwietka

cwietka Moderator

Wiola - osiołkowi w żłoby dano... a ja dalej nie wiem na co się zdecydować :-D Trzeba będzie w końcu dupsko ruszyć i się do jakiegoś salonu wybrać :-(

10. reklama
  11. Wiolcia_6

Kochana - co tylko ci sie podoba ;)

12. cristalrose

cristalrose Fanka BB :)

Cwietka - ja bym tego okna nie dzieliła, tzn dałabym jedną długość. Poza tym zrób wg swojego gustu, to co że inni mają firanki;-) Może rolety bambusowe? Albo rzymskie - fajnie sie prezentują, i do twojego wnętrza - kojarzę, że raczej nowoczesnego, bardziej pasować będą niż klasyczne firanki.
    rolety_rzymskie_5.jpg rolety_okienne_1.jpg rolety_rzymskie_1.jpg _images_stories_Image_Marta_Producenci_rolety2.jpg rolety_rzym_09.jpg rolety_rzymskie_top.jpg
    I tu kilka przykładów rolet rzymskich, mnie się osobiście pierwszy bardzo podoba;-)
    Zafiro - Oferta Rolety - zasłony, firany, rolety, żaluzje - kompleksowa dekoracja okien w domach, mieszkaniach, hotelach i biurach - Kraków
    I jeszcze trochę...
    Rolety rzymskie

Zaleta - nie musisz prasować;-)

Poleć forum