reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

stylowe wnętrza

Wiolcia_6

Grudniówka 2010 :)
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2010
Postów
4 378
Miasto
Małopolska
Jest o modzie, kosmetykach więc powinno być też o wnętrzach zwłaszcza, że teraz ciągle ktoś buduje/remontuje/urządza. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na dodatki do wnętrz lub ciekawy pomysł aranżacji wnętrz - PISZCIE:tak: Jeśli nie wiecie jak umeblować salon lub jak udekorować okno - PISZCIE :-)

Oj temat rzeka więc mam nadzieje, że szybko ożyje ten watek ;-) Już nie mogę się doczekać waszych wpisów - tematy budowlane i wykończeniowe UWIELBIAM ;-)
 
reklama
Widzę, że wątek jednak nie cieszy się popularnością ;-)
To może ja zacznę od pytania - FIRANKI??? Od roku mieszkamy bez :-D, ale rodzina - mama, babcia - od dawna naciskają, żebym coś na oknie powiesiła, to będzie mniej widać, że za myciem też nie przepadam :-D :-D :-D Poradźcie coś, bo nie mam pomysłu. Od razu zaznaczam, że za strojnymi nie przepadam - najlepiej, żeby były jak najprostsze i żeby nie trzeba było prasować.
 
Aha - i polecam kilka drobiazgów:
1. jeśli któraś z Was właśnie robi kuchnię - polecam cichozamykające się szuflady i szafki. Trochę podnoszą wartość mebli, ale są naprawdę wygodne. Mają tylko jedną wadę - człowiek się szybko przyzwyczaja i potem trzaska drzwiami u innych :-)
2. Do łazienki - to samo - wolnoopadająca deska sedesowa. Minus - tak jak wyżej.
3. fotel - worek sako. Naprawdę wygodnie się siedzi (i zasypia), a dodatkowo zawsze można go upchnąć gdzieś z boku. Szczególnie przydatny, kiedy ma się mały salon, lub ma się awersję do zagracania mieszkania. Jak przychodzą goście, zawsze można go wyciągnąć jako dodatkowe siedzisko :-)
 
Cwietna nieźle trafiłaś, uwielbiam firanki w oknach, niektóre sama szyje ale to na własne potrzeby. Nie wiem na jakie okno chcesz... ja mam np. w kuchni uszyta taką:
Kuchnia.jpg
W salonie taką:
z_1798_1b.jpg
I na poddaszu "wodę" ale z czystego woalu bez zdobień taką jak ta: (tylko ma końcu mam ozdobioną koronką)
dsc2776.jpg
Bardzo modne ostatnio sa makarony w różnej postaci
firana+makaron.jpg
tecza2.jpg

Jeśli wolisz coś bardziej delikatnego to polecam:
go5497_DSC08063.jpg1210062856.jpg1188997600.jpgnowaki.jpgimage3581.jpg

Najbardziej lubię firany z woalu, są takie "lekkie", i najprawde bardzo ładnie sie układają.
 
Łooo! Ile firanek. Dziękuje bardzo :-)
U mnie okno duże. Jutro strzele fotkę. I problem taki, że trzeba by zrobić dwie części - jedną dłuższą, drugą krótszą. Jutro pokażę, o co chodzi.
 
Kurcze, ciemne mi to zdjęcie wyszło, ale pod światło się inaczej moim aparatem nie zrobi.
Generalnie z oknem chodzi o to, że jedna część to są normalne drzwi balkonowe, a dwie pozostałe są też bardzo duże, ale jednak zaczynają się 30- cm nad podłogą i jest pod nimi kaloryfer.
No i mam dylemat - czy robić jedną firanę - ale wtedy jest problem z kaloryferem, czy też dwie - jedną dłuższą, drugą krótszą.

No i materiał - bo od tego muszę zacząć - chcę bez wzorków, jak najprostszy, ale najważniejsze - ŻEBY NIE TRZEBA BYŁO PRASOWAĆ. Co powinnam kupić?
 

Załączniki

  • SAM_7406.jpg
    SAM_7406.jpg
    20,2 KB · Wyświetleń: 171
na balkony masz baaardzo dużo ciekawych propozycji, gdzybyś jednak skusiła się na troszke prasowania to polecam woal i organzę:
balkon1.jpgbalkon3 woda.jpgbalkon2.jpg
Ograniczając ilośc prasowania możesz połączyć woal z makaronami:
balkon makarony1.jpg

Natomiast jeśli ostatnia rzeczą jaką chcesz robić jest prasowanie to bardzo modne jest teraz różne zestawienie makaronów:
makarony.jpg

Ewentualnie na wpół firana z makaronem:
balkon4.jpg

Ewentualnie panel/ekran:
ekrany.jpg

W tych ostatnich prasowanie masz znikome a nawet żadne. Zależny też jak masz urządzone wnętrze bo jak elegancko to lepiej firany z woalu, dodadzą większego szyku. Jeśli bardziej modernistycznie to na czasie będą makarony lub panele.
a co do tych twoich balkonów to najlepiej firanę dzieloną na 2, chyba że wybierzesz ostatnie propozycje to nie będziesz miała problemów z otwieraniem drzwi balkonowych.
 
Wiola - osiołkowi w żłoby dano... a ja dalej nie wiem na co się zdecydować :-D Trzeba będzie w końcu dupsko ruszyć i się do jakiegoś salonu wybrać :-(
 
reklama
Cwietka - ja bym tego okna nie dzieliła, tzn dałabym jedną długość. Poza tym zrób wg swojego gustu, to co że inni mają firanki;-) Może rolety bambusowe? Albo rzymskie - fajnie sie prezentują, i do twojego wnętrza - kojarzę, że raczej nowoczesnego, bardziej pasować będą niż klasyczne firanki.
rolety_rzymskie_5.jpgrolety_okienne_1.jpgrolety_rzymskie_1.jpg_images_stories_Image_Marta_Producenci_rolety2.jpgrolety_rzym_09.jpgrolety_rzymskie_top.jpg
I tu kilka przykładów rolet rzymskich, mnie się osobiście pierwszy bardzo podoba;-)
Zafiro - Oferta Rolety - zasłony, firany, rolety, żaluzje - kompleksowa dekoracja okien w domach, mieszkaniach, hotelach i biurach - Kraków
I jeszcze trochę...
Rolety rzymskie

Zaleta - nie musisz prasować;-)
 
Do góry