reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulacja CLO i Zastrzyk na pęknięcie

Miałam 2 cykle stymulowane clo i ovitrell. Clo brałam 1 tab raz dziennie od 3 do 7 dc. Na wizytę kazał mi przychodzić między 10 a 12 dc. Miałam po jednym pecherzyku dominującym w każdym jajniku ale wg hsg mam tylko prawą stronę drożną. O zastrzyku mówił mi na wizycie kiedy podać, to zależało aby pecherzyki miały powyzej 20 mm. Niestety nie udało się. Ten cykl mam dodatkowo stymulowany zastrzykami fostimon i na monitoringu wyszło, że mam 2 pecherzyki w jednym jajniku, a jutro pierwsza iui, więc zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Dzieki :) a czemu już przystąpili do iui? To powodzenia. Oby się udało tym razem.
 
reklama
Dzieki :) a czemu już przystąpili do iui? To powodzenia. Oby się udało tym razem.
Staramy się ponad 2,5 roku nie mamy książkowych wyników badań ale też nikt nie powiedzial, że będziemy mieć duży problem z ciąża. Do kliniki zglosilismy się w maju i lekarz powiedział, że nie będziemy długo czekać, zrobił 2 cykle po hsg ze stymulacją, potem 2 cykle miałam przerwy bo mi praca nie pozwoliła na wizyty w klinice, no i teraz już iui
 
Ja tez biorę CLO już 6 cykl w sumie. 2 pierwsze po 1 tabletce od 5do 9 dc. Kolejne 2 podobnie ale z monitoringiem(monitoring od 9 dc). Ten ostatni tez był z monitoringiem ale już przy większej dawce 2 tabletki dziennie. No i tu jest problem ze pecherzyki są za każdym razem 2 lub 3 przeważnie jeden dominujący tylko ze on rośnie max do 15 mm i dalej nic:( teraz zaczynam 6 cykl lekarz leków mi nie zmienił, nie zwiększył a szykujemy się w tym cyklu do IUI tylko jak kiedy te pecherzyki mi nie rosną? Czy któraś z was była/jest w podobnej sytuacji? Myślicie ze podaje się jeszcze jakieś leki żeby pęcherzyk rósł a później zastrzyk na pęknięcie?
 
Ja tez biorę CLO już 6 cykl w sumie. 2 pierwsze po 1 tabletce od 5do 9 dc. Kolejne 2 podobnie ale z monitoringiem(monitoring od 9 dc). Ten ostatni tez był z monitoringiem ale już przy większej dawce 2 tabletki dziennie. No i tu jest problem ze pecherzyki są za każdym razem 2 lub 3 przeważnie jeden dominujący tylko ze on rośnie max do 15 mm i dalej nic:( teraz zaczynam 6 cykl lekarz leków mi nie zmienił, nie zwiększył a szykujemy się w tym cyklu do IUI tylko jak kiedy te pecherzyki mi nie rosną? Czy któraś z was była/jest w podobnej sytuacji? Myślicie ze podaje się jeszcze jakieś leki żeby pęcherzyk rósł a później zastrzyk na pęknięcie?
Ja kochana nie wiem bo jestem laikiem w temacie stymulacji. Zaczynam pierwszy cykl z clo i widzisz ile wiem, skoro założyłam wątek. Ale wiem z forum że teraz jakimś Letrazolem dziewczyny są leczone. To jakis mocniejszy lek na stymulację. Poczytaj nawet jakieś artykuły lekarzy na necie.
 
Ja tez biorę CLO już 6 cykl w sumie. 2 pierwsze po 1 tabletce od 5do 9 dc. Kolejne 2 podobnie ale z monitoringiem(monitoring od 9 dc). Ten ostatni tez był z monitoringiem ale już przy większej dawce 2 tabletki dziennie. No i tu jest problem ze pecherzyki są za każdym razem 2 lub 3 przeważnie jeden dominujący tylko ze on rośnie max do 15 mm i dalej nic:( teraz zaczynam 6 cykl lekarz leków mi nie zmienił, nie zwiększył a szykujemy się w tym cyklu do IUI tylko jak kiedy te pecherzyki mi nie rosną? Czy któraś z was była/jest w podobnej sytuacji? Myślicie ze podaje się jeszcze jakieś leki żeby pęcherzyk rósł a później zastrzyk na pęknięcie?
Tak ja oprócz clo robiłam w tym cyklu w 7, 8 i 9 dniu zastrzyki fostimon. Dziś miałam z prawej (drożnej) strony 2 pecherzyki i oba pękły
 
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi :*
Ja dziś zaczęłam brać, wzięłam pierwsza tabletkę. Umówiłam się do ginki na piątek czyli będzie to 9 dc. Pewnie mnie opitoli że tak wcześnie bo kazała 13dc, ale wszystkie chodzicie dużo wcześniej na wizyty i boje się że to może być za późno i że nie będziemy w stanie ocenić jak rosną pęcherzyki. Jakoś może mnie zrozumie tym bardziej że potem jest długi weekend i i tak będę musiała chyba mieć wyliczone i sama wziąć zastrzyk.

Czy Wy po clo macie jakieś skutki uboczne?
 
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi :*
Ja dziś zaczęłam brać, wzięłam pierwsza tabletkę. Umówiłam się do ginki na piątek czyli będzie to 9 dc. Pewnie mnie opitoli że tak wcześnie bo kazała 13dc, ale wszystkie chodzicie dużo wcześniej na wizyty i boje się że to może być za późno i że nie będziemy w stanie ocenić jak rosną pęcherzyki. Jakoś może mnie zrozumie tym bardziej że potem jest długi weekend i i tak będę musiała chyba mieć wyliczone i sama wziąć zastrzyk.

Czy Wy po clo macie jakieś skutki uboczne?
Ja po CLO czuje się zupełnie normalnie :)
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi :*
Ja dziś zaczęłam brać, wzięłam pierwsza tabletkę. Umówiłam się do ginki na piątek czyli będzie to 9 dc. Pewnie mnie opitoli że tak wcześnie bo kazała 13dc, ale wszystkie chodzicie dużo wcześniej na wizyty i boje się że to może być za późno i że nie będziemy w stanie ocenić jak rosną pęcherzyki. Jakoś może mnie zrozumie tym bardziej że potem jest długi weekend i i tak będę musiała chyba mieć wyliczone i sama wziąć zastrzyk.

Czy Wy po clo macie jakieś skutki uboczne?
Ja po CLO czuje się zupełnie normalnie. Jedynie czuje ze jajniki pracują pobolewa mnie raz prawy raz lewy. W zależności który boli później podczas monitoringu okazuje się ze właśnie w tym bolącym jest pęcherzyk dominujący.
 
Ja biorę Clo od 5 dc do 10dc dwa razy dziennie i teraz to 3 cykl stymulowany, ale wydłużyły się o 6 dni. Wizytę mam w 11 dc i zobaczymy co się dzieje na usg. Skutków ubocznych nie mam żadnych.
 
reklama
Hey dziewczyny
Jutro będzie mój 13 dzień cyklu i mam zrobić sobie zastrzyk z ovritelle . 1 pęcherzyk ma teraz chyba 17 mm a drugi chyba 14 mm czy jest możliwe ze ten mniejszy tez pęknie czy tylko ten dominujący?
 

Podobne tematy

Do góry