reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulacja CLO i Zastrzyk na pęknięcie

KiedyPytam

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2019
Postów
19 806
Witam.
Wiem że takich tematów jest już pewnie pełno, ale rozmowy sa wymieszane z innymi, a że zaczynam leczenie i mam pełno pytań o ten zestaw leków, postanowiłam napisać wątek.

Przede wszystkim mam pytanie, w jakich dniach przy stymulacji clo chodzilyscie na monitoring. I jak lekarz oceniał kiedy podać zastrzyk. Biorąc pod uwagę to, czy bierzecie od 3 czy 5 dnia cyklu i jaka dawkę.
Ja mam brać 0,5 raz dziennie. Od 3 dnia cyklu. I przyjsc na wizytę 13 dc. Czy to nie za późno by ocenić co się dzieje w jajnikach?

Ile pęcherzyków produkowało się wam w takim cyklu.
I najważniejsze pytanie.... Czy są tu szczęśliwe mamy?

Dzięki. :) Pozdrawiam. :)
 
reklama
Witam.
Wiem że takich tematów jest już pewnie pełno, ale rozmowy sa wymieszane z innymi, a że zaczynam leczenie i mam pełno pytań o ten zestaw leków, postanowiłam napisać wątek.

Przede wszystkim mam pytanie, w jakich dniach przy stymulacji clo chodzilyscie na monitoring. I jak lekarz oceniał kiedy podać zastrzyk. Biorąc pod uwagę to, czy bierzecie od 3 czy 5 dnia cyklu i jaka dawkę.
Ja mam brać 0,5 raz dziennie. Od 3 dnia cyklu. I przyjsc na wizytę 13 dc. Czy to nie za późno by ocenić co się dzieje w jajnikach?

Ile pęcherzyków produkowało się wam w takim cyklu.
I najważniejsze pytanie.... Czy są tu szczęśliwe mamy?

Dzięki. :) Pozdrawiam. :)
Hej :) Ja o zastrzyku nic nie napiszę bo go nie stosowałam.
CLO biorę aktualnie trzeci cykl. Niestety nie udaje się zajść w ciąże.
Miałam zalecenie brać 1 tabletkę od 5 do 9dc. W tym trzecim cyklu zwiększam dawkę na 2 tabletki od 5 do 9dc.
Lekarz na monitoring kazał mi przyjść od 9dc. Udało mi się wyprodukować jeden pęcherzyk, ale ciąży brak.
 
Hej :) Ja o zastrzyku nic nie napiszę bo go nie stosowałam.
CLO biorę aktualnie trzeci cykl. Niestety nie udaje się zajść w ciąże.
Miałam zalecenie brać 1 tabletkę od 5 do 9dc. W tym trzecim cyklu zwiększam dawkę na 2 tabletki od 5 do 9dc.
Lekarz na monitoring kazał mi przyjść od 9dc. Udało mi się wyprodukować jeden pęcherzyk, ale ciąży brak.
A jaka diagnoza. Czemu dają ci clo?
 
Ja miałam taki zestaw. Brałam clo od 2 do 5 dc po 1 tabletce. Monitoring miałam od 8 dc. Był jeden pęcherzyk. Zastrzyk był w 11dc a w 13dc owulacja. Niestety nie byl to dla mnie udany cykl wręcz przeciwnie jako skutek uboczny ovitrele (zastrzyk) miałam torbiel krwotoczną na ponad 8 cm. Ale w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę tylko bez leków już.
 
W pierwsza ciaze zaszlam przy samej stymulacji clo przy drugim cyklu staran. Wszystko szczesliwie zakonczone.
W druga ciaze zaszlam przy zestawie clo I ovitrelle bo pechrzyki nie chcialy pekac. Bralam clo od 3 dnia cyklu, nie pamietam juz dawki ale albo 0,5 albo 1 tabletka. Na monitoring mialam sie umawiac 12-14 dzien cyklu I nigdy na tym etapie pechrzyki nie byly jeszcze dostatecznie duze. Kiedy podac sobie zastrzyk mowil mi gin. Na podstawie tego jakie duze byly pecherzyki w dzien monitoringu wyznaczal
Kiedy jego zdaniem pecherzyk osiagnie 22-25mm. Zastrzyk a potem 3 dni staran.
Mialam zawsze jeden dominujacy pecherzyk I jeden lub dwa mniejsze. Lekarze staraja sie tak dopasowac dawke zeby pecherzyk dominujacy byl wlasnie jeden bo wiecej pecherzykow to wieksza szansa na ciaze.mnoga co wiaze sie z wiekszym ryzykiem, ale tez przy duzej ilosci pecherzykow wieksza szansa na torbiele.

Trzymam kciuki za Ciebie. Dla mnie ten zestaw okazal sie szczesliwy I w sumie zachodzilam 3 razy w ciaze za kazdym razem przy drugim cyklu staran. Raz po prostu trafilo mi sie puste jajo plodowe, ale to juz slepy los ze tak sie stalo.
 
Miałam 2 cykle stymulowane clo i ovitrell. Clo brałam 1 tab raz dziennie od 3 do 7 dc. Na wizytę kazał mi przychodzić między 10 a 12 dc. Miałam po jednym pecherzyku dominującym w każdym jajniku ale wg hsg mam tylko prawą stronę drożną. O zastrzyku mówił mi na wizycie kiedy podać, to zależało aby pecherzyki miały powyzej 20 mm. Niestety nie udało się. Ten cykl mam dodatkowo stymulowany zastrzykami fostimon i na monitoringu wyszło, że mam 2 pecherzyki w jednym jajniku, a jutro pierwsza iui, więc zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 
Aha i co do ovitrell, każdy organizm oczywiście reaguje inaczej i nie mówię, że u Ciebie też tak będzie ale nie zdziw się jak będziesz mieć zawroty głowy, uderzenia gorąca czy mdłości, niestety ja się trochę po tym leku męczę :( ale czego się nie robi dla ciąży :)
 
reklama
W pierwsza ciaze zaszlam przy samej stymulacji clo przy drugim cyklu staran. Wszystko szczesliwie zakonczone.
W druga ciaze zaszlam przy zestawie clo I ovitrelle bo pechrzyki nie chcialy pekac. Bralam clo od 3 dnia cyklu, nie pamietam juz dawki ale albo 0,5 albo 1 tabletka. Na monitoring mialam sie umawiac 12-14 dzien cyklu I nigdy na tym etapie pechrzyki nie byly jeszcze dostatecznie duze. Kiedy podac sobie zastrzyk mowil mi gin. Na podstawie tego jakie duze byly pecherzyki w dzien monitoringu wyznaczal
Kiedy jego zdaniem pecherzyk osiagnie 22-25mm. Zastrzyk a potem 3 dni staran.
Mialam zawsze jeden dominujacy pecherzyk I jeden lub dwa mniejsze. Lekarze staraja sie tak dopasowac dawke zeby pecherzyk dominujacy byl wlasnie jeden bo wiecej pecherzykow to wieksza szansa na ciaze.mnoga co wiaze sie z wiekszym ryzykiem, ale tez przy duzej ilosci pecherzykow wieksza szansa na torbiele.

Trzymam kciuki za Ciebie. Dla mnie ten zestaw okazal sie szczesliwy I w sumie zachodzilam 3 razy w ciaze za kazdym razem przy drugim cyklu staran. Raz po prostu trafilo mi sie puste jajo plodowe, ale to juz slepy los ze tak sie stalo.
Dzieki. A jaki był Twój problem? Początkowo? Nie miałaś owulacji poprzez niepekajacy pęcherzyki?
 

Podobne tematy

Do góry