reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulacja - wysoki estradiol, niski progesteron

Anelili

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2023
Postów
343
Cześć!

Jestem tutaj od niedawna, ale z forów czerpię ogromnie dużo wiedzy, więc pomyślałam, że może poradzicie mi coś teraz :) Mam drugi cykl stymulowany aromekiem. Dzisiaj jest 12dc i pęcherzyk urósł do 21 mm, a endometrium do 11 mm. Lekarka kazała mi zbadać hormony zanim wyznaczy termin podania Ovitrelle (w tym cyklu zmieniłam lekarkę, więc to dla mnie nowość). I wyszło mi, że mam wysoki poziom estradiolu (411.4), niski progesteronu (0.95) i niski LH (7.5). Pewnie progesteron i LH są niskie, bo nie doszło do owulacji w momencie robienia badania, ale zastanawia się, czy stymulacja może podnieść poziom estradiolu. Czy któraś z Was tak miała?

I już wiem, że mam zrobić zastrzyk dzisiaj i współżyć 24h później i 36h później. Niedawno czułam mocny i krótki ból w jajniku, w którym jest pęcherzy i zastanawiam się, czy to nie było pęknięcie i czy współżycie dopiero jutro, to nie za późno. Co myślicie?
 
reklama
Ja mialam współżyć tego samego dnia po podaniu zastrzyku, pozniej kolejnego dnia po 24 h i 48. U mnie ból jajnika wystąpił w tym dniu co bylo pekniecie jakies 36 h po podaniu zastrzyku .
 
Ja mialam współżyć tego samego dnia po podaniu zastrzyku, pozniej kolejnego dnia po 24 h i 48. U mnie ból jajnika wystąpił w tym dniu co bylo pekniecie jakies 36 h po podaniu zastrzyku
Właśnie mam drugi cykl stymulowania Lametta + Miovelia Nac.
W pierwszym cyklu wytworzył się jeden pęcherzyk który po zastrzyku peknal, jednak ciąża się nie pojawiła.
Teraz kolejny cykl tak samo tabletki, dzisiaj 12dc, monitoring a tu nie ma żadnego pęcherzyka dominującego. Lekarka zwiększyła mi dawki na kolejny miesiąc. A za tydzień mam zbadać progesteron i się okaże czy wywoła miesiączkę czy sama przyjdzie. Wcześniej miałam bardzo nie regularne. Czy jest w ogóle jakaś szansa na owulacje w tym miesiącu ?
Czy pojawi się pęcherzyk ? Iść jeszcze raz na monitoring, czy już nie ma sensu i czekać i zrobić jak doktor kazała.
Pomóżcie.
 
Do góry