reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulowanie rozwoju czerwcowych maluszkow

reklama
Dziewczyny kupilam w drogerii taki przyrzadzik do robienie baniek mydlanych, normalnie re-we-la-cja! Bawilismy sie dzis z Lilcia w puszczanie baniek (my puszczalismy, ona probowala lapac ) i dostawala takich atakow smiechu, my oczywiscie tez :))
POLECAM :)
 
P. właśnie też się wybrał po sprzęcik do robienia baniek, zobaczymy, czy Emilce się spodoba :)
To na umilenie dzisiejszego dnia u lekarzy :)
 
warto odswiezyc :-D w co bawimy sie teraz?

U nas pileczka jest ostatnio ulubiona, oraz zabawy w akuku, banki mydlane nadal, bieganie za mama na czworaka, wlaczanie i wylaczanie wiezy hi-fi :-) i otwieranie zamykanie drzwi, szaf i szuflad
 
mój łukaszek uwielbia wszystkie szafki i szuflady; najlepsza szafka szklana pod tv i tam jak uda mu się otworzyć to włącza radio i majstruje przy wzmaczniaczku. Wczoraj poszedł do kuchni i mopem podłogę wycierał, takiego mam pomocnika hehe. Książeczki lubi bardzo oglądać, rączki myć, pół dnia mógłby spędzić przy umywalce. bańki też lubi, mamy pistolet z bańkami i z tatą puszcza, bo fajne jest nie oglądanie tylko naciskanie przycisku w pistolecie:))
 
mój łukaszek uwielbia wszystkie szafki i szuflady; najlepsza szafka szklana pod tv i tam jak uda mu się otworzyć to włącza radio i majstruje przy wzmaczniaczku. Wczoraj poszedł do kuchni i mopem podłogę wycierał, takiego mam pomocnika hehe. Książeczki lubi bardzo oglądać, rączki myć, pół dnia mógłby spędzić przy umywalce. bańki też lubi, mamy pistolet z bańkami i z tatą puszcza, bo fajne jest nie oglądanie tylko naciskanie przycisku w pistolecie:))


dobrze że Łukaszek myje ręce z umywalce, Oskar dzisiaj dostał się do wc i umyl rece w kibelku:)
widze że mój Oskar ma podobne ubodobania zabawowe jak rówieśnicy:) dodałabym jeszcze przewracanie kosza ze śmieciami i wyciąganie ubran z pralki:)
 
reklama
Na wątku głównym obiecałam podzielić się wiadomościami po warsztatach "Jak mądrze bawić się z dzieckiem rozwijając wszystkie zmysły". Słowo się rzekło, a więc do dzieła :-)
Zajęcia były poświęcone rozwijaniu wszystkich zmysłów w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Dla zainteresowanych tu: http://www.**********/artykul,integracja-sensoryczna-czyli-o-wadze-zmyslow,877,1.html jest fajny artykuł na ten temat.
A poniżej przykłady zabaw, niektóre są dla ciut starszych dzieci, ale sądzę, że się przydadzą.

Zabawy Stymulujące układ dotykowy:

  • zabawy z piaskiem, ryżem, fasola
  • zabawy z ciastoliną, plasteliną, ugniatanie , wyciskanie, rolowanie, wałkowanie
  • malowanie palcami, stopami
  • zabawy paluszkowe: Idzie rak, Idzie kominiarz, Rodzina
  • rolowanie, zawijanie się w koc ,chustę, materac, zabawa w zwijanie naleśnika
  • zabawy w taczkę
  • deskorolka w siadzie, w leżeniu na brzuchu, jazda do przodu do tylu w kolko, przeciąganie liny
  • mocne wycieranie, wyraźny nacisk na skórę po kąpieli z użyciem różnych faktur ręcznika
  • „wałkowanie” dziecka leżącego na miękkiej macie piłką z wyraźnym kontrolowanym naciskiem
  • zachęcanie do przenoszenia „ciężkich” rzeczy np. (butelki plastikowe napełnione wodą)
  • skoki na trampolinie, zwykle skakanie, do przodu, do tyłu, po kole, kopiowanie układów
  • wyciąganie z woreczka to co lekkie, twarde, miękkie, kanciaste itd.
Zabawy stymulujące koordynację wzrokowo – ruchową i współpracę obu rąk

  • gra w piłkę, zabawa z balonem
  • dmuchanie baniek mydlanych lekkich piłek, piórek
  • rzuty do celu
  • cięcie nożyczkami, przewlekanki
  • układanki, puzzle, klocki
  • malowanie palcami, w piance do golenia, kolorowanki
  • podczas huśtania – łapanie woreczków z grochem, małych piłek, balona w trakcie ruchu
  • prezentacja obrazków „Od obrazka do słowa”
  • czytanie globalne

  • Program Knilla (ruch + muzyka)
Zabawy stymulujące układ równowagi

  • skoki na trampolinie
  • raczkowanie w tunelu, po torze przeszkód
  • czołganie się, przeciąganie liny
  • jazda na deskorolce, rolowanie na wałku, na piłce, chodzenie po równoważni czy krawężniku
  • zabawy z piłka
  • bujanie na huśtawce, hamaku, za ręce i nogi, samolot,
  • podrzucanie małego dziecka przez dorosłego lekko do góry
  • obroty na krześle obrotowym
  • chodzenie po kamieniach
 
Ostatnia edycja:
Do góry