reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stymulowanie rozwoju czerwcowych maluszkow

Dziewczyny myślę, że każda z nas chce wychować dzieciaczki na silne, stabilne osóbki:tak: Znalazłam ciekawe uwagi odnośnie tego w jakich warunkach dziecko żyje tego się nauczy wg Marii Montessori

Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty - uczy się lubić siebie.

Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ambicji.

Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości.

Jeśli dziecko jest akceptowane i chwalone, uczy się doceniać innych.

Jeśli dziecko żyje w poczuciu bezpieczeństwa, uczy się ufności.

Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie.

Jeśli dziecko żyje w atmosferze krytyki, uczy się potępiać.

Jeśli dziecko doświadcza wrogości, uczy się walczyć.

Jeśli dziecko musi znosić kpiny, uczy się nieśmiałości.

Jeśli dziecko jest zawstydzone, uczy się poczucia winy.
 
reklama
Jeżeli macie ochotę coś fajnego "dzieciowego" poczytać, to polecam bardzo:
"Jak Mówić, żeby Dzieci nas Słuchały. Jak Słuchać, żeby Dzieci do nas Mówiły " - Faber Adele, Mazlish Elaine Jak Mówić, żeby Dzieci nas Słuchały. Jak Słuchać, żeby Dzieci do nas Mówiły - Faber Adele, Mazlish Elaine - - empik.com
Genialna książka, naprawdę warta polecenia
Z innych, o których wiem, że warto sięgnąć to:
"Nie" z Miłości Mądrzy Rodzice. Silne Dzieci" -Juul Jesper "Nie" z Miłości Mądrzy Rodzice. Silne Dzieci - Juul Jesper - 27,99 zł - empik.com
Czekam aby dotarła do mnie zakupiona, wtedy się podzielę :)
Wiem, że warto sięgnąć i po inne książki tego autora (Juula Jespera)

No i czaję sie jeszcze na tę książkę: http://www.empik.com/nie-lubie-laskotek-opracowanie-zbiorowe,2452,ksiazka-p :)
 
Do góry