reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sucha skóra :-((

reklama
ostatnio w książce Agnieszki Maciąg czytałam, że według zasad ajurwedy w skórę najlepiej jest wcierać tylko to, co da się zjeść :) czyli oleje roślinne. Poczytałam więcej i zdziwiłam się, gdy dowiedziałam się, że skórę świetnie odżywi zwykły... olej rzepakowy, taki jakiego się używa na co dzień do smażenia :) wszystko kwestia witaminy E, o której już tu ktoś pisał.
 
ja mam tendencję do bardzo suchej skóry, próbowałam różnych rzeczy nawilżających, oliwki albo nawet kremu babmbino :) stosowałam też krem Emolium - też jest dobry
 
Pierwsza zasada jest taka, aby wszelkie balsamy, oliwki wcierać zaraz po kąpieli na jeszcze wilgotne ciało. Ja tez polecam cetaphil lub oliwke hipp dla dzieci.
 
Napewno takie odżywianie skóry od środka ma duże znaczenie. ten plusssz ma całkiem fajny z skład z tego co czytam. Kalogen, kwas hialuronowy mają ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry. myślę że niebawem go zakupię bo ogólnie lubię ich produkty, smaczne i nie drogie.
 
ja czasem już nie mam pomysłów jakie kremy stosować. większość nie pomaga, bo tylko delikatnie nawilżają, a szczególnie w zimę moja cera jest bardzo wysuszona. dlatego raz na jakiś czas robię sobie jeszcze maseczkę i regularny peeling.
 
reklama
Do góry