reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sucha skóra :-((

natkaa w

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Lipiec 2008
Postów
520
Miasto
okolice Krakowa
Nie pomaga mi żaden balsam, którego do tej pory używałam, a moja skóra sucha jak pustynia:no::no: Jak sobie radzicie, czego uzywacie do nawilzania, teraz jeszcze taki okres ogrzewania mieszkań, co jeszcze gorzej wpływa na skórę.
Macie cos godnego polecenia? Słyszałam raz o oleju kokosowym chyba :eek:
 
reklama
ja używam oleju arganowego i oleju z avocado. Do dłoni, nóg, twarzy a nawet włosów (do włosów odrobinę rozcieram w dłoniach i na wyschnięte włosy - nie sa sklejone, i nieźle wyglądają, tylko nie wolno przesadzić z ilością ;-) )
 
używam samego oleju, smaruję bezpośrednio, to wcale nie pachnie :-) można sobie kilka kropel olejku zapachowego dolać i wtedy będzie pachniało, ale ja lubię pachnieć perfumami, dlatego preferuję kosmetyki bezzapachowe.
Fajnie jest też robić peeling - do oleju dodać zwykły cukier i ewentualnie parę kropli olejku aromatycznego. Mnie pasuje tymiankowy i grejfrutowy. Super peeling, naturalny i zdrowy, który jednocześnie natłuszcza skórę i pozostawia ją nawilżoną :tak: Taki peeling można zrobić nawet na zwykłym oleju jadalnym :cool2:
 
dziewczyny a na usta cos nawilazajacego (tylko bez wit A) W SUMIE Nie wiem co, bo pamadki nie pomagaja biore leki i one barzo wysuszaja skore a najbardziej odczuwalne jest o na ustach.

Co do skóry ja smaruj oliwka, ale olejki tez polecam szczegolnie marchewkowy jest idealny do twarzy, skora po nim jest taka gładka.
 
a ja na usta używam "krem na każdą pogodę" :-) każde moje dziecko ma taki krem w kieszeni kurtki... on super zalecza też "posieknięte" od oblizywania na chłodzie usta.
 
Wyczytałam, że bardzo dobry i trwale nawilżający jest balsam Emolium, nie jest drogi bo 200ml kosztuje 25zł, i co najważniejsze odpowiedni tez dla dzieci, można go stosować od 1.m-ca życia, do kupienia w aptece.
 
Gdy mam problem z sucha skórą używam na całe ciało oliwki na rozstępy, idealnie nawilża nawet bardzo suchą skórę, najlepiej posmarować się gdy skóra jest jeszcze wilgotna po prysznicu lub kąpieli.
 
reklama
Ja używam do kąpieli olejku z witaminami A i E i olejkiem z wiesiołka firmy GAL i w zupełności wystarcza. Chociaż teraz w zimie dodatkowo smaruję skórę olejkiem wiesiołkowym po kąpieli tej samej firmy, bo zmiany temperatury jednak wysuszają skórę bardziej.
W ogóle polecam kosmetyki Gal, są delikatne i nie podrażniają skóry.
 
Do góry