reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sucha, szorstka skóra na stopach niemowlaka

Monag89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
152
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widać
Resized_20200402_081417.jpeg
S
 
reklama
Rozwiązanie
N
To i ja dołączę się do odpowiedzi wyżej, że również nie sądzę by to było AZS. Syn miał, córka ma i są to suche placki, szorstkie, zaczerwienione mocno po ciepłej kąpieli.
Tutaj wygląda jak łuski, nie mam pomysłu co by to mogło być, chyba jedynie mocne nawilżanie pomoże, jeśli by to było coś związanego z ciemieniuchą to polecam mustelle.
Jeśli mogę doradzic to dla mnie nie wygląda to na AZS ( nie jestem lekarzem) mam synka który wyrósł z AZS i córkę którą na szczęście nie ma,
U córki identyczne złuszczenie skóry w okolicach stopy jak na zdjęciu, smarowalam tylko bapantenem takim zwykłym, przeszło koło 6 msc
 
reklama
Jeśli mogę doradzic to dla mnie nie wygląda to na AZS ( nie jestem lekarzem) mam synka który wyrósł z AZS i córkę którą na szczęście nie ma,
U córki identyczne złuszczenie skóry w okolicach stopy jak na zdjęciu, smarowalam tylko bapantenem takim zwykłym, przeszło koło 6 msc
Tez tak uważam. U nas tez w pierwszych miesiącach życia tak wyglądały stopy u kazdego z moich dzieciakow. AZS wygląda inaczej. Mam w domu trzech atopowcow + ja czwarta. Ale emolienty tez pomogą przy tym złuszczaniu.
 
To i ja dołączę się do odpowiedzi wyżej, że również nie sądzę by to było AZS. Syn miał, córka ma i są to suche placki, szorstkie, zaczerwienione mocno po ciepłej kąpieli.
Tutaj wygląda jak łuski, nie mam pomysłu co by to mogło być, chyba jedynie mocne nawilżanie pomoże, jeśli by to było coś związanego z ciemieniuchą to polecam mustelle.
 
Rozwiązanie
Mój maluch też tak miał posmarowałam olejkiem z Ziaja na ciemieniuche przetarłam wacikiem z wodą i cały ten szorstki naskórek zrolował się i została piękna zdrowa skórka polecam wszystkim raz dwa i po problemie
 
Moja córeczka ma 3 miesiące. Na stopach ma bardzo twardą, szorstką skórę, przypomina to ciemieniuche. Na poczatku nic nie robilam, myslam ze przejdzie. Potem zaczęłam smarować oliwką i mleczkiem dla niemowląt ale słabe efekty. Co to może byc? Czy to alergia? Co robić żeby zeszło? Na łydkach i koło kolanek tez ma suchą skórę, nie az tak jak na stopach ale widać i czuć.
Karmię piersią, na twarzy i ciele nie ma żadnych wyprysków, zaczerwień itp. Pomyślałam że to może alergia na mleko i już jakiś czas nie pije, dolewałam tylko troszkę do kawy. Ale jem biały ser, jogurty itd. Czy odstawic?
Na głowie ma dużą ciemieniuche i zmagamy sie z nią juz jakis czas, powoli schodzi. Miala tez na brwiach, ale juz zeszlo. Mozliwe ze na stopach to tez ciemieniucha?
Wklejam zdjęcie, mam nadzieję że dobrze widaćZobacz załącznik 1100411S
Nie wiem czy wątek aktualny ale mój 4 miesięczny synek ma takie same objawy na stópkach. Jak poradziłaś sobie z tym problemem?
 
reklama
Smarowałam stópki kremem nawilżającym dla niemowląt i dwa razy dziennie przez kilka dni Bepanthenem Sensiderm. Wieczorem także balsamem nawilżającym jeżeli akurat smarowałam całe ciałko. Miałam wtedy emulsję do ciała Emolium.
Dodatkowo parę razy przed kąpielą posmarowałam preparatem na ciemieniuchę i zostawiłam na 5 min. I potem w czasie kąpieli fajnie schodziło.
Jak już wszystko zeszło to więcej się to nie powtórzyło.
Także jeżeli jest podobny przypadek to nawilżać i czekać :) napewno wszystko będzie ok.
 
Do góry