reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suche plamy

reklama
Skoro po emolientach robią się bardziej czerwone to może to być ŁZS. U nas podobne plamy były i puder w płynie, ładnie je łagodził. A potem okazało się, że mały ma silna alergie na zoltko jaja kurzego.
 
Dziękuję za odpowiedzi, udało mi się przyspieszyć wizytę u dermatologa a alergolog niestety 20 kwietnia dopiero już nie mogę się doczekać tych wizyt, chciałabym pomoc dziecku jak najszybciej...
 
Dziękuję za odpowiedzi, udało mi się przyspieszyć wizytę u dermatologa a alergolog niestety 20 kwietnia dopiero już nie mogę się doczekać tych wizyt, chciałabym pomoc dziecku jak najszybciej...
Wiesz to może być klasyczna wrażliwa skóra.
Jeżeli jest słaba bariera ochronna bo często jest dziecko myte, w jakiś środkach chemicznych ( płyny, zele) to warstwa lipidowa itd się pocienia.
Na skórze bytuje mnóstwo bakterii i wtedy one mają raj.
Mój syn miał taką skore. Nadal ma…
Wtedy robią się takie kropki szorstkie. Jeżeli są w środku puste a na zewnątrz jest rumień to jest nadkażenie bakteryjne.
Po prostu o jedną skore trzeba dbać bardziej u innych dzieci nie.
Alergie to najczęściej pokrzywki te kontaktowe. Na mleko i pokarmowki to liszaje. Mi to takiego klasycznego liszaja nie przypomina. Co nie znaczy, ze to nie jest to :-)
A macie w domu starszaka? Może warto zrobić pasożyty?
Mozesz zrobić dokładniejsze zdjęcie tych plam?
 
Bardzo mądrze dziewczyny piszą odstawić produkty mleczne.
Problem w tych, ze odstawisz wszystko na raz - jedzenie i inne rzeczy które mogą kontaktowo uczulać i będzie trudno potem ogarnąć co to było.
Edit: wiesz to może być tak głupia sprawa jak uczulenie na nikiel albo kobalt. A często jedno z nich jest w niebieskich płynach do kąpieli, żelach itd..
 
Ostatnia edycja:
Wiesz to może być klasyczna wrażliwa skóra.
Jeżeli jest słaba bariera ochronna bo często jest dziecko myte, w jakiś środkach chemicznych ( płyny, zele) to warstwa lipidowa itd się pocienia.
Na skórze bytuje mnóstwo bakterii i wtedy one mają raj.
Mój syn miał taką skore. Nadal ma…
Wtedy robią się takie kropki szorstkie. Jeżeli są w środku puste a na zewnątrz jest rumień to jest nadkażenie bakteryjne.
Po prostu o jedną skore trzeba dbać bardziej u innych dzieci nie.
Alergie to najczęściej pokrzywki te kontaktowe. Na mleko i pokarmowki to liszaje. Mi to takiego klasycznego liszaja nie przypomina. Co nie znaczy, ze to nie jest to :-)
A macie w domu starszaka? Może warto zrobić pasożyty?
Mozesz zrobić dokładniejsze zdjęcie tych plam?
nie mamy więcej dzieci, robiłam mu badania na pasożyty i nic nie ma. A co do zdjęć to właśnie one są dokładne tylko jak tu wstawiam to się pogarsza ich jakość
 
Do góry