reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suchość pochwy - lubrykanty w ciąży.

Dołączył(a)
1 Lipiec 2017
Postów
2
Hej.
Piszę tutaj bo może Wy mi pomożecie.
Szukałam na internecie, ale nic konkretnego się nie dowiedziałam.
Może tutaj znajdą się mamusie które mi pomogą.

Jestem w 7 miesiącu ciąży.
Bardzo chciałabym współżyć z mężem jednak mam problem - suchość pochwy. :sad:
Chciałabym używać lubrykantu, ale nie wiem który będzie najbezpieczniejszy.

Używałyście w ciąży ?
Jak tak to jakie ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
Mnie podrażniały przed ciążą, więc w ciąży bałabym się tym bardziej używać. Niestety nie jestem wstanie Ci profesjonalnie odpowiedzieć. Ja bym nie używała, sama chemia to jest, bałabym się, że doprowadzi do jakiegoś stanu zapalnego....z drugiej strony współżycie przy suchości prowadzi do otarć...


Suchość pochwy w ciąży - tabletki dopochwowe, globulki i żele
W ciąży można stosować bardzo wiele środków do nawilżania pochwy, które skutecznie likwidują problem suchości. Są dostępne w kremach, żelach, globulkach i tabletkach dopochwowych. Zawierają kwas hialuronowy, kwas mlekowy, niekiedy środki zapobiegające infekcjom. Takie preparaty stosujemy zgodnie ze wskazaniami w ulotce lub rekomendacją lekarza. Zazwyczaj trzeba je aplikować w pewnych odstępach czasu. Bywa, że wystarczy tygodniowa kuracja, by usunąć problem. Można również stosować lubrykanty bezpośrednio przed stosunkiem. Najlepiej wybierać hypoalergiczne i bez substancji zapachowych. Najbezpieczniejsze są lubrykanty na bazie silikonu, bo w ich przypadku podrażnień śluzówki jest niemal zerowe. Wszystkie środki nawilżające i większość lubrykantów działają tylko na powierzchni błony śluzowej i nie przedostają się do krwi. Są więc całkowicie bezpieczne dla dziecka i mamy.



Link do: Suchość pochwy w ciąży. Czy można stosować środki nawilżające na suchość pochwy w ciąży

Suchość pochwy w ciąży - tego nie stosuj
W czasie ciąży zabronione są lubrykanty zawierające jakiekolwiek afrodyzjaki. Chemiczne środki pobudzające doznania erotyczne mogą być bowiem szkodliwe. Lepiej również zrezygnować z lubrykantów smakowych i zapachowych, by nie wywołać reakcji alergicznej.



Link do: Suchość pochwy w ciąży. Czy można stosować środki nawilżające na suchość pochwy w ciąży
 
Hej. Mam pytanie. Urodziłam w lipcu bobasa sn. I byłam nacinana. Teraz jak się kochamy z mężem, to na początku czuje ból. Tak jakby czym głębiej tym ciasniej bylo. Też tak macie po porodzie, czy mnie źle zszyli? Dopiero jak nałożenie duuuzo żelu to jakoś idzie.

dqprjw4zspqhi03q.png
 
Hej. Mam pytanie. Urodziłam w lipcu bobasa sn. I byłam nacinana. Teraz jak się kochamy z mężem, to na początku czuje ból. Tak jakby czym głębiej tym ciasniej bylo. Też tak macie po porodzie, czy mnie źle zszyli? Dopiero jak nałożenie duuuzo żelu to jakoś idzie.

dqprjw4zspqhi03q.png

Miałam tak po pierwszym porodzie po nacięciu, byłam dość mocno zszyta, mocno nici były zaciągnięte, pomogła zmiana pozycji, tzn nie w każdej się dało rady bez bólu, ale w końcu przeszło po czasie i było całkiem normalnie.
Zel tez używaliśmy.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lubrykantów w ciązy bała bym sie używac. ale wiem że żel Mucovagin ( jego mozna nawet po porodzie stosowac do gojenia się ran na zewnatrz i wewnątrz) spokojnie mozna w ciazy a też go mozna jako lubrykant stosowac na suchość pochwy i swietie działa, z kwasem hialuronowym i bez żadnych dodatków uczulających które mogłyby zaszkodzić
16443.jpg
 
reklama
ja odczuwałam pieczenie zawsze podczas stosunku i świąd, a był to wynik atrofii (w okresie menopauzalnym, zanik błony śluzowej, poprzez spadek estrogenu). Męczyłam się z tym rok, potem zmieniłam ginekologa, i babeczka poleciła mi hydrovag, kuracja trwała przez tydzień, globulka na noc. Potem przez kolejny miesiąc stosowałam, 7 globulek, co kilka dni, mija teraz 5 miesiąc a ja mogę normalnie się kochać z moim partnerem bez bólu u suchość mnie już nie dopadła.
 
Do góry