reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sumamed forte-angina.

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Drogie mamy syn we wtorek skończył Ospen, miał angine.
Od dwóch dni gorączka jest nie do zbicia, naprzemiennie podaję apap i nurofen (5lat) pojechaliśmy wczoraj na pogotowie, syn dostał sumamed forte, zerowe działanie. Gorączka non stop powraca.
Wczoraj syn dostał o 19.30 pierwszą dawkę, czy ten lek można podać wcześniej czy muszę odczekać 24 h.
Nie mogę już patrzeć jak syn chwilowo jesf sobą, a po chwili leży smutny, bez życia.
 
reklama
Rozwiązanie
CRP nie pokaże czy to wirus czy bakteria....
CRP jest wskaźnikiem stanu zapalnego w organizmie - to nie wymaz z gardła. Jeśli chcesz wiedzieć co w gardle siedzi - zrób dziecku wymaz - w laboratorium - prywatnie. Nie wiem ile teraz kosztuje. Jeśli ma katar - warto też zrobić wymaz z nosa.

Nie wiem jak w PL, ale w zeszłym roku mieliśmy plagę czegoś co przypominało trzydniówkę, ale trwało do 5 dni - 3-4 dni gorączki która nie chciała po niczym spaść, a 4-5 dnia wysypka. Atakowało głównie dzieci osłabione po infekcjach. Niestety jeśli rodzic nie chorował jako dziecko na trzydniówkę, to rodzice też łapali - to była porażka XD
Antybiotyk powinno się podawać po ustalonym na ulotce lub przez lekarza czasie. Jeśli coś cię niepokoi zadzwoń na pogotowie i powiedz , co się dzieje. Może poproszą, żebyś znowu podjechała?
 
Antybiotyk powinno się podawać po ustalonym na ulotce lub przez lekarza czasie. Jeśli coś cię niepokoi zadzwoń na pogotowie i powiedz , co się dzieje. Może poproszą, żebyś znowu podjechała?
Lekarz na pogotowiu nie miał zielonego pojęcia o leczeniu dzieci.
Przepisał synowi lek, który jest dla dzieci do 2 roku życia.
Wolę poczekać do jutra, jakiś to przetrwać i pojechać do swojego zaufanego lekarza.
 
@Lusia62 A na pewno podajesz dobre dawki paracetamolu i ibupromu?? Ile waży syn i jakie dawki stosujesz?
Ich nie stosuje się zamiennie - tylko trzeba pilnować czasu - ibuprom co 6h, a paracetamol co 4h.
 
reklama
Ja jeszcze tylko dodam że antybiotyk może zacząć działać dopiero po 24h od pierwszej dawki więc to że drugą dasz mu wcześniej nie oznacza że po niej od razu lepiej się poczuje. No i tak jak dziewczyny pisały, podawanie go wcześniej na własną rękę jest bardzo ryzykowne.
 
reklama
Do góry