reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Super dieta- gotujemy i pieczemy a chudniemy!!

reklama
Ciasto kokosowe


Skłądniki
4 jaja
400 ml jogurtu naturalnego 0%
5 łyżek słodziku w płynie (ja dałam 4 łyżki miodu, wyszło lekko słodkie)
1 i 3/4 szk. mąki kukurydzianej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
aromat waniliowy
1 szkl. wiórków kokosowych
garść wiórek do posypania na wierzchu

Przygotowasnie:
całe jajka ubić ze słodzikiem i dodawać jogurt cały czas ubijając. Do tej masy wsypać przesianą mąkę kukurydzianą zmieszaną z proszkiem do pieczenia, wymieszać, dodać wiórki oraz aromat. Przełożyć masę do małej foremki wyłożonej papierem do pieczenia, posypać wiórkami. Piec 40 minut w 180 stopniach.


Smacznego!

ciasto kokosowe.jpg
 
Sernik pieczony z bezą

- 1kg twarogu z wiaderka
- 7 żółtek
- 8 białek
- 4 łyżki mąki kukurydzianej lub skrobi kukurydzianej
- 3/4 szkl. mleka
- ekstrakt waniliowy (6 kropelek)
- 7-8 łyżek słodzika w proszku


Twarożek, mleko, mąki, żółtka, słodzik i ekstrakt waniliowy dokładnie zmiksować. 5 białek ubić na sztywno i dodać do masy serowej. Wychodzi płynna masa. Wylać do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180st.Po około 50 min pieczenia wyłożyć na sernik bezę: 3 białka ubić z 2 łyżkami słodzika. Piec ok.20-25min do zarumienienia się bezy i suchości patyczka. Zostawić do wystygnięcia.

Sernik pieczony z bezą (2) podpis.jpgSernik pieczony z bezą.jpg

SMACZNEGO!!!

przepis pochodzi ze strony dukanzesmakiem.blox.pl
 
Ostatnia edycja:
Racuchy cynamonowe

* 150 g serka homogenizowanego waniliowego
* 2 jajka
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* ok. 1/5 szk skrobi kukurydzianej (myślę, że można zastąpić normalną mąką też)
* szczypta soli
* 1 łyżeczka cynamonu
* słodzik/cukier do smaku


Składniki dokładnie wymieszać na jednolitą masę. Wlewać na rozgrzaną teflonową patelnię (bez tłuszczu). Gdy się zarumienią, przewracać na drugą stronę.
Propozycja podania: z serkiem homo lub jogurtem lub z czym kto chce :) ja jadłam same i były pyszne:tak:
SMACZNEGO:-)

Racuchy cynamonowe.jpg

przepis ze strony kuchniaetc.blogspot.com
 
Ostatnia edycja:
Twarożkowe babeczki z ziołami

- 200 g chudego twarożku (lub gładkiego serka twarożkowego) - ja dałam "Twój smak" odpowiednik Philadelphii
- 1 jajko (osobno żółtko, białko ubite)
- zioła (oregano, bazylia)
- szczypta gałki muszkatołowej
- 2 łyżki otrąb owsianych
- pieprz i sól


Serek rozcieramy z żółtkiem, dodajemy przyprawy i zioła, ubijamy białko na sztywno. Żeby nie stracić struktury białka, najpierw dodajemy łyżkę jego do sera i dokładnie mieszamy. Później gdy dodamy resztę, białko ładnie się połączy z resztą. Przekładamy do papilotków. Pieczemy w temp. 180 -200° przez 15-20 min.

Twarożkowe babeczki z ziołami.jpg

przepis pochodzi ze strony galangal.blox.pl
 
Do góry