reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SUPER FILM..EXTRA KSIĄŻKA

a jeszcze napiszę :D
jak mam chwilę czasu i jestem sama (czyli nigdy ostatnio:) to uwielbiam słuchać Oasis:) Bardzo głośno:)
 
reklama
a Terakowskiej nie lubię za te książki smutne:/

po Poczwarce ryczałam jak głupia
Tam gdzie spadają anioły mieliśmy w szkole jako lekturę:)
 
a to mój tysięczny post:D

ostatnio czytam i nie mogę skończyć Archipelag Gułag

a kiedyś miałam szała na punkcie Oświęcimia i czytałam wszystko co się z tym wiązało
 
no to już wszystko wiem :)

zapomniałam o "pamietnikach adama i ewy" Twain'a

kinek, "Wariatki" więc, Julia chciała osiągnąć więcej, niż dopuszczały normy obyczajowe jej epoki - dopięła swego, ale nie było jej łatwo. Córkę, a potem wnuczke uczyła, że los świata zależy od tego, czy człowiek potrafi osiągnąć szczęście.
Dałam początek linii wariatek, mawiała. Zmieniały się czasy, problem pozostawał ten sam: jak żyć własnym życiem?
jak dla mnie dobra książka, po pierwsze nie jest nudna. w niektórych fragmentach widzę siebie :)
choć może nie jest literatura najwyższych lotów porównywalna z beckettem, eco, ale polecam.

a z ulubionych to oczywiście jeszcze
Marquez "kronika zapowiedzianej śmierci",
Cortazar "gra w klasy"
Dygat "disneyland"
 
Ja sie wychowalam na Panu Samochodziku, Musierowicz i Johnie Grishamie :p Niestety ostatnio nie mam wiele czasu na czytanie, ale wczoraj wyczailam biblioteke na moim osiedlu i mam zamiar sie do niej zapisac :)

Filmy ogladam kazde, generalnie gustuje w thrillerach,horrorach itp,oraz komediach.
A jeden z tych, ktore najbardziej utkwily mi w pamieci, to "House on haunted hill"
 
Moj ulubiony film to:
Powrot do przyszlosci 1, 2 i 3 ;D Ogladalam juz chyba z 50 razy ;D i zawsze jst tak samo fajny ;D :p
Dirty Dancing
Pretty Woman
Harry Potter wszystkie czesci :D

Ulubiony serial to:
Na wspolnej
Pierwsza milosc

Ulubiona ksiazka to:
Dzieci z dworca zoo
Pamietnik narkomanki
Wszystkie lektury z dwudziestolecia miedzywojennego mi sie podobaly ale niestety tytolow nie pamietam.

Ulubione Gazety/Czasopisma to:
Dziecko
Twoje dziecko
Mam dziecko
Mamo to ja

itp....

Ulubine i jedyne forum to:
BabyBoom  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

I to chyba tyle, a jak cos sobie przypomne to dopisze :)
 
super wątek załozyłyście!

Jako dziecko i panienka pochłaniałam książki. Wszystkie Anie z Zielonego Wzgórza, wszystkie Przygody Tomka Wilmowskiego, wszystkie Mery Popins..... oj długo by wymieniac.....

Później Dzieci z Dworca Zoo i wszystkie tego typu książki, potem przyszło zauroczenie Osięcimiem i między
innymi Boso ale w ostrogach Grzesiuka? ...

Toksyna (autora nie pamietam) Później powieści, romansidła.... zlewa się już to wszystko i wiele tytułów pozapominałam. Obecnie krucho z czasem na czytanie. Trochę zaniedbałam to. Ratuję się od czasu do czasu takimi tomikami z przegladu Riders Digest. 4 streszczenia (dosyć obszerne) w jednym tomie.

Na topie podobnie jak u Joanki Lokomotywa, Basnie Andersena a ostatnio moje dziecko pokochało Harry Pottera i jestesmy obecnie w trakcie trzeciego tomu. Kuba chłonie go jak gąbka. Nie ma dnia bez Pottera. No i mama przynajmniej nie zapomina jak się czyta.

Z filmów lubie zarówno jakieś obyczajowe jak i thrillery np stary Siedem, Piła.... Krąg... Mnóstwo tego było ale nie mam głowy do tytułów. Zarówno filmów jak i książek.

Z muzyki to juz nawet kiedyś pisałam, że byłam wielbicielka Depeche Mode. Do dzis lubie ich posłuchac choć nie jestem juz na bierząco.

Własnie sobie uswiadomiłam że kulturalnie się uwsteczniam.... cienko z czytaniem, cienko z słuchaniem, dzieci przesłoniły mój intelektualny swiat.... mam nadzieję że za kilka lat kiedy stana sie bardziej samodzielni, powrócę do dobrej książki, bo tego brakuje mi najbardziej.
 
nad filmami się zastanowiłam i tak:

Pedro Almodovar "Porozmawiaj z nią", "El espinazo del diablo(chyba jakoś by to na polski było "kręgosłup diabła")"

David Lynch "dzikość serca", "mullholland drive"

 
Orginalna nie będę że czytać za bardzo nie mam czasu :/ Odkąd nie mieszkam w wawie mam kiepski dostęp do książek przynajmniej tych nowszych...teraz zabieram się za Natsuo Kiriano "Ostateczne wyjście" japońskiej pisarki. Moim ulubionym pisarzem jest autor Ojca Chrzestnego - Puzo polecam jego twórczośc , pozatym VC Andrews autorka Kwiatów na poddaszu ktorej książki są niesamowite.
Co do filmów to dla mnie bezkonkurencyjna jest trylogia Władca Pierścieni. Od dłuższego czasu pasją jest kino azjatyckie wszelkie gatunki poczynając od horrorów kończąc na romansach...za duż by było wypisywać :) A z kina amerykańskiego polecam nagrodzony oskarem Crush zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Muzyka baaaaaaaaardzo różna ale na samym szczycie listy ulubiomych jest U2, No Doubt, Pink.
 
reklama
Do góry