reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SUPERMAMY sposoby na maluszka :)

Dzieki dziewczyny za szybciutka odpowiedz, wiem ze taka rutyna jest najlepsza ale niestety w zyciu czasem wychodzi inaczej :-)
Poranne kapanie, no coz a co ze spacerkiem przed poludniem?
Po kapaniu to chyba nie bardzo.
Dzis np mala spi caly czas i niestety nie pomaga moje do niej gruchanie, zabawa, jak chce spac to nie ma na nia mocnych i pewnie znow wieczorem bedzie juz wyspana :-D
W kazdym razie dzieki za rady, bedziemy probowac dalej roznych sposobow.
Pozdrawiam cieplutko.
 
reklama
Albo wykąpać po spacerze poza tym komu dziś się chciało isć na spacer w taką pogodę...;-)
 
White_mag witam na forum :-) Niekoniecznie musisz kapać rano, możesz kapać o np. 17.00 jak się rozbudza to jeszcze zdąży się zmęczyć by zasnąć o przyzwoitej porze:-)

Skakanka i stałe pory :laugh2: :laugh2: :laugh2: dobre ;-)
 
hej hej ja ze styczniowek,
white_mag u mnie jest bardzo podobnie, Lailusia zasypia zazwyczaj o 2 w nocy, a wczorajmiala rekors czuwania- od 12 w poludnie do w pol do czwartej nad ranem...no i dzis tez caly dzien z krotkimi przerwami na jedzonko spi......
white_mag musimy sie wspierac i wymieniac doswiadczeniami!!! ni i jak inne mamy moga cos poradzic to ja bardzo wdzieczna bylabym...
czytam ksiazke od Elzbietki, mam nadzieje ze cos wniesie
 
Susumali ciesze sie ze nie jestem osamotniona :-D
Tak sie zastanawiam jak do tego wszystkiego maja sie te wszystkie madre poradniki o usypianiu itp?
Ja czasem wolalabym zeby moja mala caly dzien nie spala ale za to po kapaniu wieczorkiem miec juz "wolne" :-)
A tak jeden dzien luz a drugi ciagla "walka" z mala zeby w konc zasnela...
Na razie niestety nie mam sposobu aby to zmienic, mysle ze jest jeszcze za wczesnie.
 
Witaj white_mag doskonale cię rozumiem bo miałam ten sam problem. Ja przestawiałam moje maleństwo ok. 2 tygodni. Nadia zasypiała po kąpieli i budziła się o północy na karmienie i potem już nie spała do 6 lub 7 rano na początku próbowałam ją usypiać ale to odnosiło odwrotny skutek bo mała trochę się zdrzemnęła i miała więcej ochoty na zabawę. Ja robiłam tak - Kąpiel o 19tej potem gasiłam światło zostawiałam małą lampkę i karmiłam do pełna i nic już do niej nie mówiłam i kładłam do łóżeczka. Aha i jeszcze przez parę dni przestawiania po kąpieli przed spaniem dawałam czopek uspokajający Viburcol (homeopatyczny). Potem jak się obudziła na karmienie i nie chciała już więcej spać to sadzałam ją w leżaczku i kładłam się do łóżka (udając że śpię ale obserwowałam ją) wcale się nie odzywałam i nie uśmiechałam nie zapalałam też światła tylko taką malutką lampeczkę. Pilnowaliśmy ją z mężem na zmianę, a w dzień dużo do niej gadałam (jak nie spała) a jeśli już spała to włączałam głośno telewizor, a przy posiłkach leżała w wózku przy stole i słyszała wszystkie hałasy i chyba po prostu zrozumiała że śpi się jak jest ciemno i cicho a bawi się jak jest jasno i głośno bo pewnego dnia zaczęła zasypiać coraz później (o 8, 10, 12 itd. ) aż w końcu nie przespała całego dnia aż do kąpieli a za to przespała całą noc z przerwą na karmienie. Trzymam kciuki i zobaczysz na pewno się uda tylko musisz być cierpliwa i konsekwentna.:tak:
 
Mariola:-pno cóż;-)próbuję różnych sposobów ale i tak jak ma kolkę to cały plan się wali jak wczoraj np i spałyśmy znów razem bo się prężyła tyle,że ona i tak śpi w nocy tylko się wierci i trzeba ją uspokajać bo śpi niespokojnie.Wszystko przez to,że wczoraj zjadłam parę nowych rzeczy bo mieliśmy gościa tzn zjadłam sałatkę,której miałam nie jesć;-)
A tak poza tym co ja robię w wątku dla Supermam:-D
 
reklama
Do góry