reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplement diety wspomagający odchudzanie

reklama
cudownie dziewczyny piszcie, co i jak Wam idzie, a czy te tabletki nie wpływają zbyt mocno na organizm?
Nie wiem jak inne, ale dla mnie to podstawa. Bardzo uważnie sprawdzam co jest w składzie. leków na odchudzanie nie kupuję, bo to byłyby jednak leki, a ja taka gruba jeszcze nie jestem ;)
Ten, który biorę (slimitin) ma w składzie kwas linowlowy, naturalnie obecny w orzeszkach, oleju kukurydzianym i szafranowym, kwas hydroksycytrynowy pochodzący z owoców Garcinia cambogia - czyli też naturalny, chrom, wyciąg z ananasa i zielonej herbaty. Biorę go od tygodnia, dobrze się na razie po nim czuję i mam wrażenie, że jakoś łatwiej jest mi mniej jeść, no i schudłam 1,5 kg, a naprawdę jakość szczególnie się nie męczę. Nie wiem jak dalej, ale na razie jest ok.
 
Moim zdaniem najważniejsza jest dieta, ja akurat stosuje dietę 36s no i oczywiście dużo ruchu, on zawsze przyspieszy metabolizm :] Jednak jako, że jestem straszliwie niecierpliwa to kilka spalaczy i suplementów diety przetestowałam i w zasadzie jedyny, który nieco pomógł to była l-karnityna i to bardzo nieznacznie. Myślę, że dieta i ruch to podstawa, a potem dopiero suplementy.
 
Kazdy tzw termogenik czyli potocznie zwany spalaczem tluszczu tak naprawde tego tluszczu bez odpowiedniej diety i cwiczen nie spali, zas mozemy odczuc bolesnie skutki uboczne. Wiekszosc tych specyfikow zawiera duze ilosci kofeiny i sa naszprycowane chemia a wiec jesli ktos miewa czeste bole glowy, jest nerwowy lub czesto rodrazniony to nalezy podchodzic ostroznie do tego typu wspomagaczy (przyczyniaja sie rowniez do stanow depresyjnych). Powszechnie mowi sie, ze wspomagacze nalezy uzyc conajmniej po 6 tygodniach od momentu rozpoczecia diety i cwiczen, organizm musi najpierw sam rozkrecic metabolizm inaczej bedzie ciezko. Jesli juz nadejdzie odpowiedni moment na wprowadzenie spalacza zaleca sie zaczac od najslabszego, po 8 tygodniach nalezy zrobic przerwe na conajmniej miesiac czasu, i najwazniejsze to pic duzo wody w trakcie wspomagania sie pigulkami.
 
Bardzo dobrze to moja droga podsumowałaś :] Czyli, jeśli chcemy schudnąć to:
1. Dieta - Dukan, Montagniac lub dieta 36s
2. Ruch - bieganie, pływanie, cokolwiek :]
3. Suplementy - stosowane bardzo ostrożnie i mądrze.

A co sądzisz o suplementach diety, które są oparte całkowicie na bazie ziół itd. ? Uważasz, że to niezdrowe czy warto spróbować? Mam tu na myśli takie suplementy, które działają na oczyszczanie organizmu z toksyn lub zawierają bardzo skondensowane zbiory witamin ?
 
Sassanka00 doskonale to podsumowałaś :]
Jednak chciałam rozwinąć nieco temat suplementów, ponieważ ostatnio zastanawiam się co sądzić o tym wszystkim. Jest tego bardzo dużo, a medycyna idzie do przodu. Osobiście myślałam o tym, żeby troszkę oczyścić organizm - sposobów jest mnóstwo od diety i głodówek po picie zatrważających ilości wody, aż do brania właśnie suplementów np. Untoxin. Wiadomą sprawą jest, że mądrze trzeba do sprawy podejść, jednak na co zwracać uwagę przy wyborze według was dziewczyny, bo nie ukrywam, że sama nie wiem :/ ??
 
karafunia - powiem tak, jeśli chcesz oczyścić swój organizm to na pewno stosowanie wszystkich tych metod, o których napisałaś będzie dobre, no może po za zbyt długimi głodówkami (ja się strasznie kiepsko czuje po nich). Co do Untoxin-u i innych tego typu środków to moim zdaniem najważniejszą sprawą będzie wnikliwe przeczytanie ich składu :]
 
Racja, że to, z czego jest zrobiony suplement, to kluczowa sprawa, z tego, co wiem, Untoxin jest na bazie naturalnych składników, więc jest łagodny dla organizmu na pewno. Wszystko, co naturalne, jest dobre - chyba zgodzicie się z moją opinią? A jeśli się zastanawisza, karafunia, czy działa, to mogę Ci powiedzieć, że moja koleżanka brała i lepiej się czuła, jej też zależało, żeby schudnąć i osiągnęła, co chciała.
 
reklama
Tak, tak, untoxin jest na bazie naturalnej, a co do pozytywnej opinii o naturalnych składnikach, to absolutnie się zgadzam. Zgodzę się też co do tego, że nadmiernych ilości kofeiny trzeba unikać i chemii ogólnie też, co za dużo, to niezdrowo, wiadomo. No i picie wody - to faktycznie też ważne, mądrze mówicie dziewczyny, ogólnie chciałam coś od siebie dodać, a wyszło, że potwierdziłam, że macie rację, jakiś chyba słaby dzień dziś mam ;).
 
Do góry