reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

suplementacja

Dołączył(a)
30 Lipiec 2018
Postów
8
Witam. Zdecydowałam się na swoją ciążę. O co powinnam zadbać przed zaczęciem starań? Niestety wśród znajomych nie mam zbyt wiele mam więc nie za bardzo mam z kim o tym porozmawiać
 
reklama
właściwie wystarczy kwas foliowy, dobrze, żebyś po jakimś czasie zbadała jego poziom czy się dobrze wchłania - są witaminy dla starających się o ciąże - ale naprawdę jeśli jesz zdrowo nie trzeba ich brać - chyba, że już sie długo starcie to warto wtedy dopomóc sobie nimi :)
 
Ja w sumie bralam femibion 0 to wlasnie dla starajacych sie o ciaze. Nie wiem czy dzoeki temu ale zaszlam w ciaze w I cyklu ;p
 
on jest dobry bo ma dwa źródła folianów ten syntetyczny i ten który łatwo się wchłania, więc wiadomo, że poziom jego w organizmie będzie ok, poza tym wit d3 - która też zwiększa płodność i jod -który przy niewielkich nieodczuwalnych chorobach tarczycy działa wręcz leczaco - a problemy z tarczycą też utrudniają zajście - ja biorę teraz 2 dla kobiet powyżej 13 tygodnia i jestem zadowolona również
 
on jest dobry bo ma dwa źródła folianów ten syntetyczny i ten który łatwo się wchłania, więc wiadomo, że poziom jego w organizmie będzie ok, poza tym wit d3 - która też zwiększa płodność i jod -który przy niewielkich nieodczuwalnych chorobach tarczycy działa wręcz leczaco - a problemy z tarczycą też utrudniają zajście - ja biorę teraz 2 dla kobiet powyżej 13 tygodnia i jestem zadowolona również
No ja biore "1" niedlugo na "2" przeskocze ;-)
 
on jest dobry bo ma dwa źródła folianów ten syntetyczny i ten który łatwo się wchłania, więc wiadomo, że poziom jego w organizmie będzie ok, poza tym wit d3 - która też zwiększa płodność i jod -który przy niewielkich nieodczuwalnych chorobach tarczycy działa wręcz leczaco - a problemy z tarczycą też utrudniają zajście - ja biorę teraz 2 dla kobiet powyżej 13 tygodnia i jestem zadowolona również
a jod nie wystarczy ten z codziennej diety? o tym nie słyszałam, większość suplementów go ma w składzie?
Pregna Start też ma dwa źródła folianów, ja polecę ten bo sama go brałam przed zajściem w ciążę :)
Ale to chyba nie same suplementy robią całą robotę :p Oprócz suplementacji kwasu foliowego o jeszcze brałaś, jaka dieta, sport, kalendarzyk?
 
reklama
a jod nie wystarczy ten z codziennej diety? o tym nie słyszałam, większość suplementów go ma w składzie?

Ale to chyba nie same suplementy robią całą robotę :p Oprócz suplementacji kwasu foliowego o jeszcze brałaś, jaka dieta, sport, kalendarzyk?
zależy ile solisz i czy masz problemy z tarczycą, czy nie?
 
Do góry