reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

suplementacja

Dziewczyny, przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale bardzo pracowity tydzień miałam
Lekarze zazwyczaj rekomendują kwas foliowy przed i w trakcie starań.
tak, też słyszałam, że kwas foliowy jest bardzo ważny ale nie wiem czy lepszy będzie czysty kwas foliowy czy jakiś komplet z witaminami w tabletkach...
właściwie wystarczy kwas foliowy, dobrze, żebyś po jakimś czasie zbadała jego poziom czy się dobrze wchłania - są witaminy dla starających się o ciąże - ale naprawdę jeśli jesz zdrowo nie trzeba ich brać - chyba, że już sie długo starcie to warto wtedy dopomóc sobie nimi :)
a może go być za dużo?
Ja w sumie bralam femibion 0 to wlasnie dla starajacych sie o ciaze. Nie wiem czy dzoeki temu ale zaszlam w ciaze w I cyklu ;p
lekarz mi mówił właśnie, że dobre są tabletki pregna i femibion. Jaka jest różnica między nimi?
on jest dobry bo ma dwa źródła folianów ten syntetyczny i ten który łatwo się wchłania, więc wiadomo, że poziom jego w organizmie będzie ok, poza tym wit d3 - która też zwiększa płodność i jod -który przy niewielkich nieodczuwalnych chorobach tarczycy działa wręcz leczaco - a problemy z tarczycą też utrudniają zajście - ja biorę teraz 2 dla kobiet powyżej 13 tygodnia i jestem zadowolona również
no właśnie i to i pregna start (chyba start, jest ich kilka różnych) niby mają wit d3 i dwa źródła kwasu foliowego... nie wiem sama co będzie lepsze
Pregna Start też ma dwa źródła folianów, ja polecę ten bo sama go brałam przed zajściem w ciążę :)
i udało Ci się zajść? Jak długo przed go brałaś?
a jod nie wystarczy ten z codziennej diety? o tym nie słyszałam, większość suplementów go ma w składzie?
to chyba zależy też gdzie się mieszka. Ja jestem z południa polski, tu w górach ponoć go niewiele...
Ale to chyba nie same suplementy robią całą robotę :p Oprócz suplementacji kwasu foliowego o jeszcze brałaś, jaka dieta, sport, kalendarzyk?
suplementy suplementami ale pewnie też wiele zależy od jakości plemników mojego tż
 
reklama
Dziewczyny, przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale bardzo pracowity tydzień miałam

tak, też słyszałam, że kwas foliowy jest bardzo ważny ale nie wiem czy lepszy będzie czysty kwas foliowy czy jakiś komplet z witaminami w tabletkach...

a może go być za dużo?

lekarz mi mówił właśnie, że dobre są tabletki pregna i femibion. Jaka jest różnica między nimi?

no właśnie i to i pregna start (chyba start, jest ich kilka różnych) niby mają wit d3 i dwa źródła kwasu foliowego... nie wiem sama co będzie lepsze

i udało Ci się zajść? Jak długo przed go brałaś?

to chyba zależy też gdzie się mieszka. Ja jestem z południa polski, tu w górach ponoć go niewiele...

suplementy suplementami ale pewnie też wiele zależy od jakości plemników mojego tż
generalnie jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych powinnaś nadmiar wysikać :) ta porcja w suplementach jest w sam raz na czas starań i ciąży...
 
Dziewczyny, przepraszam, że odpisuję dopiero teraz ale bardzo pracowity tydzień miałam
to chyba zależy też gdzie się mieszka. Ja jestem z południa polski, tu w górach ponoć go niewiele...
suplementy suplementami ale pewnie też wiele zależy od jakości plemników mojego tż
Wiadomo :)
z tym jodem to chyba mit z zeszłych dziesięcioleci, każdy z nas przyjmuje go poro po prostu z solą kuchenną. No zdrowie partnera to chyba odpowiada w 50% za możliwość zajścia w ciążę, ale to my potem nosimy i pomagamy się rozwijać dziecku i to nasze zdrowie jest wążniejsze.

a jod nie wystarczy ten z codziennej diety? o tym nie słyszałam, większość suplementów go ma w składzie?
Ale to chyba nie same suplementy robią całą robotę :p Oprócz suplementacji kwasu foliowego o jeszcze brałaś, jaka dieta, sport, kalendarzyk?
W końcu z definicji to "suplementy DIETY" więc logiczne, że nie objadamy się lodami biorąc tabletki i licząc na cud poczęcia...
Mam nadzieję, że wszystkie trzymamy się zdrowego trybu życia pomagając sobie witaminami.
 
generalnie jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych powinnaś nadmiar wysikać :) ta porcja w suplementach jest w sam raz na czas starań i ciąży...
tak też wyczytałam dlatego zdecydowałam się na gotowe specyfiki
Ja biorę folik a maz parenton
ja od niedawna pregna start. Folik to chyba tylko i wyłącznie kwas foliowy prawda?
z tym jodem to chyba mit z zeszłych dziesięcioleci, każdy z nas przyjmuje go poro po prostu z solą kuchenną. No zdrowie partnera to chyba odpowiada w 50% za możliwość zajścia w ciążę, ale to my potem nosimy i pomagamy się rozwijać dziecku i to nasze zdrowie jest wążniejsze.
a nie wiem ale myślę, że lepiej mieć go za dużo i wysikać jak to napisała redferrari niż za mało
W końcu z definicji to "suplementy DIETY" więc logiczne, że nie objadamy się lodami biorąc tabletki i licząc na cud poczęcia...
Mam nadzieję, że wszystkie trzymamy się zdrowego trybu życia pomagając sobie witaminami.
ja żyję bardzo szybko, że tak to ujmę i nie chcę raczej zwalniać. Niestety w związku z tym nie mam czasu na gotowanie ale staram się chociaż nie jeść fast foodow i raz na jakiś czas przejść się na zajęcia z jogi lub na basen
 
Pregna Start też ma dwa źródła folianów, ja polecę ten bo sama go brałam przed zajściem w ciążę :)
I co, jak się sprawdzał? Ja akurat jestem z tego ''pokolenia'' co brało sam kwas foliowy na początku, tak mi lekarz zalecił, potem dopiero przepisał mi tabletki dla ciężarnych. Przez całą ciążę i przed nią dbałam o odpowiednią ilość ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, ale poza tym uwielbiałam chodzić na basen :D Dietę starałam się trzymać, ale przy zachciankach było ciężko :D
 
Lekarze zazwyczaj rekomendują kwas foliowy przed i w trakcie starań.
Właśnie mój lekarz tylko folik ''kazał'' brać, ale jest dużo preparatów dla kobiet planujących ciążę. Może warto podpytać o to lekarza? Oczywiście same suplementy roboty za nas nie zrobią, ale wydaje mi się, że mogą pomóc. Przy następnym dzidziusiu na pewno spróbuję :) O ile lekarz nie stwierdzi inaczej :D
 
Właśnie mój lekarz tylko folik ''kazał'' brać, ale jest dużo preparatów dla kobiet planujących ciążę. Może warto podpytać o to lekarza? Oczywiście same suplementy roboty za nas nie zrobią, ale wydaje mi się, że mogą pomóc. Przy następnym dzidziusiu na pewno spróbuję :) O ile lekarz nie stwierdzi inaczej :D

Mój lekarz zarekomendował mi Pregnę Start, no i cóż, udało się ! :D
 
reklama
I co, jak się sprawdzał? Ja akurat jestem z tego ''pokolenia'' co brało sam kwas foliowy na początku, tak mi lekarz zalecił, potem dopiero przepisał mi tabletki dla ciężarnych. Przez całą ciążę i przed nią dbałam o odpowiednią ilość ruchu, zwłaszcza na świeżym powietrzu, ale poza tym uwielbiałam chodzić na basen :D Dietę starałam się trzymać, ale przy zachciankach było ciężko :D

Moim zdaniem, trzeba wszystko wypośrodkować. Dieta jest tak samo ważna jak ruch na świeżym powietrzu, zrezygnowanie z używek jest obowiązkowe, no a suplementy na pewno nasz organizm chętnie przygarnie :p
 
Do góry