reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy i odżywianie 7-9 tydzień

Ja przed ciąża jak i teraz suplementuje wit D 4000, omega-3, pragna plus i samprobi na jelita ale to też od pół roku dbam o profilaktykę jelit.

Jeśli chodzi o odżywianie to dopiero mobilizuje się do regularnego trybu. Staram się jeść zdrowe tłuszcze, nabiał i zmuszam się do wody oraz ograniczam kawę. Na co dzień zborzowa a jak jestem niedozycia to cappucino ale nie więcej niż 1 .

Robię rekonesans kosmetyków do ciała aktualnie :D
 
reklama
Ja przed ciąża jak i teraz suplementuje wit D 4000, omega-3, pragna plus i samprobi na jelita ale to też od pół roku dbam o profilaktykę jelit.

Jeśli chodzi o odżywianie to dopiero mobilizuje się do regularnego trybu. Staram się jeść zdrowe tłuszcze, nabiał i zmuszam się do wody oraz ograniczam kawę. Na co dzień zborzowa a jak jestem niedozycia to cappucino ale nie więcej niż 1 .

Robię rekonesans kosmetyków do ciała aktualnie :D
Mogę spytać dlaczego ograniczasz kawę?
 
Mogę spytać dlaczego ograniczasz kawę?
Nie jest mi niezbędna, lubię jej smak, w kryzysowych sytuacjach pije ale odmawiam sobie dla smaku pije zbożowa albo bezkofeinowa bo kofeina łatwo się wchłania w organizmie i przenika przez łożysko do płynu owodniowego. Dla rozwijającego się płodu nie jest to substancja obojętna. Narządy dziecka m.in. wątroba, nie są w pełni wykształcone i nie potrafią prawidłowo poradzić sobie z jej rozkładem. Wiadomo że to jeszcze za wcześnie ale wolę unikać od razu skoro mogę beż tego żyć
 
Nie jest mi niezbędna, lubię jej smak, w kryzysowych sytuacjach pije ale odmawiam sobie dla smaku pije zbożowa albo bezkofeinowa bo kofeina łatwo się wchłania w organizmie i przenika przez łożysko do płynu owodniowego. Dla rozwijającego się płodu nie jest to substancja obojętna. Narządy dziecka m.in. wątroba, nie są w pełni wykształcone i nie potrafią prawidłowo poradzić sobie z jej rozkładem. Wiadomo że to jeszcze za wcześnie ale wolę unikać od razu skoro mogę beż tego żyć
Nie jest obojętna, ale całkowicie bezpieczna. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oczywiście pita w umiarze.
 
Do góry