reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy w ciąży

Na poczatku folik w pierwszym trym., a teraz pregna plus [emoji4] zastanawiam sie jeszcze czy pic olej lniany? Pije ktos? Chyba nie jest szkodliwy w ciazy?

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
a w jakim celu byś go piła? Generalnie oleju nie pije się od tak, jest dodatkowym źródłem tłuszczu, którego mamy i tak już w nadmiarze w diecie:)
 
reklama
Na poczatku folik w pierwszym trym., a teraz pregna plus [emoji4] zastanawiam sie jeszcze czy pic olej lniany? Pije ktos? Chyba nie jest szkodliwy w ciazy?

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
''Działanie oleju lnianego obejmuje wiele obszarów naszego organizmu.Olej lniany zawiera NNKT,(kwasy tłuszczowe) które mają korzystny wpływ na zdrowie w czasie ciąży ze względu na zapotrzebowanie mózgu i układu nerwowego rozwijającego się dziecka. Organizm matki nie może tych kwasów samodzielnie syntetyzować i dlatego musi je otrzymywać w pożywieniu. Zaobserwowano korzystny wpływ kwasów omega-3 na proces utrzymywania ciąży. Wytwarzane z nich prostaglandyny hamują aktywność skurczową, zmniejszając ryzyko przedwczesnego porodu.'
 
Przed braniem jakichkolwiek suplementów koniecznie zasiągnijcie porady lekarza, czy w ogóle są potrzebne a jak tak to jakie. Nic na własną rękę.
 
Ja od niedawna zażywam vitrum d3 forte, witaminę d w kapsułkach i jestem mega zadowolona! Przede wszystkim jestem żywsza,mniej ospała. No i ten suplement jako jedyna witamina d na rynku jest rekomendowany przez Tow. Ginekologiczne. Polecam
Są plusy i minusy tego, miałaś badana ilość witaminy D w organizmie? Czy bierzesz sobie od tak. Moja znajoma (33 lata) też brała codziennie vitrum d3, bez jakich kolwiek badan; efekt kołatanie serca skoki ciśnienia osłabienie organizmu; powód 3 krotnie przekroczona norma Wit d3 w organizmie.
 
Kwas foliowy i odpowiednia dieta, nie brałam żadnych suplementów. Za dużo naczytałam sie o ubocznych skutkach stosowania suplementów, że postawiłam na zdrowe odżywianie.
 
polecam prenatal gdyż posiada największą ilość żelaza w sobie (często w ciąży jest tzw niedokrwistość i jeżeli się to zaniedba to potem mogą być problemy przy porodzie - w pierwszej ciąży brałam materne oraz femibion i miałam właśnie niedokrwistość, w drugiej prenatal - był dużo lepszy bo lepiej się czułam i miałam lepsze wyniki)
 
Myślę że jak ktoś się zdrowo odzywia to nie potrzebne mu te 400% żelazaz Prenatalu. I zatwardzenia będą mniejsze ;)
 
Mi lekarz polecił PREGNA 250 DHA już przy planowaniu ciąży, i teraz w trakcie nadal kontynuuje. Zawiera tylko to co potrzebne, resztę można dostarczyć w diecie. I to wszystko co biorę - nie ma co się faszerować, przede wszystkim trzeba się dobrze odżywiać! :)
 
Kochane powiedzcie jakie suplementy diety zażywacie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Lepiej z suplementami nie przeginać. Znajomy lekarz powiedział mi, a inny to potwierdził ze szpikowanie się suplementami w ciaży może powodować sztucznie zwiększoną wagę dziecka. Lepiej po prostu zdrowo jeść. Czyli nie dużo, ale własnie zdrowo - czyli zróżnicowany pokarm. I to wystarczy w 90% przypadków.
 
reklama
Co lekarz to opinia. Proponuję brać na razie tylko kwas foliowy a z witaminami wstrzymać się do wizyty. Ja zmieniałam witaminy, gdy zmieniłam lekarza, także poczekałabym na jego opinię.
 
Do góry