reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Surogatka

niunia18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2011
Postów
16
Chciała bym sie dowiedzieć jak wygląda kwestia prawna urodzneia komuś dziecka bezpłatnie? Co gdybym w czasie trwania ciazy wzieła ślub? Komórka jajowa była by mojej znajomej zapłodniona plemnikami jej męża. Ma problem z donoszeniem ciąży.Oni ponosza koszty in vitro oraz koszty lekarskie typu wizyty prywatne i witaminy .
Jak to prawnie wszystko legalnie załatwić
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chciała bym sie dowiedzieć jak wygląda kwestia prawna urodzneia komuś dziecka bezpłatnie? Co gdybym w czasie trwania ciazy wzieła ślub? Komórka jajowa była by mojej znajomej zapłodniona plemnikami jej męża. Ma problem z donoszeniem ciąży.Oni ponosza koszty in vitro oraz koszty lekarskie typu wizyty prywatne i witaminy .
Jak to prawnie wszystko legalnie załatwić

Nie ma jednoznacznych przepisów normujących tę kwestię, a zatem co nie jest zabronione jest dozwolone. Warto jednak podkreślić, że nie ma również przepisów ułatwiających takie rozwiązania. Bycie surogatką może być oparte kjedynie na dość wymyślnie napisanych umowach cywilnoprawnych.
 
Czyi jakby pani rozwiązała taka sytuacje?
Bo jak urodze to trzeba to jakos rozwiązać prawda prawnie.

a jakbym zdecydowała sie na urodzenie dziecka a wzieła bym slub w trakcie ciązy a dziecko było by w 100% ich bo jej komórka zapłodniona jego plemnikami.to co mój mąż byłby wpisany jako ojciec czy jak
 
Ostatnia edycja:
Czyi jakby pani rozwiązała taka sytuacje?
Bo jak urodze to trzeba to jakos rozwiązać prawda prawnie.
Tylko i wyłącznie dobre umowy cywilnoprawne.

a jakbym zdecydowała sie na urodzenie dziecka a wzieła bym slub w trakcie ciązy a dziecko było by w 100% ich bo jej komórka zapłodniona jego plemnikami.to co mój mąż byłby wpisany jako ojciec czy jak
rodzicami (w akcie urodzenia) byłaby Pani i maż
 
Do góry