reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sutki uboczne?

Serduszko_23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Styczeń 2019
Postów
1 145
Cześć dziewczyny. Od stycznia tego roku biorę (zalecone przez ginekologa - jestem po dwóch stratach) Prenasol (2x1) i Acard 150 mg (1x1). Od 2 tygodni utrzymuje mi się wysypka (na zał. zdjęciu). Nie wiem od czego. Na początku myślałam, że to wit. C i od 2 tygodni jej nie biorę, ale zmian jest trochę więcej, więc to wykluczyłam. Miała któraś coś takiego?
Zastanawiam się też czy Acard 150mg powinno się brać przez cały czas starań, czy dopiero od pozytywnego testu, bo to nie mała dawka. 🤔 Jak to było u Was?
Dziękuję za odpowiedzi.
 

Załączniki

  • zdjęcie - wysypka.jpg
    zdjęcie - wysypka.jpg
    65,2 KB · Wyświetleń: 192
reklama
Może połączenie tych dwóch leków wywołało taki odczyn na skórze. Skontaktuj się najwyżej z lekarzem , może zmieni leczenie. Ja co prawda w ciąży acard zażywam , ale nic mi się nie działo.
Jeżeli Cie swędzi to myślę , że jak będziesz smarować b e p h a n t e n e m seniderm creme to złagodzi to
 
Może połączenie tych dwóch leków wywołało taki odczyn na skórze. Skontaktuj się najwyżej z lekarzem , może zmieni leczenie. Ja co prawda w ciąży acard zażywam , ale nic mi się nie działo.
Jeżeli Cie swędzi to myślę , że jak będziesz smarować b e p h a n t e n e m seniderm creme to złagodzi to
Nie, nic nie swędzi. Zmiany są tylko na brzuchu i trochę na plecach.
 
Mój lekarz zalecił przyjmowanie Acardu od pozytywnego testu ciążowego. Na forum czytałam również, że niewskazane jest przyjmowanie acardu przed pozytywnym testem w przypadku sporych krwawień miesiączkowych.
 
Mój lekarz zalecił przyjmowanie Acardu od pozytywnego testu ciążowego. Na forum czytałam również, że niewskazane jest przyjmowanie acardu przed pozytywnym testem w przypadku sporych krwawień miesiączkowych.
U mnie miesiączka przebiegła normalnie, ale zastanawia mnie czy nie za szybko go biorę. Bo jeśli starania trwałyby pół roku, to cały czas należy go przyjmować?
 
U mnie miesiączka przebiegła normalnie, ale zastanawia mnie czy nie za szybko go biorę. Bo jeśli starania trwałyby pół roku, to cały czas należy go przyjmować?
Dobrze byłoby jednak podpytać o to lekarza. Być może jest przyjmowanie leku związane jest z poprzednimi stratami i jego suplementacja jest wskazana przez cały czas. Czy stwierdzono u Ciebie jakąś przyczynę poronień czy nic nie wiadomo? :(
 
Pierwszy raz może być czystym przypadkiem i tak to potraktowałam. Druga ciąża idealna (brałam tylko Eutxyto.x50 na zbicie TSH bo miałam ponad 3). Trzecia ciąża mnie zastanowiła bo zatrzymała się dokładnie na tym samym etapie co pierwsza (6t2/3d). Większość badań zrobiłam sama we własnym zakresie. Niedawno sprawdzałam jeszcze trombofilię i wyszła mi jedna nieprawidłowość (nieprzyswajalność zwykłego kwasu foliowego (stąd Pre.nasol) chociaż ma to 50% kobiet. Reszta wyników ok.
 
reklama
Dobrze byłoby jednak podpytać o to lekarza. Być może jest przyjmowanie leku związane jest z poprzednimi stratami i jego suplementacja jest wskazana przez cały czas. Czy stwierdzono u Ciebie jakąś przyczynę poronień czy nic nie wiadomo? :(
Tak, lekarza zapytam. Myślałam, że może ktoś miał taką sytuację i tylko mnie upewni, że np. po Aca.rdzie tak się zdarza, ale chyba jednak nie...
 
Do góry