reklama

Św. Mikołaj

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez jus20sto, 27 Sierpień 2005.

1. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

Poniewaz niedługo będa święta Bożego Narodzenia mam do was pytanie.
    Czy będzieci kontynuowac tradycję św. Mikołaja??
    Spieram się z mężem na ten temat bo on twierdzi że nie będzie utrzymywał dziecka w kłamstwie bo przecież św. Mikołaj tak napradę nie ma, no i powiedział że jak tylko mała będzie rozumniejsza to jej wszystko opowie jak to jest z tym mikołajem.
    Ja natomiast uważam że nie ma w tym nic złego każde dziecko w coś wirzy , ja jak byłam mała tez każdej wigilii czekałam na mikołaja.
    Jakie jest wasze stanowiasko na ten temat??

2. karola7

karola7 Fanka BB :)

Jus20sto dla tradycja Św mikołaja to cos najpiekniejszego dla dziecka. Nie zapomnę jak miałam 6 lat i mnie sasiad "uświadomił"
    w tym temacie. Smutek, rozczarowanie. Oczywiście, że kiedys sie wyda. Ale do tego czasu ja bym dziecku tego nie odbierala. Nasz Mati juz od jakiegos czasu czeka na tegorocznego Mikolaja. a w przedszkolu był zachwycony jak zobaczył "prawdziwego" i jak siedzial u niego na kolanach. Piekne chwile dla dziecka a wasza jeszcze malutka

3. reklama
  4. Liriel

Liriel Fanka BB :)

Ja również jestem za tym, żeby nie uświadamiać dziecka zbyt szybko. Po to mamy dzieciństwo, żeby wierzyć w św. Mikołaja, elfy, wróżki, krasnoludki itp. Nie odbierajmy tego dzieciom. jus20sto jeżeli mąż dalej będzie obstawać przy swoim, zwróć mu uwagę, że wiara w baśniowe postacie ma duży wpływ na rozwój wyobraźni u dziecka.

5. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

No właśnie nie mam juz pomysłu jak go przekonać.
    Choć zobaczymy później bo narazie może tylko tak gada, ale przecież Julka robi sie coraz bardziej mądrzejsza i coraz więcej rozumie.
    Rozmawiałam z mężem na ten temat i on mi powiedział że u nich w domu w dzieciństwie nigdy nie mówiono o mikołaju a prezenty dawali im rodzice, może dlatego jest taki stanowczy..

6. Agnexx

Agnexx Gość

Patryk już w Św.Mikołaja nie wierzy... :( wyrósł z tego, niestety...
    Ale nie zamierzam Sebastiana uświadamiać zbyt wcześnie na ten temat... i tak pewnie starszy brat to zrobi.... ;D

7. monika1313m

monika1313m Fanka BB :)

ja sama szybko odkryłam ze św niema a w przedszkolu to tez doszłam kto za niego sie przebiera ciekawe jak szybko moj mały to odkryje na razie ma rok

8. Magdabial

Magdabial Fanka BB :)

ja też mam zamiar, jak tylko najdłużej się da, utrzymywać że św. Mikołaj istnieje! wiara w talie postacie to przecież podstawa dzieciństwa! ;D

mój synek zaraz po chrzcinach dostał przezwisko od swojego 5-letniego kuzyna : świetty Mikołaj ;D

9. Pycha

Pycha mama Mai i Marty

Jestem za kontynuacja tradycji Sw. Mikołaja!!!

10. reklama
  11. Kamilka_21

Kamilka_21 Fanka BB :)

uświadamiając dziecko za wcześnie odbieramy mu dzieciństwo :p
    Ja swojego synusia będę okłamywać że św. Mikołaj istnieje. Na razie jest za mały żeby rozumieć kto to jest św. Mikołaj :laugh:

12. zozanka

zozanka Fanka BB :)

ja pewnie zostane obrzucona ogryzkami za swoje stanowisko..jesteśmy z mężem ateistami i nie obchodzimy tego typu świąt....ale nie uważam, ze moje dziecko będzie jakieś pokrzywdzone....przy każdej okazji dostaje od nas prezenty, pocałunki, miłosc

Poleć forum