reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swędząca skóra. Proszę o radę!!!!!!

manes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
24
Miasto
łódź
Witam

mój syn 22 m-ce od jakis 3 miesiecy sie drapie. Głownie robi to wieczorem lub gdy siedzi na nocniku. Drapie sie po pupie i szyi. Pediatra u ktorego bylismy stwierdzil ze jest na cos uczulony(zasugerowala kakao) dostal fenistil w kropelkach. Odstawilam wszystkie produkty z kakaem, miod, owoce cytrusowe. Wszystko co mogloby go uczulac. Byl spokoj przez jakies dwa tyg drapal sie mniej ale problem znow powrocil (nadal nie je tych produktów). Od kilku dni zaczal gorzej sypiac.Wybudza sie, poplakuje,strasznie sie wierci. Myslalam ze moze mu za goraco wiec zmienilam pizamke ale to nic nie dalo,ciagle zmienia pozycje, wykopuje sie.Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym drapaniem ale pomyslalam o owsikach. Jak myslicie co to moze byc. Dodam ze nie ma zadnej wysypki, zaczerwienien,plamek, krostek ani nic takiego. W kupce nic nie zauwazylam. Nie mam pojecia co robic, lekarz upiera sie ze to alergia pokarmowa ale mi sie wydaje ze to cos innego. Jest to strasznie meczace dla synka bo czasami az drapie sie do krwi:( Prosze o rade.
Z gory dziekuje.
 
reklama
Witam,
Sugerowałabym zrobienie badań kału pod kątem pasożytów. Badanie jest nieinwazyjne, niebolesne i nie jest je trudno zrobić, a przynajmniej wykluczy Pani ten problem. Jeśli okaże się, że nie pasożyty, to można faktycznie iść dalej w kierunku alergii pokarmowej i diety eliminacyjnej. Ale zaczęłabym jednak od sprawdzenia czy to nei pasozyty, bo i drapanie i problemy ze snem mogą to sugerować...
Pozdrawiam!
 
Hmmm... jestem tu nowa i nie do końca wiem, czy mogę tu dorzucić moją prywatną uwagę.

Według mnie to rzeczywiście najlepiej od tych badań kału zacząć, bo może to już wszystko wyjaśni.
Jednak muszę przyznać, że u nas (czyli u mojej córeczki) tak zaczęła się przygoda z alergią. Na początku rzeczywiście skóra tylko swędziała, a dopiero później zaczęły pojawiać się różne zmiany, takie jak np. przesuszenia. Teraz stosujemy dietę, a z ewentualnymi problemami skórnymi radzimy sobie smarując się różnymi mazidłami, które przynoszą ulgę na tyle, że mała się nie drapie.
 
U nas podobnie jak u manes moj synek sie drapie ale po bruchu z boki czy na klatce piersiowej. Po podrapaniu wystepuja czerwone krostki ( tylko czerwone bez bialych nalotow, grudkowate) i je potem czesto drapie. Czasami ma okolo 3 blisko siebie.

Poprosze lekarza o badanie kalu ale tym tu ( w UK) bedzie pewnie wiecej problemu bo oni zawsze - a na co , a po co !!!!
 
Do góry