reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swędząca, sucha i łuszcząca się skóra głowy u dziecka

Marynia88

Moderator
Dołączył(a)
30 Październik 2019
Postów
8 273
Miasto
Piotrków Trybunalski
Hej, dzisiaj zauważyłam u córki (1.5 roku) zmiany na głowie w postaci łuszczącej się skóry, to trochę wygląda jak łupież, łuszczące miejsca nie są zaognione. Córkę swędzi głowa. Ostatnio zmieniłam malej szampon i żel do mycia i to pewnie jest przyczyna.
Co mam zastosować by nawilżyć skórę głowy, wyeliminować łuszczenie? Możecie polecić jakieś sprawdzone kosmetyki?
 
reklama
To może podaj jej coś przeciwalergicznego. Bodajże fenistil miał krople od 1 r. ż.
Jak pozbędziesz się przyczyny, to i skóra się naprawi. Ja bym dodatkowo nic na skórę głowy nie stosowała, chyba że zacznie się pogarszać.
 
To może podaj jej coś przeciwalergicznego. Bodajże fenistil miał krople od 1 r. ż.
Jak pozbędziesz się przyczyny, to i skóra się naprawi. Ja bym dodatkowo nic na skórę głowy nie stosowała, chyba że zacznie się pogarszać.
a ja bym nałożyła krem na ciemieniucha, albo kosmetyki na AZS by dobrze nawilżyć
 
Sproboj narazie najprosciej, natluszczaj skore glowki olejem np migdalowym, oliwa z oliwek itp i wyczesuj, podobnie jak z ciemieniuchą, oczywiscie zmien szampon i zel na poprzedni, nie wiem czego uzywaliscie, u nas sprawdzila sie mustela w piance od pierwszych dni a pozniej weleda jakos po roczku. Ale to indywidualne u kazdego dziecka jak skora zareaguje
 
Do góry