reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swędzenie brzucha

Dołączył(a)
8 Wrzesień 2022
Postów
1
Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞
A30AA1BB-9E7C-44ED-BF5A-F5E43A9618D9.jpeg
7F4C31FB-C30F-4A5F-84B0-E5242BBAD104.jpeg
 

Załączniki

  • 88FD5021-8DDD-4759-9416-638EFA5AEC65.jpeg
    88FD5021-8DDD-4759-9416-638EFA5AEC65.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 212
reklama
Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞Zobacz załącznik 1441227Zobacz załącznik 1441228
Mam podobne krostki na udach trochę na brzuchu bardzo swędzące od tygodnia prawie
Z tym że ja urodziłam 3 tyg temu
U mnie wyszło że to łagodny przebieg bostonki czy inaczej bostonskiej grypy 😊
 
Mam podobne krostki na udach trochę na brzuchu bardzo swędzące od tygodnia prawie
Z tym że ja urodziłam 3 tyg temu
U mnie wyszło że to łagodny przebieg bostonki czy inaczej bostonskiej grypy 😊
Ale to bardzo nietypowe miejsca na bostonkę.. a dłonie, stopy i jama ustna?
 
Cholestaza objawia się swiadem dłoni i stóp, byłam badana pod tym kątem 2 razy już. Tutaj wygląda to na rozstępy i raczej nie pozostaje nic innego jak smarować kremem, ewentualnie spróbuj żelu chłodzącego z mentolem, mi przyniósł ulge
 
Ale to bardzo nietypowe miejsca na bostonkę.. a dłonie, stopy i jama ustna?
Właśnie nigdzie prócz ust mi nie wyszły 🤷‍♀️tz na ustach miałam na samym początku 1 pecherzyk i myślałam że to ta wredna opryszczka i w tym samym czasie zaczeła się wysypka na brzuchu ok 2 dni później na udach posladkach kolanach pod sam koniec więcej w ustach i rękach tz na przedramieniach i z 2 bąble na lewej dłoni to tak ok 7 dni po pierwszym wysypie 🙈😘
Żadnej gorączki i rozbicia itp tylko wykwit swędzącej wysypki...5-latek jest w trakcie choróbska i to samo pierwsza wysypka zaczęła się od brzucha i ta sana kolejności co u mnie 😊
 
Cześć kobietki. Jestem w 38 TC. Od tygodnia strasznie swędzi mnie brzuch. W miejscu świądu wychodzą mi także rozstępy i być może to one są przyczyną… ale obawiam się cholestazy. Dwa dni temu byłam na kontroli u swojego gin. Przy badaniu KTG pokazałam położnej, która tam pracuje swędzące miejsca na brzuchu. Powiedziała, że to normalne na tym etapie ciąży i ma to bardzo wiele kobiet i mam się smarować kremem. Mam wrażenie, że na brzuchu wyszły mi jakieś wybroczyny (?). Boję się o swoją dzidzię. W 36 TC miałam robione badania na żółtaczkę i wyszły negatywne. Mieszkam w Niemczech i tu szpitale życzą sobie takie badania. Więc łudzę się, że to nie ta nieszczęsna cholestaza 😞Zobacz załącznik 1441227Zobacz załącznik 1441228
Miałam tak samo. Przy cholestazie nie ma się wysypki. W dniu porodu lekarz w szpitalu wysłał mnie do szpitala zakaznego żeby wykluczyć czy to zaraźliwe. Wróciłam z informacją że wysypka niewiadomego pochodzenia, niezaraźliwa. Nie zrobiono mi badań w kierunku cholestazy. Po ok 2 tygodniach po porodzie zeszło.
 
Do góry