reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

swędzenie i zaczerwienienie sromu

Needi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2013
Postów
2 034
Witajcie,
przeszukiwałam forum, ale nie mogłam znaleźć podobnego tematu. Od około tygodnia mam zaczerwienione boki dużych warg sromowych, które wyglądają jak typowe odparzenia. Dodatkowo bardzo swędzą. Tak się złożyło, że byłam już na wizycie u gina i zbadał mi on ph pochwy i było w normie. Z racji tego, że jestem w 36 tygodniu ciąży pobrał też wymaz z pochwy na badanie GBS, które wyszło ujemne. Swędzenie nie obejmuje pochwy tylko tak jak mówię same wargi sromu. Dodatkowo powiem, że śluz przez cały czas ciąży mam bardzo obfity i już wcześniej czasami był białawy i gęsty, ale tak jak pisałam ph w normie. Czy miałyście lub macie takie otarcia w czasie ciąży? Skoro ph jest w normie i lekarz też się nie przeją to chyba nie jest grzybica... Boję się, że nie będę mogła rodzić naturalnie. Pomóżcie
 
reklama
Jeżeli wyniki badań masz ok, to może masz alergię lub podrażnił cię płyn do higieny intymnej?
 
Mialam tak ale nie bylam wowczas w ciazy.. plyny do higieny intymnej zmywaja z ciebie cala flore dobrych bakterii.. zbyt czeste mycie rowniez. Kiedys mialam fobie na punkcie czystosci miejsc intymnych.. doslo do tego ze mylam sie za kazdym razem po skozystaniu z toalety ... po ktotkim czasie myslalam ze zlapalam jakiegos wirusa I bylo mi bardzo wstyd udac sie do lekarza, gdyz bylam i jestem bardzo zadbana osoba.Jednak po dwoch tyg meczarni poszlam ...lekarz sywierdzil ze czla flora dobrych bakterii zosta zmyta I najlepiej sie nie myc tak czesto I nie uzywac plynow do higieny intymnej.
 
Przecież płyny do higieny intymnej stosuje się po to, aby tą florę zachować: wiele z nich zawiera pałeczki kwasu mlekowego.
 
Ja ciągle miałam problemy okolic intymnych jak podmywałam się zwykłym mydłem. Może nie aż grzybica, ale wieczne podrażnienia, swędzenie, pieczenie. Dopiero jak zaczęłam za radą przyjaciółki stosować plyn do higieny intymnej lacibios femina, to powoli wszystkie te problemy minęły. Teraz to już nawet nie pamiętam, kiedy coś mi ostatnio dokuczało.
 
reklama
No, ja w ciąży miałam takie swędzenie, że czasami myślałam, że zwariuję. Okazało się, że używam za dużo płynu do prania i jak zmniejszyłam, to problem ustał. Ale swędzenie bardzo mi łagodził wtedy ich płyn do higieny intymnej lacibios femina pregna. Po porodzie zresztą też go jeszcze przez jakiś czasu używałam, zanim na zwykły przeszłam.
 
Do góry