reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Swędzenie skóry brzucha w 3 trymestrze

Isiaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2020
Postów
32
Hej dziewczyny, od kilku dni strasznie swędzi mnie skora szczegolnie brzucha, swedzenie nóg i reszty ciala niw jest tak uciążliwe jak brzucha i pojawia się rzadziej.

Dopiero po drapaniu skóry pojawiają sie małe czerwone krosteczki i zaczerwienienie wokoł pępka. Jeśli nie drapię to skóra wygląda normalnie.
Dzisiaj mam wyniki wątroby, bilurbina calkowita i AST i ALT wyszly w normie.

Jutro zaczynam 38 tc, termin mam za tydzień,

Dziewczyny ktoraś z Was miala podobne objawy,l ?
 
reklama
Ja też miałam uporczywe swędzenie skóry na brzuchu prawdopodobnie spowodowane rozciąganiem skóry bo również robiłam badania pod kątem choleostazy ale wyszły ok. Za rada dermatologa zaczęłam używać Bioderma atoderm żel i balsam i swędzenie w końcu ustalo a myślałam ze zwariuje drapanie nie dawalo ukojenia po podrapaniu wyskakiwaly krostki
 
Ja też miałam uporczywe swędzenie skóry na brzuchu prawdopodobnie spowodowane rozciąganiem skóry bo również robiłam badania pod kątem choleostazy ale wyszły ok. Za rada dermatologa zaczęłam używać Bioderma atoderm żel i balsam i swędzenie w końcu ustalo a myślałam ze zwariuje drapanie nie dawalo ukojenia po podrapaniu wyskakiwaly krostki
Podobne objawy do moich, czy mialas tez czerwona okolice pępka?
Te swedzenie jest nie do zniesienia ;/ myslspam. Tez p tym czy mozna stofować dexeryl w ciazy bo akurat mam w domu;₩
 
Caly brzuch już miałam czerwony bo jak tylko podrapalam to zaraz pełno krostek i swędzenie nie do zniesienia dzień i noc, nie stosowalam nigdy dexerylu, bioderma potem możesz nawet maluszka pielęgnować ja do tej pory używam fajnie się sprawdziło a najważniejsze ustalo swędzenie
 
Tez tak miałam byłam wstanie się zadrapać. Moja położna mówiła ze to normalne bo skóra jest bardzo rozciągnięta. Najlepiej smarować jakimś kremem
 
reklama
U mnie było podobnie. Wyniki badań w normie, a skóra brzucha i pleców bardzo swędziała. Smarowałam olejkiem ze słodkich migdałów i trochę pomagał, ale nie udało się całkiem wyeliminować swędzenia.
 
Do góry