reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia pieniężne

Wiolinka84

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2017
Postów
49
Dziewczyny, Wy tu dużo wiecie więci w tym temacie pewnie też jesteście skarbnicą wiedzy. Jestem mamą obecnie na urlopie wychowawczym ponieważ ze względu na przebytą oprację mój synek na razie nie może iść do żłobka. Na wychowawczym niestety nie otrzymuję pensji. Wiem że są różne świadczenia dla rodzin, np. z MOPSu , czy mogłybyście podpowiedzieć jak się nazywają i czy jako małżeństwo możemy się ubiegać o nie? Z jednej pensji ciężko a każdy dodatkowy grosz byłby ułatwieniem.
 
reklama
Jeżeli dziecko jest powaznie chore to możesz złożyc papiery na orzeczenie o niepełnosprawnosci.Jezeli zaliczą do niepełnosprawnych to dostaniesz 153 zł a jezeli będziesz miec w orzeczeniu odpowiednie punkty to nalezy sie świadczenie pielęgnacyjne na dziecko potrzebujące opieki drugiej osoby.Jeżeli na urlopie wychowawczym nie dostajesz zasiłku to znaczy że przekraczacie dochód wtedy wątpie że dostaniecie coś z MOP-su.
 
Dziewczyny, Wy tu dużo wiecie więci w tym temacie pewnie też jesteście skarbnicą wiedzy. Jestem mamą obecnie na urlopie wychowawczym ponieważ ze względu na przebytą oprację mój synek na razie nie może iść do żłobka. Na wychowawczym niestety nie otrzymuję pensji. Wiem że są różne świadczenia dla rodzin, np. z MOPSu , czy mogłybyście podpowiedzieć jak się nazywają i czy jako małżeństwo możemy się ubiegać o nie? Z jednej pensji ciężko a każdy dodatkowy grosz byłby ułatwieniem.
500plus ,rodzinne - oba zależą od dochodów oraz zasiłek dla bezrobotnych.
 
W czasie wychowawczego możesz pobierać:
1) dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego (pod warunkiem, że pracowałaś min 6 miesięcy i nie podjęłaś teraz innej pracy)
2) pobierać świadczenie rodzicielskie i pielęgnacyjne
Z tymże możesz skorzystać tylko z jednego z tych punktów (tj. jeśli masz zasiłek wychowawczy, nie dostaniesz świadczenia rodzicielskiego i pielęgnacyjnego - i odwrotnie).

Z dodatku wychowawczego mogą skorzystać rodzice, którym przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego. A tu jest kryterium dochodowe - dochód nie może przekroczyć 674zł (od 1 listopada 2017 r. 754zł), zaś w przypadku rodzin z dzieckiem z niepełnosprawnością 764zł (od 1 listopada 2017 r. – 844zł)
 
500+ może być nawet jeśli ma się jedno dziecko a jak jeszcze jest chore i ma się orzeczenie o niepełnosprawności to inaczej wtedy to liczą
 
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Na szczęście dziecko nie jest poważnie chore i to kwestia tygodni może miesięcy aby doszło do pełnej sprawności. Z tego co sprawdzałam to przekraczam te progi więc nici z dodatkowych swiadczen :-(
 
reklama
Do góry