reklama

świadczenie pielęgnacyjne

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Magdzik20, 8 Marzec 2012.

  1. Magdzik20

    Magdzik20 Fanka BB :)

    Witam mam taki problem otóż staram się o mieszkanie z gminy ledwo udało nam się dostać na listę bo o mały włos nie przekroczyli byśmy minimum dochodowego teraz mój syn dostał orzeczenie o niepełnosprawności z możliwością otrzymania świadczenie pielęgnacyjnego i teraz moje pytanie czy taki świadczenie wlicza się do dochodów i będę mogła zostać skreślona z listy ??
    W uchwale jest napisane że
    3. Minimum dochodowe wskazane w § 4 pkt 2 zwiększa się o 30 % w stosunku do:
    1) osób niepełnosprawnych wymagających stałej opieki i prowadzących jednoosobowe
    gospodarstwo domowe;
    2) osób, dla których wyłącznym źródłem dochodu w gospodarstwie domowym jest emerytura,
    świadczenie przedemerytalne albo świadczenie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy
    czy odnosząc się do punktu 1 kryteria dochodowe mogą nam zwiększyć się o te 30 % ??
     
  2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Niewiele pomogę, bo zasady wykupu mieszkań (a szczególnie sprawy związane z kryterium dochodowym) normują przepisy lokalne (uchwały). Nie wiem skąd Pani pochodzi i tym samym nie mogę zapoznać się ze stosowną uchwałą.
    Z przytoczonego fragmentu uchwały wynika jedynie, że małżeństwo posiadające niepełnosprawne dziecko nie korzysta z podwyższenia limitu dochodu na mocy pkt 1. - dziecko (osoba niepełnosprawna) nie prowadzi bowiem gospodarstwa jednoosobowego
     

Poleć forum