reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenie pieniężne na wychowawczym

kasia0305

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2009
Postów
1 101
Miasto
okolice warszawy
Witam,
Zaczynam właśnie urlop wychowawczy na moje pierwsze dziecko.Czy przysługuje mi jakieś świadczenie pieniężne?Jak wygląda sytuacja z zasiłkiem w tym czasie? Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony i na razie planuję roczny urlop wychowawczy.
 
reklama
Wszystko zalezy od dochody w Pani rodzinie. Proszę policzyć dochód na osobę netto (na rękę). Proszę nie uwzględniać swojego dochodu z miejsca pracy, w którym jest Pani na urlopie. Jesli ten dochód na osobę jest poniżej 504 zł na miesiąc to przysługuje Pani zasiłek rodzinny i dodatek z tytułu pozostawania na urlopie wychowawczym. Jesli dochód przekracza 504 zł niestety nie nalezy się Pani żadne świadczenie.

Zakładam, ze dziecko nie ma orzeczenia o niepełnosprawności.
 
Dokładnie rzecz ujmując trzeba zrobić tak:
1. bierze Pani dochód netto z PIT za 2009 rok (swój i męża lub łączny jesli rozliczaliście saię Pańśtwo razem)
2. Kwotę z PIT dzieli Pani na 12 m-cy
3. Od kwoty uzyskanej w punkcie 2 odejmuje Pani swoją pensję (netto) jako dochód utracony na skutek urlopu)
4. Kwotę z pkt 3 dzieli pani na 3 osoby

Jak Pani widzie to nie musi być to samo co pensja meża na 3, bo w PITsą ewentualnie inne dochody (inne niż pensja źródła, premie, nagrody itp.)

Wniosek skąłda się z w MOPS (GOPS). jesy to wniosek o zasiłek rodzinny i dodatek do niego.
 
Do góry