reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świąteczne inspiracje - pomysły na prezenty, dekoracje, jedzenie...

Klara - dzięki; fajny ten autobusik - widziałam podobny z pilotem też fajnie bo takie pierwsze sterowanie, pomyślę!
 
reklama
Klara czy tą zabaweczkę z pierwszego zdjęcia z urodzin C też kupiłaś na allegro? zapodaj link jesli możesz , fajniusia i też myślę o czymś takim na roczek?
 
Paula for ju:-D

[FONT=&quot]składniki na około 100 sztuk:[/FONT]
[FONT=&quot]
- 55 dag (550 g)mąki (+ więcej do podsypywania) [/FONT]

[FONT=&quot] - 30 dag (300g) miodu (z miodem sztucznym pierniczki szybciej będą miękkie, niż z prawdziwym) [/FONT]
[FONT=&quot] - 10 dag (100g)cukru pudru [/FONT]
[FONT=&quot] - 12 dag (120 g) masła [/FONT]
[FONT=&quot] - 1 jajko [/FONT]
[FONT=&quot] - 2 łyżeczki sody oczyszczonej[/FONT]
[FONT=&quot] - przyprawa do piernika - 20g[/FONT]
[FONT=&quot] - kakao (opcjonalnie, tym razem dałam 2 łyżeczki)[/FONT]
[FONT=&quot]
Miód i masło podgrzać i wymieszać z pozostałymi składnikami, wyrobić, aż ciasto będzie jednolite w przekroju . Wałkować podsypując mąką (ja na grubość około 2-3 mm, ale można grubsze - grubsze są bardziej miękkie po upieczeniu). Wykrawać pierniczki.[/FONT]

[FONT=&quot]Jeśli chcemy pierniczki z otworkiem do przewlekania, otworek robimy przed pieczeniem (słomką, lub lepszy - pomysł - wykałaczką, kręcąc nią).[/FONT]
[FONT=&quot]Jeśli chcemy witrażyki, również przed upieczeniem, w dużym pierniczku wykrawamy mniejszy otworek, nasypujemy do niego pokrusznych landrynek (z górką) i pieczemy na papierze do pieczenia, ściągając po ostygnięciu.[/FONT]
[FONT=&quot]Jeśli chcemy pierniczki dekoracyjne - smarujemy przed pieczeniem powierzchnię pierniczka roztrzepanym jajkiem, naklejamy cukrowe perełki, orzechy itp.[/FONT]
[FONT=&quot]Piec około 8 - 10 minut (piekłam 6 minut) w temperaturze 180ºC, jeśli z witrażykami 11 - 12 minut w temperaturze 150º.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]

Pierniczki po upieczeniu są twarde, później zmiękną (należy je przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku). Bardzo długo i dobrze się przechowują (nawet kilka miesięcy). Można upiec je kilka tygodni przed świętami.

Tylko nie zapomnij o kwaśniej śmietanie! :-p


[/FONT]
 
Wiem, że to dla Pauli, ale ja też dziękuję:-)I pytanko mam: one są super twarde po upieczeniu czy zjadliwe? Pytam, bo nie wiem, czy jak dziś/jutro upiekę, to będą możliwe do zjedzenia w Święta?
 
Wiw ta kostka to taka KOLOROWA MULTIKOSTKA - DUŻO FUNKCJI EDU I ZABAWA (1372097151) - Aukcje internetowe Allegro, ale my kupiliśmy od innego sprzedawcy.
Niestety ten sprzedawca od którego kupiliśmy już jej nie wystawia....


Beti takie zwierzątka, o które pytałaś są niegrające jak je wyciągniesz z traktorka - no ale w sumie głupio kupować traktorek ze zwierzątkami tylko dla zwierzątek. C np. bawi się traktorkiem, ale lubi też wyciągać te zwierzęta i farmera :)
 
wiw: my np. kupilśmy na swięta Miśce bardzo podobną kostkę jak Klara i jest jak dla mnei super - sama bym się pobawiła;) :
Kiddieland AKTYWNE ODKRYWCZE PUDEŁECZKO KOSTKA (1371525815) - Aukcje internetowe Allegro

aa zwierzątka z traktorka to u nas sa hitem od jakiś 4 miesięcy - jak i sam traktorek:) u nas to już umie ustawić te zwierzaki na swoje miejsce w przyczepie i nasladuje co który za dźwięki wydaje, także Klara myślę, że Cyprian zaraz to samo będzie robił:))
 
Koliberek: dlatego jak ktoś do nas przychodzi to zawsze proszę żeby tylko zabawek nie kupowac Misi i mówię, że zbieram ciuszki na roz. 86 bo teraz nosi rozm.80 to juz mamy :)
ale i tak kupiliśmy taki kosz na zabawki w kształcie kubusia puchatka bo jakimś cudem zabawek troche mamy:)
 
reklama
Ja u starszej mam skrzynię i bardzo sobie chwale - u młodszej większość zabawek albo ląduje w szufladzie pod regałem albo do szafy (bo na razie wszystkie jej rzeczy mamy w komodzie)
 
Do góry