reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świąteczne tradycje wrześnióweczek

chciałam napisać jak jest u mnie ale sen mnie ogarnia.... jedynie napiszę o fajniej moim zdaniem "tradycji swiątecznej" mojej szwagierki co roku w Wigilię mierzy swoje dzieci i robi tak od 16 lat....wszystko zapisuje w.....zeszycie z przepisami kulinarnymi zaraz obok przepisu na pierniki :-D:-D:-D ma 3 dzieci i wiecie co jak kiedyś to zobaczyłam to naprawdę zrobiło to na mnie wrażenie pomysł bardzo mi się spodobał i zamierzam go pochwycić:tak:
 
reklama
witam,
tu są kolorowaneczki Kolorowanki Bożonarodzeniowe - Boze Narodzenie
u nas wigilię spędzamy jednego roku u teściów następny u moich rodziców i rzeczywiście co rodzina to inny zwyczaj:)
u nas jest 12 potraw karp obowiązkowo, ryba w śmietanie, kapusta z grochem i grzybami zupa raz barszcz raz siemieniatka ohydna ale trzeba spróbować :p, sałatki, owoce, orzechy, kompot z suszonych owoców, makówki, więcej nie pamiętam, obowiązkowo sianko pod obrusem i pieniążek pod talerzem mamy ,1 talerzyk dla gościa dodatkowy, choinka zazwyczaj żywa z czerwono złotymi ozdobami chociaż w tym roku będzie żywa ekologiczna ozdobiona suszonymi owocami które sama suszyłam(pomarańcze, jabłka, gruszki, mandarynki, cytrynki, grejfruty do tego kupię laski cynamonu i wanilii :)aa i przed kolacja zawsze wszyscy idziemy się pomodlić składamy sobie życzenia łamiemy opłatkiem, siadamy do kolacji gdy 1 gwiazdka zaświeci pod choinka dużo prezentów które się rozpakowuje po kolacji i podczas posiłku nie odchodzimy od stołu:) ale się rozpisałam ... zerknę na te makarony jeszcze co linka wkleiłyście może zagoszczą na mojej choince:):-)
 
ja uwielbiam śledzie i u nas na wigilię musi być ich sporo...więc podam Wam sprawdzone przepisy na śledzie:

z czosnkiem
musimy przygotować śledzie solonego (moczymy go w wodzie), czosnek, śmietenę kwaśną i majonez(na jeden płat śledzia po jednej łyżce majonezu i śmietany i jeden ząbek czosnku)
śledzia kroimy w kostkę, czosnek przeciskamy przez praskę i mieszamy z śmietaną i majonezem, sosem zalewamy śledzie- najlepiej robić 1-2 dni wcześniej żeby wszystko się przegryzło

sałatka warstwowa
3 śledzie (ja używam marynowanych ale mogą być solone)- kroimy w kostkę
2 duże cebule- kroimy w kostkę i przelewamy gorącą wodą, solimy i pieprzymy
3 ziemniaki ugotowane w mundurkach- obieramy i ścieramy na tarce jarzynowej o dużych oczkach
3 jajka ugotowane na twardo- ścieramy tak jak ziemniaki i mieszamy z solą, pieprzem i natką pietruszki pokrojoną
3 ugotowane buraki zcieramy na papkę i mieszamy z chrzanem i cukrem (można zamiast tego użyć gotowej ćwikły ze sklepu)

naczynie smarujemy majonezem i układamy warstwami: śledzie cebulę ziemiaki smarujemy majonezem ćwikła jajka i gotowe :-)
 
Kasielle - a co to jest siemieniatka?nigdy sie z tym nie spotkalam

Justyna - ten sled warstwowy u nas nazywa sie w kozuszku:)i ja go uwielbiam:)przedtem myslalam, ze nie lubie sledzi;)

u nas tez jest zwyczaj, ze kazdej potrawy trzeba sprobowac, chociaz po lyzce:)a niespotykane jest chyba to, ze jemy kasze jeczmienna, uprazona z maslem przez Babcie:)przez caly rok kasza nie smakuje jak wtedy:)
 
reklama
Do góry