reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Święta Święta już tuż tuż

u moich rodziców bywa dwu kolorowa, u nas jest tzw mix i ja nawet wolę taki "festyn", jakoś dla mnie to takie polskie, a jednokolorow czy dwu to takie sklepowe;-)No ale każdy po swojemu robi, moja kuzynka np wiesza orzechy, jabłka, zabawki ze słomy i papieru a nie wiesza wcale świecidełek
 
reklama
my swieta spedzimy u moich rodzicow (stasia niestety nie zyja - do nich jedziemyw ten likend), bedzie nas duuuzo, szczegolnie tych mlodszych, bo pawelek ma jeszcze dwoch mlodszych kuzynow - blizniaki mojej siostry Mateusz i Dawid:-)

wiec bedzie wesolo!!!! a choinka pewnie zywa jak co roku, i ubierana pod gust mojej mamy, co roku inaczej,

o jedzeniu nie mysle bo dopiero co udalo mi sie schudnac:-D

o prezentach jeszcze tez nie:laugh2:
 
ja za to u siebie w salonie kupilam małą choinke ale poprzyklejama orzehcy cynamon suszone pomarancze dokupiłam na giełdzie kwiatowej skrzydełka aniołkow i powiesilam jasne lampki taka nowoczesna choinka :) Za to ta na fotce to taka tradycyjna :)
 
Ale się dziewczyny rozmarzyłyście :) No w sumie święta tuż tuż, po Wszystkich świętych w klepach zaczną się pojawiać dekoracje :) My w tym roku musimy kupić dużą sztuczną choinkę, osobiście wolałabym żywą, ale na święta nas nie ma wyjeżdżamy 250 km, zostają koty, które też trochę mogą napsocić :p
 
my zdecydowaliśmy, że w tym roku bedzie mała i sztuczna choinka. i jeszcze do tego ustawiona wysoko- ze względu na Olę. cały czas pamietam, jak mój brak zwalił na siebie dużą, ale sie wystraszył!!! no i zjadał bombki ;-) chce tego uniknąć jednak ;-)
my na świeta bedziemy sami, mam nadzieję, ze może mój brat przyjedzie :-) i nie pokaże Oli jak ściągac ozdoby, heheh ;-)
 
oj ale się rozmarzyłam :):)

ale to już tuż tuż. u nas choinka sztuczna ale za to ozdoby już od 3 lat robione razem z moją Julką, jest i łańcuch z bibułu, z zapałek i papieru kolorowego. są suszone pomarańcze, cukierków masę ( bo moje dziecko ma radochę jak sobie podje tak z choinki. a trzy tygodnie przed świętami to pieczemy pierniczki:) potem je zdobimy i jak znalazł są na choinkę i jako prezent dla gości :)
Wigilia wspólna taka duża: są teście i moi rodzice. moje rodzeństwo i rodzeństwo R, teraz będzie nas o dwuch nowych członków rodziny więcej :) bo Pola i Samira moja przyszła szwagierka :)
a jedzonko :) pierogi z kapustą i grzybami - to przysmak Julki na Wigilii :)
jest i żur z grzybami i ziemniaczkiami, barszczyk czerwony z uszkami, makaron z makiem, miodem i orzechami - to znowu mój przysmak :) i oczywiście rybka mojej teściowej która jest palce lizać:)
a ciasta: serniczek, makowiec, grysikowiec, obowiązkowo szarlotka dla Julki, i jak ci roku ciasto z dużą ilością kremy dla mojego M :)
a prezenty: jeszcze nie wiem. małej chyba pchacz-jeździk. a dla reszty to jeszcze nie mam pomysłu.
 
a ja wlasnie musze kupic choinke, ale sztuczna chce taką wysoką gdzies na 1,8 m albo na 2,2m ale chyba jednak na 1,8 sie zdecyduje, i chyba jakos na początku listopada zamowie na allegro, bo podejrzewam ze w grudniu mogą ceny skoczyc w gore
ach no i wszystkie ozdoby mussze kupic, zastanawialam sie nad plastikowymi bąbkami ale nie wiem czy dostane, na allegro wbytnio w plastikowych wyboru nine bylo ,a te szklane niektore takie cudne :) boje sie ze maly bedzie mi je tlukl tylko
 
reklama
Marciaa bardzo ładne:)

ja muszę w tym roku pomyśleć nad jakimiś ozdobami jeszcze domu, bo na ostanie święta nie bylo kiedy bo co dopiero przeprowadziliśmy się a mnie się bardo podoba jak na święta koło domu też jest przystrojone :)

katrinka ja kupuję plastikowe bańki co roku i nawet byś nie powiedziała że to plastik :)

a i u nas w krakowie to targi Bożonarodzeniowe obowiązkowo musimy zaliczyć, zawsze coś fajnego kupimy.

a mój M i Julka w zeszłym roku robili szopkę, w tym roku mają ją ulepszyć, jak znajdę zdjęcia to wkleję :) zobaczycie jaki mój M zdolny modelarz a córeczka pomocnik :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry